
Дотепер вважалося, що людям із підвищеним рівнем цукру в крові та надмірною вагою виноград протипоказаний. Однак фахівці з Мічиганського університету спростували це твердження. Вони дослідили, що виноград зменшує ризик розвитку не лише серцево-судинних недуг, а й діабету та ожиріння!
Річ у тім, що речовини, які містяться в солодкій ягоді, сприяють спалюванню вісцерального жиру, що накопичується на печінці й у черевній ділянці та є провокатором багатьох хвороб. Тож усім, хто стежить за здоров'ям, медики радять не лише ласувати виноградом, а й влаштовувати розвантажувальні виноградні дні.
-- Виноград, хоч і солодкий, не є висококалорійним, бо на 80% складається з води, -- розповідає Валентина Гавриленко, експерт з проблем здорового харчування. -- Склянка стиглих ягід -- це лише 60 калорій (майже стільки ж у склянці свіжого чи кислого молока). Натомість у винограді є корисні волокна, які очищують кишківник, та поліфеноли, що поліпшують обмін речовин.
Надзвичайно потрiбнi для здоров'я i винограднi пектини (природнi очищувачi, що виводять токсини). Виноград незамiнний для людей з анемiєю, вiн добре виводить солi з органiзму, пiдтримує серце, суглоби.
-- То яку дієту порадите?
-- Є кілька видів виноградних дієт: лагідна і жорстка. У першому варіанті ви обмежуєте себе в борошняному, солодкому, смаженому, зменшуєте або взагалі викреслюєте з раціону страви, що містять крохмаль, притім упродовж дня, у перервах між сніданком, обідом та вечерею їсте виноград. На такій дієті швидко вагу
скинути не вдасться, але оздоровлення і мінімум зайвих кілограмів забезпечені.
Якщо ж конче треба схуднути, ефективнішими будуть виноградні розвантажувальні дні. Це жорсткий варіант: упродовж дня (3, 4, 7 днів) можна з'їсти до 3 кілограмів винограду -- і більше нічого, крім води, трав'яного чаю. Денну порцію слід розділити на 6 частин і їсти ягоди кожні дві години. У цієї дієти є важлива перевага перед іншими: виноград досить ситний, тому відчуття голоду не буде виснажливим. Водночас організм насичуватиметься вітамінами, мінералами, мікро- та макроелементами, які для здоров'я незамінні. Лише 1 кiлограм свiжого винограду забезпечує добову потребу людини у залiзi! Такий збалансований склад корисних речовин є хіба що в материнському молоці.
-- Чи всім рекомендована така дієта?
-- Вона протипоказана при важких (некомпенсованих) формах цукрового дiабету, виразковiй хворобi шлунка i дванадцятипалої кишки, цирозi, колiтi, що супроводжується проносом, хронiчних недугах нирок тощо. При цих недугах навіть півкілограма винограду на день може бути дуже небезпечною дозою.
-- Яким виноградним сортам слід віддавати перевагу?
-- У темних сортах винограду мiстяться специфiчнi феноли, антоцiани, дубильнi речовини i незамiнний омолоджувальний ресвератрол. Тому з огляду на оздоровчий ефект синiй виноград цiннiший. Але i рожевий, i бiлий -- це справжня скарбниця
вiтамiнiв. Аби урізноманітнити раціон, раджу їсти і синій, і світлий виноград.