Стоматолог розповів, чому стирається емаль і чи можна її відновити

Однією з основних скарг, з якими до стоматологів звертаються пацієнти, є підвищена чутливість зубів, таке констатують відчизняні фахівці. Побутує думка, мовляв, здебільшого причиною появи такого неприємного відчуття є стерта емаль.

Але чому вона стирається? І чи можна відновити стан емалі?

-- Перш за все варто пояснити, що за умов розвитку підвищеної чутливості зубів неприємні відчуття з"являються не лише при споживання гарячих, холодних, солодких чи кислих страв, а нерідко навіть при вдиханні прохолодного повітря. Тому пацієнти часто звертаються з такими скаргами саме взимку, втомившись від
постійного відчуття дискомфорту і навіть болю, попри той факт, що це не триває довго, -- пояснює Сергій Максютенко, доцент кафедри пропедевтичної стоматології. -- Що важливо, до появи гіперчутливості призводить цілий список негараздів зі станом зубів, які потребують особливого лікування.

Хоча буває, що таке стається через неправильне чищення зубів, наприклад, надмірний натиск (за таких обставин у правші потерпають зуби лівого ряду і навпаки).

-- А які хвороби можуть таке спровокувати?

-- Іноді причини є прихованими, як то, порушення обміну речовин, гормональна перебудова організму. Та здебільшого йдеться про карієс, пародонтоз, гінгівіт. Чутливість часто виникає на фоні запалення й атрофії десен і, як наслідок, оголенні шийки зуба, яка не покрита емаллю. А крім того надмірна чутливість зубів
розвивається на фоні стирання емалі, адже тоді починає потерпати дентин (волокниста тканина, що знаходиться під нею), в результаті подразнення зазнають нервові волокна.

-- До таких наслідків може призвести й доволі банальна причина, наприклад, застосування при чищенні зубів високоабразивної пасти, мова, зокрема, про засоби для відбілювання, -- додає Володимир Ричков, лікар-стоматолог вищої категорії. -- -- Аби цього не сталось, часте користування такими пастами не рекомендоване,
вдаватись до таких дій можна один -- два рази на тиждень. А ще на стан емалі негативним чином впливає наявність нальоту, надмірне споживання кислих продуктів та газованих напоїв. Зрештою, емаль просто може стиратись в результаті природніх процесів, вічного ж нічого немає.

-- А відновити її можна?

-- На жаль, емаль не відновлюється, до таких дій не здатен   організм людини, не допоможуть і жодні засоби (відвари, масажі,  пасти). Поширеною є думка, мовляв, притім ефективним є вкривання  зубів фторлаком, та насправді йдеться про профілактичний засіб, завдяки якому можна зміцнити емаль, позбутись чутливості зубів. Але наростити емаль неможливо. Єдиним наразі оптимальним  варіантом є так звані вініри, але їх накладають лише на передні  зуби (до кликів). Це такі собі керамічні накладки, що захищають передню частину зубів, приховуючи сколи, щілини чи втрачений колір, можуть допомогти при клиновидних дефектах (з"являються біля десни).

Тоді як у більшості випадків емаль стирається (а тоді оголяється дентин і з"являється чутливість) на жувальних групах зубів, тоді ставлять коронки чи пломбують дефекти. Але наростити чи відновити емаль наразі людина не може.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

16:34
На такий крок вони пішли для того, щоб зберегти їй не тільки життя, а й кар'єру.
20:29
Усі вони навчаються в одному класі. Фахівці встановлюють можливі причини виникнення та поширення інфекції.
14:58
Більшість інфікованих людей легко переносить захворювання, а діти майже не хворіють.
18:23
Найбільше сальних залоз на носі, лобі, підборідді, щоках, а також - на волосистій частині голови.
11:00
Мама дівчинки не може пробачити лікарям, що не призначили їй найважливіше обстеження, яке і вказало б на хромосомну аномалію.
15:00
Науці відомо про близько 100 випадків химеризму у світі. Та я переконана: їх набагато більше.
14:48
Середній вік життя таких дітей - 15 - 16 років. Симптоми захворювання можуть проявитися не одразу.
11:00
Віталій Маргалік розповідає про свої секрети здоров'я.
20:42
Лише кожна п'ята вилікувана від раку дитина, за даними ВООЗ, доживає до 19 років.
15:22
Є і хороша новина - діти до 15 років майже не хворіють.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.