Спеціаліст назвав основні правила, які допоможуть вашій дитині стати успішною

Навчальний рік -- непросте випробування не лише для школярів, а й для їхніх батьків. Бо опановувати шкільну програму часто доводиться разом. А це нерідко супроводжується сльозами, нервами, криками... Чому? І як за час канікул 
налаштуватись на правильний режим?

Про це розповіла Інна Межибецька, науковий співробітник відділу гігієни дітей шкільного віку Інституту охорони здоров’я дітей та підлітків НАМН України.

-- Чи тривалість сну має значення для здоров'я дитини і  навчального процесу?

-- Це може видатися дивним, але саме дотримання режиму сну для школяра є чи не найважливішим у процесі навчання. Почнімо з норми: рекомендована тривалість сну учня молодшої школи становить 10 -- 11 годин.  Далі цей інтервал дещо зменшується, учням середньої школи треба спати впродовж 9 -- 10 годин, а  старшій школі вистачає 8 -- 9 годин сну. Аби дотримуватися таких рекомендацій, дитині слід лягати спати не пізніш як о 21 -- 22 годині, це крайня межа (першачки можуть лягати й о 20-й), чого, на жаль, далеко не завжди вдається досягти. Чимало батьків скаржиться на те, що через надзвичайне перевантаження дитина нерідко до півночі
змушена робити домашнє завдання.

-- Які часові норми для виконання домашнього завдання та відпочинку?

-- На домашнє завдання школяр має виділяти не більш ніж три години, не залежно від віку. Притім зрозуміло, що в початковій школі діти лише входять у навчальний процес, тож вони довше виконуватимуть завдання.  Варто робити поправку й на темперамент -- комусь вдається швидше все зробити, а є й такі діти, яким дуже важко висидіти за книжкою. Тому без батьківської допомоги тут не обійтися. У старшій же школі навантаження зростає, але учні вже більш адаптовані до процесу, тому на домашнє завдання витрачають менше часу.

Щодо перебування на свіжому повітрі, то, за рекомендованими нормами, на це слід виділяти щодня понад дві години. 

-- Що це означає, хіба закінчити школу здоровим немає шансів?

-- В Україні лише 10% дітей приходять до школи відносно здоровими, 90% уже мають тягар певних хвороб. У процесі навчання перший показник зменшується удвічі, тож здоровими її закінчує тільки 5% учнів. Чому таке стається? Основна причина -- недотримання режиму сну й відпочинку. Врахуйте це.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
14:00
Чим замінити м'ясо та чому важливо вживати багато білка?
14:23
Як перевірити, чи є у поліклініці те, що у вас вимагають придбати? Що робити, якщо вам не надають наявні ліки безплатно?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.