Щоб приготувати ліки від кашлю, редьку треба запекти

Бабуся п'ятьох онуків лікує кашель соком печеної редьки. Ретельно помивши чорну редьку, господиня акуратно зрізає верхівку і чайною ложечкою починає вибирати серединку. 

"Цей лiк робила за Польщі ще моя бабуся, яка була служницею при панському дворі, -- розповідає Феодора Терещук із  Луцька. -– Він дуже помiчний! Внукiв у мене п'ятеро, то досить  одному захворіти, як відразу й інші слабнуть. Тодi
я виймаю з редьки серцевину і накладаю в отвір дві чайні ложечки натурального меду. Накриваю верхівками, які зрізала з редьки, ставлю в глиняну посудину, накриваю -- і в розігріту духовку на дві години".

Вийнявши готові ліки, бабуся акуратно бере редьку і, покликавши трирічного Степанка, дає йому випити ложечку смачного соку, що утворився в овочі. "Його треба вживати тричі на день за півгодини до їди, -- каже бабця Феодора. -– Цей засіб має відхаркувальні, антисептичні, болетамувальні властивості. Зазвичай кашель у дітей минає за два-три дні. Також я ніколи не викидаю серцевину редьки, бо вона стає у пригоді мені з чоловіком. Ми подрібнюємо її на м'ясорубці й, давши полежати годину-півтори, беремо трішки в долоню і натираємо поперек, коли дошкуляє радикуліт.

Або ж я натираю нею свої руки, бо давно вже потерпаю від поліартриту. Також
свіжим соком редьки натирають шкіру на ногах -- ним лiкують грибок.  Крім того, якщо взяти у рівних частинах свіжий сік редьки, якісну горілку і натуральний, найкраще -- квітковий мед та ретельно усе перемішати, настояти добу -- можна розтирати суглоби, біль і почервоніння зазвичай минають дуже швидко. А
взимку обморожені ділянки шкіри можна обережно промити свіжим соком, який слід наполовину розвести з водою, -– допомагає краще від усіляких розрекламованих засобів".
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

13:00
Чому захисний засіб провокує висипання на обличчі та як цьому зарадити?
12:00
Ця патологія доволі поширена навіть у підлітковому віці, кажуть фахівці.
13:00
Незрозумілий висип на шкірі - лише одна з причин, щоби пройти перевірку на наявність цього захворювання.
11:00
В Україні дедалі частіше роблять операції з трансплантації. А як довго чужі органи можуть функціонувати в новому організмі?
14:00
Дієтологи кажуть, що основний складник куті - дуже цінний для здоров'я. Утім вживати його можна не всім.
11:10
Це неприємне відчуття нерідко стає наслідком святкових частувань.
11:00
Приватні клініки записують у чергу на щеплення від коронавірусу китайським препаратом компанії Sinovac.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.