Найпоширеніший синдром сучасності тепер можна діагностувати за аналізом крові

Дослідники Медичної школи Стенфордського університету заявили, що крові. Ця проблема щороку уражає мільйони людей і характеризується слабкістю, болем у м'язах, розладами сну, головними болями та симптомами, схожими на застуду чи грип. Оскільки СХВ часто спостерігається після застуди чи перенесеної  травми, вчені запідозрили, що справа - в ослабленій імунній системі.

А найдивнішим виявився факт, що деяким людям подолати синдром хронічної втоми допомогли звичайні противірусні та протизапальні засоби. Про таке пише zhyvyaktyvno.org.

«Раніше вчені взагалі сумнівалися, чи можна називати хворобою  синдром хронічної втоми, – каже Марк Девіс, професор імунології та мікробіології, директор Інституту імунітету, трансплантації та інфекційних захворювань Стенфордського університету. – Наші ж результати доводять запальний характер синдрому хронічної втоми, а це означає, що його можна діагностувати за допомогою аналізу
крові».  

Вчені проаналізували зразки крові 192 пацієнтів з симптомами вказаного симптому й порівняли їх зі зразками 392 здорових людей. Результати показали, що рівні
продуктів імунної системи – цитокінів – у пацієнтів з легкими формами синдрому хронічної втоми були нижчими, ніж в осіб контрольної групи. У пацієнтів з відносно важкими випадками СХВ цитокіни навпаки були дуже високими, як і показники лептину – гормону, що контролює голод і подає мозку сигнал, що організм
ситий. 

Ость чому люди з затяжним синдромом хронічної втоми та іншими запальними захворюваннями часто втрачають апетит. 

Щодо лептину, тут є ще один цікавий момент: найбільшу його кількість було виявлено у жінок. Можливо, саме цей гормон розкриє загадку, чому три з чотирьох пацієнтів з СХВ – це жінки. 

«Ця хвороба може зробити життя пасивним і спустошливим», – підсумував Хосе Монтойя, доктор медичних наук, професор-інфекціоніст та ініціатор дослідження. – Більше, як 35 років синдром хронічної втоми називали психологічним станом, і
тільки тепер стало зрозуміло – це аж ніяк не примхи хворої уяви».

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Щодня з прогулянки моя дитина приносить каштани, які трохи рано цього року почали падати. Я думала викинути, а мама каже, що з них можна робити ліки -- десь читала про це.
"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".

Новини

12:45
Поліненасичені жирні кислоти знижують ризик інфарктів та інсультів і продовжують життя
09:03
ВООЗ рекомендує розширити програму «Доступні ліки» в Україні та додати ще кілька груп медикаментів
07:47
Дітей оточує реклама продуктів із високим вмістом жирів, солі та цукру. Лише в половині з 53 країн Європейського регіону ВООЗ було вжито заходів щодо обмеження такої реклами.
23:46
Дослідники з Національного університету Инчхона (Південна Корея) проаналізували склад 39 зразків харчової солі і виявили у 36 з них мікропластик.
22:12
Згідно з графіком ефективної температури по показнику Міссенарда, в Україні на цьому робочому тижні, 22-25 жовтня, очікуються субкомфортні та дискомфортні погодні умови.
13:34
Хвора жінка перебуває в лікарні у важкому стані.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.