Вчені виявили незвичайний вид алергії: на... сучасний світ

Американські дослідники заявили про те, що в наші дні люди дедалі частіше все стикаються з порушенням, яке фахівці назвали “синдромом множинної хімічної сенситивности“ (MCS).

Розлад поки не внесено в офіційний список захворювань Всесвітньою організацією охорони здоров'я або Американської медичної асоціацією. Проте, вчені переконані: жертв MCS в найближчі роки стане набагато більше.

За словами експертів, для синдрому множинної хімічної сенситивности характерна хвороблива чутливість до запахів засобів особистої гігієни і побутової хімії. Фахівці відзначили, що  такі люди не виносять запаху парфумів, прального порошку, миючих засобів, тютюнового диму, будматеріалів, освіжувачів повітря тощо, пише   ladyhealth.com.ua.

“Від надмірної чутливості до хімічних субстанцій в складі сучасних товарів масового споживання страждає від 12,6 до 15,6% всього земного населення, причому до 80% таких пацієнтів -- жінки. Вік, соціальне походження або рівень фінансового добробуту значення не мають", -- наводиться думка дослідників.

У таких людей фіксуються дратівливість, безсоння, зниження розумових здібностей, постійна втома, підвищена тривожність, алергічний нежить, астма, біль в суглобах і м'язах, головний біль, діарея, порушення серцевого ритму. При цьому симптоми MCS можуть спостерігатися протягом тривалого часу — протягом тижнів чи місяців.
 “По суті, у тих, хто має MCS, алергія на сучасний світ”, -- резюмували лікарі.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
14:00
Чим замінити м'ясо та чому важливо вживати багато білка?
14:23
Як перевірити, чи є у поліклініці те, що у вас вимагають придбати? Що робити, якщо вам не надають наявні ліки безплатно?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.