Ці ягоди зменшують ризик розвитку діабету й ожиріння, заявили науковці

Дотепер вважалося, що людям із підвищеним рівнем цукру в крові та надмірною вагою виноград протипоказаний. Однак фахівці з Мічиганського університету спростували це твердження. Вони дослідили, що виноград зменшує ризик розвитку не лише серцево-судинних недуг, а й діабету та ожиріння!

Річ у тім, що речовини, які містяться в солодкій ягоді, сприяють спалюванню вісцерального жиру, що накопичується на печінці й у черевній ділянці та є провокатором багатьох хвороб. Тож усім, хто  стежить за здоров'ям, медики радять не лише ласувати виноградом, а й влаштовувати розвантажувальні виноградні дні.

-- Виноград, хоч і солодкий, не є висококалорійним, бо на 80% складається з води, -- розповідає Валентина Гавриленко, експерт з проблем здорового харчування. -- Склянка стиглих ягід -- це  лише 60 калорій (майже стільки ж у склянці свіжого чи кислого молока).  Натомість у винограді є корисні волокна, які очищують кишківник, та поліфеноли, що поліпшують обмін речовин.

Надзвичайно потрiбнi для здоров'я i винограднi пектини (природнi очищувачi, що виводять токсини). Виноград незамiнний для людей з анемiєю, вiн добре виводить солi з органiзму, пiдтримує серце, суглоби.

-- То яку дієту порадите?

-- Є кілька видів виноградних дієт: лагідна і жорстка. У першому варіанті ви обмежуєте себе в борошняному, солодкому, смаженому, зменшуєте або взагалі викреслюєте з раціону страви, що містять крохмаль, притім упродовж дня, у перервах між сніданком, обідом та вечерею їсте виноград. На такій дієті швидко вагу
скинути не вдасться, але оздоровлення і мінімум зайвих кілограмів забезпечені.

Якщо ж конче треба схуднути, ефективнішими будуть виноградні розвантажувальні дні. Це жорсткий варіант: упродовж дня (3, 4, 7 днів) можна з'їсти до 3 кілограмів винограду -- і більше нічого, крім води, трав'яного чаю. Денну порцію слід розділити на 6 частин і їсти ягоди кожні дві години. У цієї дієти є важлива перевага перед іншими: виноград досить ситний, тому відчуття голоду не буде виснажливим. Водночас організм насичуватиметься вітамінами,  мінералами, мікро- та макроелементами, які для здоров'я незамінні. Лише 1 кiлограм свiжого винограду забезпечує добову потребу людини у залiзi! Такий збалансований склад корисних речовин є хіба що в  материнському молоці.

-- Чи всім рекомендована така дієта?

-- Вона протипоказана при важких (некомпенсованих) формах цукрового дiабету, виразковiй хворобi шлунка i дванадцятипалої кишки, цирозi, колiтi, що супроводжується проносом, хронiчних недугах нирок тощо. При цих недугах навіть півкілограма винограду на день може бути дуже небезпечною дозою.

-- Яким виноградним сортам слід віддавати перевагу?

-- У темних сортах винограду мiстяться специфiчнi феноли, антоцiани, дубильнi речовини i незамiнний омолоджувальний ресвератрол. Тому з огляду на оздоровчий ефект синiй виноград цiннiший. Але i рожевий, i бiлий -- це справжня скарбниця
вiтамiнiв. Аби урізноманітнити раціон, раджу їсти і синій,  і світлий виноград.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Щодня з прогулянки моя дитина приносить каштани, які трохи рано цього року почали падати. Я думала викинути, а мама каже, що з них можна робити ліки -- десь читала про це.
"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".

Новини

09:03
ВООЗ рекомендує розширити програму «Доступні ліки» в Україні та додати ще кілька груп медикаментів
07:47
Дітей оточує реклама продуктів із високим вмістом жирів, солі та цукру. Лише в половині з 53 країн Європейського регіону ВООЗ було вжито заходів щодо обмеження такої реклами.
23:46
Дослідники з Національного університету Инчхона (Південна Корея) проаналізували склад 39 зразків харчової солі і виявили у 36 з них мікропластик.
22:12
Згідно з графіком ефективної температури по показнику Міссенарда, в Україні на цьому робочому тижні, 22-25 жовтня, очікуються субкомфортні та дискомфортні погодні умови.
13:34
Хвора жінка перебуває в лікарні у важкому стані.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.