Щоб приготувати ліки від кашлю, редьку треба запекти

Бабуся п'ятьох онуків лікує кашель соком печеної редьки. Ретельно помивши чорну редьку, господиня акуратно зрізає верхівку і чайною ложечкою починає вибирати серединку. 

"Цей лiк робила за Польщі ще моя бабуся, яка була служницею при панському дворі, -- розповідає Феодора Терещук із  Луцька. -– Він дуже помiчний! Внукiв у мене п'ятеро, то досить  одному захворіти, як відразу й інші слабнуть. Тодi
я виймаю з редьки серцевину і накладаю в отвір дві чайні ложечки натурального меду. Накриваю верхівками, які зрізала з редьки, ставлю в глиняну посудину, накриваю -- і в розігріту духовку на дві години".

Вийнявши готові ліки, бабуся акуратно бере редьку і, покликавши трирічного Степанка, дає йому випити ложечку смачного соку, що утворився в овочі. "Його треба вживати тричі на день за півгодини до їди, -- каже бабця Феодора. -– Цей засіб має відхаркувальні, антисептичні, болетамувальні властивості. Зазвичай кашель у дітей минає за два-три дні. Також я ніколи не викидаю серцевину редьки, бо вона стає у пригоді мені з чоловіком. Ми подрібнюємо її на м'ясорубці й, давши полежати годину-півтори, беремо трішки в долоню і натираємо поперек, коли дошкуляє радикуліт.

Або ж я натираю нею свої руки, бо давно вже потерпаю від поліартриту. Також
свіжим соком редьки натирають шкіру на ногах -- ним лiкують грибок.  Крім того, якщо взяти у рівних частинах свіжий сік редьки, якісну горілку і натуральний, найкраще -- квітковий мед та ретельно усе перемішати, настояти добу -- можна розтирати суглоби, біль і почервоніння зазвичай минають дуже швидко. А
взимку обморожені ділянки шкіри можна обережно промити свіжим соком, який слід наполовину розвести з водою, -– допомагає краще від усіляких розрекламованих засобів".
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Медики попереджають: під час холодної й сирої погоди загострюється одна з найбільш поширених хвороб осені.  Ви можете не застуджуватись, але на фоні похолодання може з"явитися кашель, причиною чого
Не секрет, що стан нашого здоров'я регулюється саме гормонами.  А, власне, яку роль вiдiграють гормони у нашому життi? Чому виникають гормональнi порушення?

Новини

13:00
Науковці пояснили, чому сновидіння такі корисні
11:30
Дієта з високим вмістом солі знижує рівень корисних бактерій в кишківнику та сприяє гіпертонічним кризам
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.