Лікарі пояснили, чому необхідно відмовитись від будильника

Раптове прокидання зранку збiльшує ризик розвитку серцевого нападу Про це попередили науковцi з Женеви. За результатами їхнiх дослiджень, звичайний будильник може стати причиною погiршення стану здоров'я людини. Тож вченi радять навчитися прокидатись самостiйно, це сприятиме подовженню тривалостi життя.

-- Пригадайте, як казали нашi дiди та прадiди: "З курми лягай, з пiвнями вставай", -- каже кардiолог Тарас Чабан. -- Секрет у тому, що цi  птахи орiєнтованi на свiтлову частину дня. У тваринному та рослинному свiтi  будильник не потрiбен, живi органiзми керуються внутрiшнiм бiологiчним  годинником. I нашi пращури теж прокидалися самостiйно вдосвiта й рано  лягали спати. Без будильникiв.

-- Але ритм життя сучасної людини зовсiм iнший! Накручуємо будильник, щоби всюди встигнути. Що ж у цьому поганого?

-- Дзвiнкий i гучний звук раптово обриває наш сон. Звiдси вiдчуття невиспаностi. Органiзму звикнути до такого дуже важко, тому рiзке прокидання нерiдко супроводжується пришвидшеним серцебиттям i бодай незначним пiдвищенням артерiального тиску. От вам i удар по серцево-судиннiй системi. Тож йдеться про стресовий фактор, що супроводжується тривогою. А якщо цей стрес має регулярний характер, вiн може навiть стати початком розвитку синдрому передчасної втоми, депресивних станiв i соматичних хвороб.

Але й це не все. Спробуйте проаналiзувати свiй ранок. Дзеленчання будильника перебивається нервовим рухом вашої руки й незадоволеним голосом, ви плентаєтеся до ванної, на кухнi абияк снiдаєте, вдягаєтесь i бiжите на роботу. А там найперше, що робите, -- заварюєте каву, аби остаточно прокинутись. Ось вам i другий удар по здоров'ю, адже регулярна тонiзацiя нервової системи в такий спосiб призводить до перезбудження, а вiдтак i до виснаження.

-- Що ж робити? Запiзнюватись?

-- Вiдкоригувати свiй режим дня! Органiзму людини потрiбно висипатися,  лише за такої умови вiдбувається вiдновлення сил (фiзичних, емоцiйних, розумових). Тож якщо ви вчасно лягатимете, зможете через 7 -- 9 годин прокинутися вчасно i самостiйно. До речi, є тест для визначення роботи бiологiчного годинника людини: якщо ви прокидаєтеся за кiлька хвилин до дзвiнка будильника, ваш органiзм працює добре.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

16:00
Цю хворобу називають загадковою. При ній категорично протипоказані спиртне та стреси.
16:00
Гарячка у перші дні застуди чи грипу - саме через них. І саме вони дають час імунній системі активізуватися та виробити власні клітини для прицільного знищення вірусу.
20:20
За калорійністю пів склянки насіння можна порівняти з плиткою шоколаду, а склянку - з батоном або порцією шашлику зі свинини, кажуть дієтологи.
15:35
105-річна Ганна Микитин досі сама куховарить, пере та рубає дерев'яні скіпки для печі.
16:00
“Нещодавно я став всеукраїнським чемпіоном з метання диска та ядра", - каже він.
12:00
На 26-му тижні вагітності я перестала відчувати рухи дитини. Те, що пережила згодом, залишило великий шрам у серці на все життя.
17:00
Про ознаки дефіциту, добові норми та джерела йоду.
12:45
За даними Центру громадського здоров'я МОЗУ, цього епідсезону на грип та ГРВІ в Україні перехворіє від 4,8 до 6,7 мільйона осіб, а пік захворюваності можливий у січні-лютому 2020 року.
10:00
А також актриса поділилась корисними рецептами для імунітету, здоров'я шкіри та стрункості.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.