Цей простий метод допоможе очистити організм - знадобиться всього 35 грамів на добу

У супермаркетах, в аптеках вільно продають продукти на етикетках яких наголошується на великому вмісті клітковини. Чим же корисна клітковина, чи вона відрізняється, наприклад, від висівок, і хіба не можна її брати із звичайних продуктів?

-- Клітковина -- це рослинне волокно, -- пояснила Валентина Гавриленко, експерт із здорового харчування. -- Воно є і у висівках (вони на 70 -- 80% складаються, власне, з клітковини, а на 20 -- 30% -- із жирів та білків), і у свіжих овочах та фруктах. Це та частина рослин, яку шлунок людини не перетравлює. І в цьому, власне, її плюс.

Річ у тім, що завдяки своїй неперетравлюваності клітковина відіграє в організмі роль чистильника, змушуючи ргани травлення скорочуватися, активно
переробляти їжу і виводити рештки, не даючи їм гнити усередині. Травна система людей, у раціоні яких постійно є клітковина, працює як годинник, вони не знають такої проблеми, як ледачий кишківник, і не змушені вдаватися до проносних препаратів, а це, за статистикою, робить до 60% сучасних людей. Їхній кишківник стає "ледачим" через надмір  рафінованої їжі в раціоні.

Клітковина відіграє ще одну важливу роль -- це поживне середовище для корисних мікроорганізмів, які постійно живуть і кишківнику і є важливою передумовою міцного імунітету. Тож якщо в раціоні її бракує, може розвинутися алергія, частими
будуть застуди тощо.

-- На полицях можна побачити клітковину горіхову, кунжутну,  гарбузову, гречану тощо. Чим вони різняться?

-- Йдеться хіба про вміст певних вітамінів чи мікроелементів. Наприклад, кунжут особливо багатий на кальцій, а волоські горіхи -- на йод, гарбуз -- на каротиноїди, гречка -- на залізо. В ідеалі ми маємо споживати і те, і інше, щоб організм не відчував дефіциту потрібних для здоров'я складників. І усе це, підкреслюю,
можна брати із продуктів -- тих же горіхів, кунжуту, страв з гарбуза, гречаної каші тощо.

-- Яка доза клітковини вважається оптимальною?

-- Згідно з рекомендаціями дієтологів світу, це 35 грамів щодня. Таку кількість рослинних волокон можна забезпечити організму, якщо, наприклад, щодня мати на столі порцію вівсяної чи гречаної каші (приблизно 9 грамів клітковини), страви з капустою броколі чи квасолею, гарбузом, зеленим горошком, хліб з непросіяного борошна (20 грамів), коричневий (неочищений) рис (2 грами), яблука, горіхи (до 5 грамів). Загалом, якщо сказати "ні" бульйонам, здобі, ковбасам, макаронним виробам, натомість збагатити раціон свіжими овочами і фруктами, то "клітковини з коробочки" не знадобиться.

-- А чи всім клітковина корисна?

-- При деяких хворобах органiв травлення (виразкова хвороба, гастрит у стадії загострення тощо), -- застерігає досвідчений дієтолог Зоряна Завада, -- груба клiтковина, на жаль, небажана. Вона провокує дискомфорт, бiль, посилення недуги. У такому разі овочі слід готувати на парі, варити і перетирати, яблука -- запікати.
Лише при дуже суворій дієті рослинну їжу зовсім виключають з раціону -- до одужання.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Медики попереджають: під час холодної й сирої погоди загострюється одна з найбільш поширених хвороб осені.  Ви можете не застуджуватись, але на фоні похолодання може з"явитися кашель, причиною чого
Не секрет, що стан нашого здоров'я регулюється саме гормонами.  А, власне, яку роль вiдiграють гормони у нашому життi? Чому виникають гормональнi порушення?

Новини

13:00
Науковці пояснили, чому сновидіння такі корисні
11:30
Дієта з високим вмістом солі знижує рівень корисних бактерій в кишківнику та сприяє гіпертонічним кризам
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.