Про те, як восени подолати безсоння, розповів невропатолог

Чи не кожен з нас час вiд часу потерпає вiд поганого сну. А тодi ходимо пiд наче соннi мухи. Виявляється ж, мова про доволi негативний для здоров"я чиник. Адже, за результатами норвезьких вчених, у чоловiкiв та жiнок середнього вiку, котрi потерпають вiд безсоння, ризик розвитку раптового iнфаркту збiльшується на
45 вiдсоткiв...

Поянила таку залежнiсть Iрина Шваб, завiдувач неврологiчного вiддiлення 4 мiської комунальної полiклiнiки.

-- Безсоння -- це супутнiй симптом чи окрема хвороба?

-- В медичнiй термiнологiї є такий термiн -- iнсомнiя (безсоння). Що означає розлад сну, котрий характеризується порушенням засинання, якостi й тривалостi сну. Безсоння може виявитись самостiйним захворюванням або ж  симптомом патологiї рiзних органiв та систем.

Якщо мова про первинну iнсомнiю, причиною цього є генетична, конституцiйно обумовлена проблема органiзму. Тобто, така неприємнiсть може передаватися крiзь поколiння й проявлятися вже навiть з пiдлiткового вiку. Але у бiльшостi випадкiв порушення сну вiдбуваються на грунтi iнших захворювань.

Найчастiше безсоння (чи порушення сну) розвивається на тлi депресiї. При цьому в людини з"являються скарги на швидку втомлюванiсть, швидке пробудження зранку (пiсля четвертої -- п"ятої години ранку вже "не йде сон"). За таких умов раджу
звертатися до сiмейного лiкаря, невропатолога чи психотерапевта (такi спецiалiсти приймають в районних полiклiнiках).

-- Але ж депресiя -- це не єдина причина безсоння...

-- Так, причиною цього може бути порушення гiгiєни сну: шкiдливi звички, що стають на завадi здорового сну. Мова про вплив стресогенних психо-фiзiологiчно активних речовин: кофеїн, нiкотин, алкоголь. Також шкiдливо на якiсть сну дiє важка їжа (жирнi, смаженi, копченi страв, спожитi ввечерi). Слiд ще пам"ятати, що у вечiрнiй час необхiдно знижувати фiзичну активнiсть. Негативним чинником для сну є й ненормований режим працi та вiдпочинку (коли людина лягає спати в рiзний час), адже при цьому вiдбувається порушення бiоритмiв.

Причиною порушення сну можуть виявитись певнi медикаменти, котрi провокують надмiрну збудливiсть. Або ж в ролi негативного для сну фактору можуть виступати фiбромiалгiї (боля в м"язах, постiйна втомлюванiсть та слабкiсть). Додайте таку проблему як апне (зупинка дихання пiд час сну), про що людина найчастiше навiть не пiдозрює. I не забувайте про вплив небесних свiтил, а саме, на якiсть сну надмiрно впливає Мiсяць.

-- А хiба порушення сну можуть призводити до проблем iз серцем?

-- Справдi при цьому iснує ризик виникнення iнфаркту та iнсульту. Особливо мова про людей, що потерпають вiд депресивного синдрому (симптомом якого є й порушення сну). 

Подумайте самi, якщо людина погано висипається, в неї з"являються проблеми з артерiальним тиском, потерпає й загальне самопочуття. В результатi вiдбуваєтьсяi запуск патологiчного ланцюжка реакцiй, збiй у функцiонуваннi всього органiзму. Що в першу чергу позначається на роботi серцево-судиннлї системи. Адже органiзм
функцiонує як єдине цiле, i будь-якi порушення "б"ють" по найвразливiших мiсцях.

-- Тож, що порадите робити?

-- Спершу при боротьбi з безсонням необхiдно виявити причину, котра призводить до розладу сну. Слiд позбутися шкiдливих звичок, запровадьте практику прогулянок перед сном на свiжому повiтрi. Обмежте перегляд телепередач, вiдмiнiть ввечерi фiзичнi навантаження. Корисно також попити у вечiрнiй час чай з м"яти та
мелiси. А якщо цi методи не дадуть бажаного результату, звернiться за допомогою до лiкаря.
 
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:35
105-річна Ганна Микитин досі сама куховарить, пере та рубає дерев'яні скіпки для печі.
16:00
“Нещодавно я став всеукраїнським чемпіоном з метання диска та ядра", - каже він.
12:00
На 26-му тижні вагітності я перестала відчувати рухи дитини. Те, що пережила згодом, залишило великий шрам у серці на все життя.
17:00
Про ознаки дефіциту, добові норми та джерела йоду.
12:45
За даними Центру громадського здоров'я МОЗУ, цього епідсезону на грип та ГРВІ в Україні перехворіє від 4,8 до 6,7 мільйона осіб, а пік захворюваності можливий у січні-лютому 2020 року.
10:00
А також актриса поділилась корисними рецептами для імунітету, здоров'я шкіри та стрункості.
12:00
Селян просять жертвувати картоплю, буряки, моркву для лікарень. А медзаклад, де лікуються можновладці, купує тонни яловичини і риби.
10:41
Вірусом герпесу заражені понад 90% людей на планеті, але інфекція проявляється не у всіх.
12:00
Пенсіонерка розповідає, що після того, як стала займатися карате, забула дорогу до медиків. І навіть на застуду не хворіє!
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.