Не запивайте цими напоями таблетки, інакше хворітимете довго

Сезонні віруси атакують, ми змушені вживати лiки. Інколи -- кілька препаратів упродовж дня. Виявляється, можна прийняти весь курс виписаних таблеток, але так
і не вилікуватися. Бо дуже важливо, чим ви їх запиваєте, чи вживаєте правильно -- до, пiд час чи пiсля їди. Має значення навіть те, що їсте цього дня!

Чому ліки такі вибагливі до сусідства? Запитуємо про це у Віри Мазур, сімейного лікаря вищої категорії.

-- Чому, наприклад, не можна запивати препарат проти кашлю цитрусовим соком, який дуже багатий на корисну для здоров'я аскорбінку?

-- Річ у тім, що, наприклад, у соку цитрусових (особливо в грейпфрутовому) міститься цілий комплекс активних рослинних компонентів. Вони дуже корисні, але у поєднанні з деякими медпрепаратами можуть мати небажаний ефект. Досліджено вже майже 100 медикаментів (зокрема, препарати проти серцево-судинних хвороб, антибіотики тощо), які несумісні із соком грейпфрута. Він підсилює дію ліків проти тиску, а в поєднанні з компонентами антибіотиків підсилює їх токсичність.

Більшість ліків (про це і в інструкції пишуть) слід запивати великою кількістю кип'яченої води кімнатної температури.

-- І чай не годиться? І мінералка?

-- Чай не є нейтральним, він мiстить кофеїн та дубильнi речовини, якi можуть вступати у хiмiчну реакцiю з лiками та утворювати осад (це стосується, наприклад, протикашльових, бронхорозширювальних лiкiв, препаратiв для серця та нормалiзацї тиску). Не бажано запивати чаєм i заспокiйливi препарати -- вони
виключають одне одного.

Щодо мiнералки, то є ряд препаратiв, якi рекомендують запивати саме лужною водою, наприклад, еритромiцин, аспiрин, сульфанiламiди.

-- А як щодо молока?

-- Деякі протизапальні препарати навіть рекомендують запивати молоком, бо воно захищає слизову шлунка. А от з певними антибіотиками воно несумісне, бо знижує їх ефект. Молоко заважає і засвоюванню заліза. Тому, наприклад, якщо вагітна жінка п'є залізовмісні препарати (їх нерідко призначають майбутнім мамам), то від склянки молока, йогурту, сиру, як би не кортіло, на кілька годин слід відмовитися.

Дуже важливо коригувати час приймання ліків та їжі. Про це завжди написано в анотації, ігнорувати рекомендації не слід. Наприклад, більшість капсул рекомендують ковтати до сніданку, обіду чи вечері, бо така форма ліків розрахована на поступове вивiльнення компонентiв. Є препарати, які слід вживати тільки
пiд час чи пiсля їди (так вони не подразнюватимуть шлунок і краще  засвоюватимуться).

-- Чи завжди "дружать" ліки з ліками?

-- Деякі поєднання нейтралізують чи, навпаки, підсилюють ефект активної речовини (про це завжди попереджають в інструкції, раджу усім їх читати), часом корисні ліки укупі можуть перетворитися на отруйну суміш. Доведено, що одночасне вживання шістьох різних препаратів може викликати побічні реакції у 80% випадків. Тому, якщо лікар приписав кілька препаратів одразу, уточніть, як їх слід приймати. Мінімальна пауза між ковтанням різних таблеток -- 15 хвилин. І не додавайте до них інших ліків на свій розсуд.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:08
"У багатьох наукових працях доведено, що на сперматогенез чоловіка впливають також комп'ютери".
19:30
Для успішного засинання та якісного сну неодмінною умовою є невелике зниження температури тіла.
15:03
У висушених фруктах вітаміни та поживні речовини зберігаються в концентрованому стані, адже зайва волога висушується, кажуть фахівці.
19:25
Як відрізнити звичайне відкладання справ на потім від прокрастинації і що може допомогти вирішити проблему?
14:10
Вона передбачає в основному вживання риби, м'яса, горіхів, овочів, фруктів, коренеплодів.
14:18
Патологічним потовиділення вважають тоді, коли воно постійно перевищує норму.
18:35
Передбачити, як саме організм відреагує на укуси перетинчастокрилих комах, практично неможливо.
12:50
Внутрішні документи МОЗ та МОН які вимагають наявність довідки про огляд лікарів у всіх учнів.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.