Ця поширена звичка забирає в людини майже п'ять років життя, мова не про куріння

Упродовж шести років науковці з Національної школи здоров'я Австралії спостерігали за 8 800 добровольцями віком понад 25 років.  Волонтери були поділені по групах. У першій дивилися телепередачі менш як двi години на день, у другій -- до чотирьох годин на день, а в третій -- п'ять годин щодня. Так от, протягом шести років учасники експерименту з останньої групи померли від серцево-судинних недуг і раку.

А загалом, якщо брати до уваги середній вік людини, то, як підрахували науковці, лише година біля голубого екрана вкорочує наше життя на 22 хвилини. А півторагодинний безперервний перегляд телепередач шкодить не менше, ніж викурена цигарка. 

-- Головна проблема затятих телеглядачів, -- коментує  дослідження Олег Кульчицький, заступник директора Інституту геронтології АМНУ, -- у тому, що вони мало рухаються. Через гіподинамію сповільнюється обмін речовин в організмі, їжа погано засвоюється, що призводить до труднощів з метаболізмом, підвищення рiвня цукру в крові. А звідси -- цукровий діабет.

Знаєте, який орган видає в людині її спосіб життя найшвидше? Судини! У тих, хто годинами просиджує біля телевізора, жири повністю не розщеплюються, кров стає загустою (це загрожує утворенням тромбів), на судинах активніше відкладаються
атеросклеротичні бляшки. А це прямий шлях до інсультів, інфарктів.

-- А як пояснити більший ризик появи раку -- частина тих, хто брав
участь в австралійському експерименті, померли саме через пухлини?

-- Малорухливiсть викликає застій крові в малому тазі, порушення роботи кишківника, сечостатевої системи. А це -- ризик розвитку раку прямої кишки, простати та інших органів. Не забуваймо, що потерпає і мозок людини. Більшість телепередач подають нам пасивну інформацію, а без аналізу, без мозкової "руханки" нейрони завмирають. Тож старішає людина не лише фізично, а й розумово. І
це лише пришвидшує її біологічний фінал. До речі, свого часу британські медики навіть пропонували супроводжувати телепередачі біжучим рядком "Тривалий перегляд небезпечний для здоров'я".

-- Який же вихід? Відмовлятися від телевізора?

-- Година-друга біля голубого екрана шкоди не завдасть. Особливо, якщо ви переглядаєте цікаву телепрограму, фільм. І, до речі, необов'язкового робити це сидячи. Можна рухатися (щось робити в хатi чи, коли маєте тренажер, працювати на ньому) й одночасно дивитися новини. Лише постійний рух -- це доведений фактор довголіття. Ті тварини, які в лабораторіях жили в умовах гіподинамії, старіли й умирали швидше, ніж ті, що не були позбавлені можливості рухатися. При своєму теперішньому раціоні людина має бігати навіть більше, ніж це робила первісна.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:09
Найактивніше жир накопичується у сіднично-стегновій ділянці, зоні живота, тут частіше і з'являється “апельсинова шкіра”. Але чому?
15:40
Правда й міфи щодо впливу цього явища на фізичний та психічний стан людини.
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
19:16
Мої слова можуть обурити. Це залежатиме від того, як багато людей із вашого близького оточення чекають на нирку чи печінку для пересадки.
10:00
Що не так із даними медичних лабораторій і як дорого це може коштувати пацієнтам?
14:10
"Організм українців генетично не розрахований на перебування в умовах надмірної спеки".
10:35
За свідченням істориків, вони вперше були описані в індійській поезії, а в поширенні їх на терени Європи свою роль зіграв Олександр Македонський.
16:30
Згідно із статистичними даними ВООЗ, на преаналітичному (долабораторному) етапі стається до 70% помилок, які впливають на результати лабораторних досліджень.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.