Цей простий метод допоможе очистити організм - знадобиться всього 35 грамів на добу

У супермаркетах, в аптеках вільно продають продукти на етикетках яких наголошується на великому вмісті клітковини. Чим же корисна клітковина, чи вона відрізняється, наприклад, від висівок, і хіба не можна її брати із звичайних продуктів?

-- Клітковина -- це рослинне волокно, -- пояснила Валентина Гавриленко, експерт із здорового харчування. -- Воно є і у висівках (вони на 70 -- 80% складаються, власне, з клітковини, а на 20 -- 30% -- із жирів та білків), і у свіжих овочах та фруктах. Це та частина рослин, яку шлунок людини не перетравлює. І в цьому, власне, її плюс.

Річ у тім, що завдяки своїй неперетравлюваності клітковина відіграє в організмі роль чистильника, змушуючи ргани травлення скорочуватися, активно
переробляти їжу і виводити рештки, не даючи їм гнити усередині. Травна система людей, у раціоні яких постійно є клітковина, працює як годинник, вони не знають такої проблеми, як ледачий кишківник, і не змушені вдаватися до проносних препаратів, а це, за статистикою, робить до 60% сучасних людей. Їхній кишківник стає "ледачим" через надмір  рафінованої їжі в раціоні.

Клітковина відіграє ще одну важливу роль -- це поживне середовище для корисних мікроорганізмів, які постійно живуть і кишківнику і є важливою передумовою міцного імунітету. Тож якщо в раціоні її бракує, може розвинутися алергія, частими
будуть застуди тощо.

-- На полицях можна побачити клітковину горіхову, кунжутну,  гарбузову, гречану тощо. Чим вони різняться?

-- Йдеться хіба про вміст певних вітамінів чи мікроелементів. Наприклад, кунжут особливо багатий на кальцій, а волоські горіхи -- на йод, гарбуз -- на каротиноїди, гречка -- на залізо. В ідеалі ми маємо споживати і те, і інше, щоб організм не відчував дефіциту потрібних для здоров'я складників. І усе це, підкреслюю,
можна брати із продуктів -- тих же горіхів, кунжуту, страв з гарбуза, гречаної каші тощо.

-- Яка доза клітковини вважається оптимальною?

-- Згідно з рекомендаціями дієтологів світу, це 35 грамів щодня. Таку кількість рослинних волокон можна забезпечити організму, якщо, наприклад, щодня мати на столі порцію вівсяної чи гречаної каші (приблизно 9 грамів клітковини), страви з капустою броколі чи квасолею, гарбузом, зеленим горошком, хліб з непросіяного борошна (20 грамів), коричневий (неочищений) рис (2 грами), яблука, горіхи (до 5 грамів). Загалом, якщо сказати "ні" бульйонам, здобі, ковбасам, макаронним виробам, натомість збагатити раціон свіжими овочами і фруктами, то "клітковини з коробочки" не знадобиться.

-- А чи всім клітковина корисна?

-- При деяких хворобах органiв травлення (виразкова хвороба, гастрит у стадії загострення тощо), -- застерігає досвідчений дієтолог Зоряна Завада, -- груба клiтковина, на жаль, небажана. Вона провокує дискомфорт, бiль, посилення недуги. У такому разі овочі слід готувати на парі, варити і перетирати, яблука -- запікати.
Лише при дуже суворій дієті рослинну їжу зовсім виключають з раціону -- до одужання.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.