Ця поширена звичка забирає в людини майже п'ять років життя, мова не про куріння

Упродовж шести років науковці з Національної школи здоров'я Австралії спостерігали за 8 800 добровольцями віком понад 25 років.  Волонтери були поділені по групах. У першій дивилися телепередачі менш як двi години на день, у другій -- до чотирьох годин на день, а в третій -- п'ять годин щодня. Так от, протягом шести років учасники експерименту з останньої групи померли від серцево-судинних недуг і раку.

А загалом, якщо брати до уваги середній вік людини, то, як підрахували науковці, лише година біля голубого екрана вкорочує наше життя на 22 хвилини. А півторагодинний безперервний перегляд телепередач шкодить не менше, ніж викурена цигарка. 

-- Головна проблема затятих телеглядачів, -- коментує  дослідження Олег Кульчицький, заступник директора Інституту геронтології АМНУ, -- у тому, що вони мало рухаються. Через гіподинамію сповільнюється обмін речовин в організмі, їжа погано засвоюється, що призводить до труднощів з метаболізмом, підвищення рiвня цукру в крові. А звідси -- цукровий діабет.

Знаєте, який орган видає в людині її спосіб життя найшвидше? Судини! У тих, хто годинами просиджує біля телевізора, жири повністю не розщеплюються, кров стає загустою (це загрожує утворенням тромбів), на судинах активніше відкладаються
атеросклеротичні бляшки. А це прямий шлях до інсультів, інфарктів.

-- А як пояснити більший ризик появи раку -- частина тих, хто брав
участь в австралійському експерименті, померли саме через пухлини?

-- Малорухливiсть викликає застій крові в малому тазі, порушення роботи кишківника, сечостатевої системи. А це -- ризик розвитку раку прямої кишки, простати та інших органів. Не забуваймо, що потерпає і мозок людини. Більшість телепередач подають нам пасивну інформацію, а без аналізу, без мозкової "руханки" нейрони завмирають. Тож старішає людина не лише фізично, а й розумово. І
це лише пришвидшує її біологічний фінал. До речі, свого часу британські медики навіть пропонували супроводжувати телепередачі біжучим рядком "Тривалий перегляд небезпечний для здоров'я".

-- Який же вихід? Відмовлятися від телевізора?

-- Година-друга біля голубого екрана шкоди не завдасть. Особливо, якщо ви переглядаєте цікаву телепрограму, фільм. І, до речі, необов'язкового робити це сидячи. Можна рухатися (щось робити в хатi чи, коли маєте тренажер, працювати на ньому) й одночасно дивитися новини. Лише постійний рух -- це доведений фактор довголіття. Ті тварини, які в лабораторіях жили в умовах гіподинамії, старіли й умирали швидше, ніж ті, що не були позбавлені можливості рухатися. При своєму теперішньому раціоні людина має бігати навіть більше, ніж це робила первісна.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

20:20
За калорійністю пів склянки насіння можна порівняти з плиткою шоколаду, а склянку - з батоном або порцією шашлику зі свинини, кажуть дієтологи.
15:35
105-річна Ганна Микитин досі сама куховарить, пере та рубає дерев'яні скіпки для печі.
16:00
“Нещодавно я став всеукраїнським чемпіоном з метання диска та ядра", - каже він.
12:00
На 26-му тижні вагітності я перестала відчувати рухи дитини. Те, що пережила згодом, залишило великий шрам у серці на все життя.
17:00
Про ознаки дефіциту, добові норми та джерела йоду.
12:45
За даними Центру громадського здоров'я МОЗУ, цього епідсезону на грип та ГРВІ в Україні перехворіє від 4,8 до 6,7 мільйона осіб, а пік захворюваності можливий у січні-лютому 2020 року.
10:00
А також актриса поділилась корисними рецептами для імунітету, здоров'я шкіри та стрункості.
12:00
Селян просять жертвувати картоплю, буряки, моркву для лікарень. А медзаклад, де лікуються можновладці, купує тонни яловичини і риби.
10:41
Вірусом герпесу заражені понад 90% людей на планеті, але інфекція проявляється не у всіх.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.