Лікар: "Пухлину в грудях без обстеження можна пропальпувати лише на пізніх стадіях раку"

Щороку в Україні реєструють близько 16 тисяч нових випадків раку молочних залоз. Щогодини через цю страшну недугу в нашій країні помирає одна жінка. Такі жахливі дані оприлюднили медики під час акції обстеження киянок на рак молочних залоз.

А чи відомо, з яких саме причин розвивається рак молочних залоз?
Чому в грудях жінки раптом з"являється смертельно небезпечна
пухлина?
Про таке у розмові, присвяченій дню боротьби проти раку  молочної залози. 

-- Фактори ризику щодо розвитку раку молочних залоз можна  поділити на кілька типів: спосіб життя, репродуктивний фактор, професійні умови, генетична схильність, -- пояснює Лілія Ковальова, лікар -- мамолог.

Отже, якщо йдеться про спосіб життя, значення має дієта. До групи ризику належать жінки із зайвою вагою (адже на фоні порушення обміну речовин відбувається збої в роботі гормональної системи), любителі жирних страв і червоного м"яса (це підвищує ризик виникнення в організмі пухлин, у тому числі й в молочних залозах). Професійним фактором ризику є регулярне й тривале перебування в умовах наявності хімічних канцерогенів.

Що стосується репродуктивного фактору, ризик розвитку раку  молочних залоз є вищим у жінок, котрі не народжували й не годували грудьми. При тім доведено, що ризик є нижчим у жінок, котрі народили більше двох дітей і годували грудьми не менше шести місяців. Ще одним важливим фактором є генетична схильність
до розвитку пухлин такого типу, йдеться про наявність такої хвороби у родичок по жіночій лінії (мама, сестра, бабця, тьотя).

Додам, що ризик розвитку цієї недуги підвищується при наявності певних захворювань, йдеться про хвороби щитоподібної залози, підшлункової залози (зокрема йдеться про цукровий діабет) гінекологічні проблеми, мастопатію, пухлину гіпофіза. Також  варто сказати, що рак молочних залоз розвивається і в чоловіків. 

-- Коли і як розвивається недуга?

-- Треба скавзати, що хворобу реєструють і в дівчат 18-річного віку, але характерними є два вікових піка розвитку недуги. Мова про стадію менопаузи (46 -- 54 роки) й постклімактеричний період (60 -- 75 років). Найгірше те, що симптоми раку без обстеження можна помітити лише на пізніх стадіях. Тоді пропальповується
пухлина, спостерігається втягування соска, зміни шкіри на пісці пухлиин, виділення, збільшення лімфавузлів під пахвами.


                                                  
Варто зауважити, що йдеться про хворобу світового значення. Хоча є країна з найнижчим рівнем захворюваності, це Японія, жителі якої більше споживають сої замість м"яса. Тоді як в Америці та країнах Європи, де характрерним є висококалорійне харчування (із високим вмістом жирів тваринного походження) рівень розвитку хвороби є вищим. Однак у розвинутих країнах задля зниження цього показника проводять скринінгову профілактичну мамографію. Тож
для того, аби вберегти своє життя й здоров"я, слід регулярно проходити огляд у лікаря.

Первинний огляд у мамолога має відбутись у 25-річному віці, але якщо є покази (наприклад, проблеми з грудьми після пологів у більш ранньому віці), слід пройти обстеження одразу. До 40-річного віку треба проходити УЗД молочних сзалоз щороку, а в 40 років має відбутись первинна мамографія. Тож закликаю українок
стежити за власним здоров"ям, берегти себе і вчасно відвідувати лікаря.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:25
Ознакою захворювання є погіршення пам'яті, коли забуваються насамперед поточні події.
16:35
Найчастіше харчі забруднюються поліциклічними ароматичними вуглеводнями (ПАВ), нітрозамінами (НА) та важкими металами.
10:27
Документ про повну вакцинацію дитини продають всього за 400, лікарняний - за 200, а довідку про вагітність - за 300 гривень.
09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.