Щоб не хворiти у холодну пору року, змiцніть органiзм народними засобами

З приходом осені ми починаємо застуджуватися. У цей час аптеки мають  надприбутки вiд продажу лiкiв. А чи можна обiйтися без медпрепаратiв?

-- У давнину нашi предки також хворiли, проте якось рятувалися. Як?

-- Як тепер кажуть, фiточаями, до складу яких входять чебрець, м'ята, плоди шипшини, горобини, калини, облiпихи, -- каже  Андрiй Лабiнський, кандидат медичних наук, доцент кафедри реабілітації та нетрадиційної медицини доцентом кафедри ЛНМУ ім.Д.Галицького. -- Свiжi ягоди слiд розiм'яти з медом (до речі, мало хто знає, що мед не можна додавати до гарячих чаїв, бо втратить усi кориснi властивостi -- його заливають лiтньою чи холодною аодою; або покладіть чайну ложечку меду до рота i запийте чаєм).

А квiтковий пилок полiпшує адаптацiю органiзму до умов похолодання (вiн має бути висушений, яскравих кольорiв, бо коли потемнiв, то вже окислений i нiякої цiнностi не становить). Вживати його слiд щодня по чайнi ложцi -- добре розжувати, а тодi запити. Пилковi зерна мiстить всi незамiнимi амiнокислоти, мiкроелементи i вiтамiни, -- це краще, нiж штучнi вiтамiни, якi пропонують в аптеках.

Квiтковий пилок можна з медом змiшати, щоб не псувався, можна з медом їсти (по чайнiй ложцi, раз на день, протягом мiсяця). Також корисний прополiс: можна натуральний жувати (частинку, пiвграма, твердий, розжовувати пiвтори години, аж до печiї в горлi) або спиртовий розчин (10 крапель на чайну ложку, на воду, двiчi на день, зранку та пiсля обiду). Пiсля прополiскування чи жування прополiсу вiрус уже нам буде не такий страшний.

-- Чи дiють народнi засоби проти вiрусiв грипу?

-- Якщо це вiрусна iнфекцiя, то вживайте все те, що я вже сказав, але тричi на день, залишаючись удома й обов'язково -- у теплi. А ще є ефiрнi олiї (м'яти, лаванди, евкалiпту) -- ними можна змащувати дiлянки пiд носом, а можна -- крапати на гарячу воду i робити парову iнгаляцiю чи по краплi додавати ввечерi до ванни. Є також спецiальнi електричнi лампадки, куди додається ефiрна олiя, i в кiмнатi вони її випаровують. Їх варто використовувати як удома, так i на роботi, в офiсах.

Також дуже важливо робити фiззарядку i розтирання, масажi. Якщо ви вiдчуваєте, що замерзли, то, прийшовши додому, добре було б, якби вас хтось розтер. I -- рухатися.

Але коли нездужання триває довше як п'ять днiв, коли у вiдкашлювальних  видiленнях з'являються зеленi гнiйнi видiлення -- це може свiдчити також про бактерiальну iнфекцiю. Тут уже варто вдатися до антибiотикiв -- і лише після консультації з лікарем.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.