Медики рекомендують насичувати раціон продуктами жовтого кольору

Як з'ясували французькi вченi пiд час дослiдження, що тривало вiсiм рокiв, дiєта, багата на вiтамiни А та Е, покрашує роботу легенiв. Особливо це стосується курцiв. Але й тим, хто не курить, лiкарi радять дотримуватися "жовтої дiєти".

Адже вже у вiцi 29 рокiв функцiя легень починає знижуватися -- зокрема, об'єм вдоху-видоху зменшується щороку на 30 мiлiлiтрiв. Але якщо вживати продукти iз вмiстом вiтамiну А та Е, цьому можна запобiгти. Тому звертайте увагу на жовтi овочi та фрукти -- моркву, гарбуз, солодкий перець. Крiм того, певнi речовини з цих продуктiв можуть очищувати легенi вiд забруднення внаслiдок вдихання брудного повiтря та тютюнового диму.

-- Все вiрно, адже вiтамiни А та Е, на якi багатi саме жовтi овочi та фрукти, є потужними антиоксинадтами, що нейтралiзують канцерогени, -- пояснює Борис Скачко, вiдомий лiкар-фiтотерапевт i натуропат. -- Наприклад, бета-каротин (вiтамiн А) перешкоджає утворенню вiльних радикалiв, якi пошкоджують клiтини у рiзних тканинах органiзму, у тому числi й у легенях.

А вiтамiн Е є визнаним борцем з канцерогенами, а тому ефективно запобiгає розвитку онкологiчних процесiв. А коли цi потужнi антиоксиданти об'єднуються, це справдi дуже сильний тандем. Вiдомо, що пiд дiєю тютюнового димау, який мiстить багато канцерогенiв та отруйних речовин, у легенях часто запускається процес клiтинного збою, коли вони перероджуються на раковi. Те саме, до речi, може статися i при вдиханнi мiського смогу, тому варто звернути увагу на жовтi овочi та фрукти абсолютно усiм.

-- Де ж мiстяться цi вiтамiни?

-- Скажiмо, вiтамiну А багато в овочах та фруктах, що мають жовтий та помаранчевий колiр -- морквi, гарбузi, солодкому перцi, абрикосi, манго. З моркви можна робити сiк або їсти її у складi салатiв (до речi, вiтамiн А найкраще засвоюється у поєднаннi з рослинною олiєю). Для кращого засвоєння вживайте не сиру, а термiчно оброблему моркву.

Багато вiтамiну А є у буряку, тому наш українськйи борщ, та ще й з часником, який також багатий на антиоксиданти, -- прекрасний природнiй засiб для здоров'я легень. Оптимальний за поєднанням та засвоюванiстю овочiв варiант -- вiнiгрет.

Щодо гарбуза, то є безлiч рецептiв з нього, адже вiн завжди був неодмiнною складовою нацiональної кухнi. Його можна запiкати з цукром, додавати у кашi та першi страви, використовувати у салатах, робити соки (оскiльки чистий гарбузовий сiк не дуже смачний, краще поєднувати його з моркв'яним чи яблучним). Крiм позитивної дiї на легенi, цi продукти постачають органiзм клiтковиною, необхiдною для очищення кишкiвника вiд токсинiв.

Ще одним джерелом вiтамiну А є облiпихова та шипшинова олiї. Їх додають до 15-20 крапель до їжi тричi на день. А вiтамiну Е багато у рослиннiй олiї (особливо оливковiй та ллянiй), авокадо, морскькi рибi, яйцях.

Загалом, якщо ви термiчно обробляєте овочi, то за рiвнем зниження корисностi раджу такi способи приготування: запеченi, тушкованi, бланшированi, паровi, вiдварнi, квашенi та соленi. А от смажити я б не рекомендував, адже тодi в олiї утворюються канцерогеннi речовини, i тодi весь позитивний ефект дорiвнюватиме нулю.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:50
Хроніки поширення COVID-19. Що відомо про небезпечне захворювання станом на 28 лютого?
10:48
Усі головні новини про поширення нового китайського вірусу станом на 27 лютого.
19:41
Пацієнту роблять ін'єкцію у задню частину очного яблука. Далі починає працювати вірус.
11:13
Деякі жителі наголошують, що їм дуже соромно за поведінку односельців.
18:00
Про поширені помили в догляді за шкірою та поради лікаря.
14:50
Хворобу виявили в італійця, який приїхав відпочити на островах. Чоловік сам звернувся до медиків.
20:07
Нові висновки науковців - додаткова причина продовжити навчання у виші.
13:00
Українські прикордонники будуть посилено оглядати людей, що прибувають з цієї країни.
11:00
За лаштунками роботи медиків, від яких часто залежить людське життя.
10:42
Як різкі зміни синоптичної ситуації призводять до проблем зі здоров'ям. Важливі пояснення та поради.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.