Щоб приготувати ліки від кашлю, редьку треба запекти

Бабуся п'ятьох онуків лікує кашель соком печеної редьки. Ретельно помивши чорну редьку, господиня акуратно зрізає верхівку і чайною ложечкою починає вибирати серединку. 

"Цей лiк робила за Польщі ще моя бабуся, яка була служницею при панському дворі, -- розповідає Феодора Терещук із  Луцька. -– Він дуже помiчний! Внукiв у мене п'ятеро, то досить  одному захворіти, як відразу й інші слабнуть. Тодi
я виймаю з редьки серцевину і накладаю в отвір дві чайні ложечки натурального меду. Накриваю верхівками, які зрізала з редьки, ставлю в глиняну посудину, накриваю -- і в розігріту духовку на дві години".

Вийнявши готові ліки, бабуся акуратно бере редьку і, покликавши трирічного Степанка, дає йому випити ложечку смачного соку, що утворився в овочі. "Його треба вживати тричі на день за півгодини до їди, -- каже бабця Феодора. -– Цей засіб має відхаркувальні, антисептичні, болетамувальні властивості. Зазвичай кашель у дітей минає за два-три дні. Також я ніколи не викидаю серцевину редьки, бо вона стає у пригоді мені з чоловіком. Ми подрібнюємо її на м'ясорубці й, давши полежати годину-півтори, беремо трішки в долоню і натираємо поперек, коли дошкуляє радикуліт.

Або ж я натираю нею свої руки, бо давно вже потерпаю від поліартриту. Також
свіжим соком редьки натирають шкіру на ногах -- ним лiкують грибок.  Крім того, якщо взяти у рівних частинах свіжий сік редьки, якісну горілку і натуральний, найкраще -- квітковий мед та ретельно усе перемішати, настояти добу -- можна розтирати суглоби, біль і почервоніння зазвичай минають дуже швидко. А
взимку обморожені ділянки шкіри можна обережно промити свіжим соком, який слід наполовину розвести з водою, -– допомагає краще від усіляких розрекламованих засобів".
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
В Україні є традиція: за кілька днів перед Водохрещем люди вирізають з криги хрести, фарбують буряковим квасом, прикрашають стрічками, сухоцвітом та монетами.
В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?

Новини

21:33
Медики застерегли українців від традиційних йорданських купань.
18:24
У Рівненській області від кору помер 27-річний мешканець Дубровицького району
17:38
Джерело Матерi Божої в Моршинi оздоровлює і дарує радість батьківства
16:14
Відтепер повнолітні громадяни мають можливість стати донором для інших після своєї смерті.
15:31
80% випадків такої неплідності спричинені імунологічними факторами, так званою біологічною несумісністю.
14:36
Швейцарські дослідники з Базельського університету провели кілька дослідів над мишами, яким попередньо вживили клітини раку людини, і зуміли зупинити прогресування раку.
13:36
Науковці пояснили, чому жінка не розуміє застудженого чоловіка.
12:08
Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
10:00
Вживання страв із білих грибів в буквальному сенсі продовжує молодість
17:40
За словами вчених, зміна температури на користь холоду є своєрідною стресотерапією для організму.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.