Цей небезпечний вірус провокує розвиток діабету, безпліддя, втрати слуху й ураження мозку

Українці страждають від хвороб, про які давно вже забули в інших країнах світу. Зокрема, мова про вірусний паротит, повідомили фахівці МОЗ України.  При тім фахівці наполягають, що випадків розвитку цього  важкого захворювання вже би не мало бути взагалі. То в чому  полягає небезпека розвитку "свинки"?

-- Розвиток цієї хвороби зумовлений вірусом епідемічного паротиту. Треба сказати, що в довакцинальний період цей вірус уражав практично всіх дітей від 5 до 9 років життя. Таку народну назву ("свинка") недуга набула через специфічні симптоми --
випирання залоз перед вухом, -- пояснює Федір Лапій, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб НМАПО імені П. Л. Шупика, головний позаштатний імунолог столиці.

Справа в тому, що вірус епідемічного паротиту уражає слинні  залози, їх є кілька пар (підщелепні, защелепні,  під"язикові, білявушні). Тоді різко підвищується температура  тіла, а ураження залоз супроводжується сильним болем. Але 
небезпкека цього вірусу полягає в тому, що чутливими до ньго є  не лише клітини слинних захоз, це не єдині залозисті органи. 

-- Що це означає?

-- Під загрозою опиняється підшлункова залоза, медики прозвали цей орган великою слинною залозою черева. Тож одним з основних факторів ризику зараження епідемічним паротитом є розвиток цукрового діабету. Якщо в людини є генетична схильність до цієї хвороби і вона зазнала ураження вірусом паротиту, імунна система буде атакувати клітини підшлункової залози в боротьбі з вірусом.
У результаті розвивається діабет.

Окрім того, цей вірус може уразити яєчка в хлопчиків (ці органи також мають залозисту тканину), розвивається запалення, наслідком чого в 50 % випадків є розвиток субатрофії яєчок (вони зменшуються в розмірах). А менш ніж в 1 % випадків розвивається безпліддя. При тім мушу зауважити, поширеною є думка, ніби паротит загрожує безпліддям лише тим чоловікам, які перенесли в дитистві "свинку". Однак яєчники дівчаток також під загрозою ураження, адже вірус через кров може дістатись і цих органів. Що може призвести до розвитку оофориту (запалення яєчників), це загрожує безпліддям.

Але й це не всі ризики, оскільки чутливою до вірусу епідемічного паротиту є нервова тканина. Відтак, ураження може призвести до розвитку серозного менінгіту, це одна з основних причин розвитку цієї хвороби. А при ураженні мозкової тканини розвивається енцефаліт (таке стається з одним з 5 тисяч хворих). Більше того,
один з 20 тисяч хворих, що перенесли "свинку", зазнає ураження слухового нерва, що призводить до втрати слуху.

Зважаючи на такі важкі наслідки, а особливо на той факт, що на епідемічний паротит раніше хворіли всі діти, в індустріально розвинутих країнах свого часу й було вирішено, що економічно вигідним є попередження зараження населення шляхом вакцинації. За даними ВООЗ, якщо рівень охоплення вакцинаццєю складає 
менше 80 % населення, не відбувається формування загального імунітету. Йдеться про те, що хвороба й надалі поширюватиметься. А оскільки ліків від епідемічного паротиту немає, препарат, який забезпечує імунітетом проти цього збудника, називають вакциною цивілізації. 

До слова, днями в Україхну надійшо 586 тисяч доз бельгійської вакцини проти вірусу епідемічного паротиту, сподівайсмся, що до кінця цього року вдасться охопити щепленням 85% -- 90 % дітей. А до 18-річного віку потрібно мати два щеплення. Лише так нам вдасться повністю позбутись цієї хвороби, якої насправді вже  не мало би бути.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.