Не запивайте цими напоями таблетки, інакше хворітимете довго

Сезонні віруси атакують, ми змушені вживати лiки. Інколи -- кілька препаратів упродовж дня. Виявляється, можна прийняти весь курс виписаних таблеток, але так
і не вилікуватися. Бо дуже важливо, чим ви їх запиваєте, чи вживаєте правильно -- до, пiд час чи пiсля їди. Має значення навіть те, що їсте цього дня!

Чому ліки такі вибагливі до сусідства? Запитуємо про це у Віри Мазур, сімейного лікаря вищої категорії.

-- Чому, наприклад, не можна запивати препарат проти кашлю цитрусовим соком, який дуже багатий на корисну для здоров'я аскорбінку?

-- Річ у тім, що, наприклад, у соку цитрусових (особливо в грейпфрутовому) міститься цілий комплекс активних рослинних компонентів. Вони дуже корисні, але у поєднанні з деякими медпрепаратами можуть мати небажаний ефект. Досліджено вже майже 100 медикаментів (зокрема, препарати проти серцево-судинних хвороб, антибіотики тощо), які несумісні із соком грейпфрута. Він підсилює дію ліків проти тиску, а в поєднанні з компонентами антибіотиків підсилює їх токсичність.

Більшість ліків (про це і в інструкції пишуть) слід запивати великою кількістю кип'яченої води кімнатної температури.

-- І чай не годиться? І мінералка?

-- Чай не є нейтральним, він мiстить кофеїн та дубильнi речовини, якi можуть вступати у хiмiчну реакцiю з лiками та утворювати осад (це стосується, наприклад, протикашльових, бронхорозширювальних лiкiв, препаратiв для серця та нормалiзацї тиску). Не бажано запивати чаєм i заспокiйливi препарати -- вони
виключають одне одного.

Щодо мiнералки, то є ряд препаратiв, якi рекомендують запивати саме лужною водою, наприклад, еритромiцин, аспiрин, сульфанiламiди.

-- А як щодо молока?

-- Деякі протизапальні препарати навіть рекомендують запивати молоком, бо воно захищає слизову шлунка. А от з певними антибіотиками воно несумісне, бо знижує їх ефект. Молоко заважає і засвоюванню заліза. Тому, наприклад, якщо вагітна жінка п'є залізовмісні препарати (їх нерідко призначають майбутнім мамам), то від склянки молока, йогурту, сиру, як би не кортіло, на кілька годин слід відмовитися.

Дуже важливо коригувати час приймання ліків та їжі. Про це завжди написано в анотації, ігнорувати рекомендації не слід. Наприклад, більшість капсул рекомендують ковтати до сніданку, обіду чи вечері, бо така форма ліків розрахована на поступове вивiльнення компонентiв. Є препарати, які слід вживати тільки
пiд час чи пiсля їди (так вони не подразнюватимуть шлунок і краще  засвоюватимуться).

-- Чи завжди "дружать" ліки з ліками?

-- Деякі поєднання нейтралізують чи, навпаки, підсилюють ефект активної речовини (про це завжди попереджають в інструкції, раджу усім їх читати), часом корисні ліки укупі можуть перетворитися на отруйну суміш. Доведено, що одночасне вживання шістьох різних препаратів може викликати побічні реакції у 80% випадків. Тому, якщо лікар приписав кілька препаратів одразу, уточніть, як їх слід приймати. Мінімальна пауза між ковтанням різних таблеток -- 15 хвилин. І не додавайте до них інших ліків на свій розсуд.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.