Спеціаліст пояснив, чому ми іноді починаємо битись током

Напевно, кожен з нас відчував, торкаючись предметів, не дуже приємний розряд струму. Та найчастіше це стається саме під час холодного сезону -- коли береш у руки гребінець, накидаєш на себе покривало чи зачиняєш дверцята автомобіля.

Звідки береться струм на нашому тілі? 

-- Тертя між різними предметами -– основна причина накопичення у тілі людини статичної енергії, -- пояснює Роман Гандзій, викладач фізики Галицького коледжу імені В. Чорновола. -- Як відомо, усі ми складаємося більш аніж наполовину з води, а ще із шкільної навчальної програми знаємо, що саме вода -- чудовий  електричний провідник. Отож при навіть незначному дотику до іншої людини чи поверхні, яка також є провідником, відбувається так званий перерозподіл електронів. Тобто в одному тілі накопичується надлишок негативно заряджених частинок, відповідно в іншому -- їх не вистачає. І в той момент, коли ми торкаємося предмета, який є хорошим провідником та збирає на собі заряди, відбувається розряд, що супроводжується виникненням короткочасного струму у вигляді іскри. У цей момент людина відчуває удар струму.

-- Які саме предмети є такими провідниками?

-- Перш за все електростатичні заряди можуть виникати на покритті меблів, підлоги, на ізольованих від землі корпусах побутових приладів, а також на людині під час ходіння по синтетичному покриттю, при носінні синтетичного одягу.

-- Як нейтралізувати щось чи когось, хто б'є струмом?

-- Слід носити одяг із натуральних матеріалів, а взуття -- на антистатичній підошві. Щоб “розрядити" обстановку в квартирі, треба зволожити повітря хоча б до 70 відсотків. Це можна зробити спеціальними приладами або біля батареї поставити
посудину з водою чи покласти на неї вологі речі. Вазони також можуть упоратися з цією роллю. Щоб зменшити вплив розряду при дотику, можна, наприклад, взяти металевий предмет: ключі чи монету та торкнутися ними заземленого предмету -- батареї чи водопровідних труб. Таким чином знімається розряд з тіла.

Виходячи з автомобіля, нерідко можна відчувати електророзряд. Тому сидіння та килимки в машині варто обробити антистатиком. А коли виходите із машини, спершу торкніться авта ключами, а вже потім -– рукою. Також зменшиться ймовірність розряду, якщо, виходячи,  торкнетеся скла або візьметеся за кузов.

А волосся варто розчісувати не пластмасовими гребінцями чи щітками, а такими, які зроблені із натуральних матеріалів. Адже ж процес розчісування -- це тертя одного тіла до іншого, пластмасового гребінця об волосся. Унаслідок цього вони
електризуються. А кожна заряджена волосина відштовхується від такої ж.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

13:00
Чому захисний засіб провокує висипання на обличчі та як цьому зарадити?
12:00
Ця патологія доволі поширена навіть у підлітковому віці, кажуть фахівці.
13:00
Незрозумілий висип на шкірі - лише одна з причин, щоби пройти перевірку на наявність цього захворювання.
11:00
В Україні дедалі частіше роблять операції з трансплантації. А як довго чужі органи можуть функціонувати в новому організмі?
14:00
Дієтологи кажуть, що основний складник куті - дуже цінний для здоров'я. Утім вживати його можна не всім.
11:10
Це неприємне відчуття нерідко стає наслідком святкових частувань.
11:00
Приватні клініки записують у чергу на щеплення від коронавірусу китайським препаратом компанії Sinovac.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.