Якщо руки реагують на осінній холод болем - це може вказувати на початкові стадії хвороб суглобів

Восени загострюються різні "болячки". Зокрема, починають нити, боліти руки, особливо після переохолодження -- прогулянки без рукавичок, миття посуду в холодній воді. Чи це минеться само, а чи йдеться про хворобу суглобiв?

-- Біль у суглобах рук -- це звичайна реакція на холод чи щось більше?

-- Загалом кажучи, у здорової людини дрібні суглоби пальців та кистей не повинні реагувати на холод, -- каже Віктор Котюк, ортопед-травматолог. -- Якщо ви відчуваєте дискомфорт у суглобах після перебування на вулиці, це може вказувати на запальні процеси у них, початкові стадії артриту, ревматизму тощо.

Адже кисті рук чи не найбільш рухома частина тіла людини, а тому є велика ймовірність розвитку якоїсь хвороби суглобів. Найчастіше це артрит, який з часом може призвести до деформації дрібних суглобів, появи "шишок" на пальцях тощо. Причиною такого стану є потрапляння інфекції всередину суглоба, а внаслiдок переохолодження інфекція активізується. Тому, якщо є така реакція на холод, треба вживати заходів.

-- Про що ще може сигналiзувати бiль у суглобах рук?

-- Біль у суглобах рук виникає при ревматоїдному артриті, подагрі, остеоартрозі, після травми суглоба. А холод -- провокативний фактор, який посилює запальні процеси.

Скажімо, на ревматоїдний артрит може вказувати симетричне ураження суглобів, почервоніння, набряклість, обмеження рухомості в них. Біль зазвичай середньої сили, а після пробудження суглоби залишаються скутими протягом кількох годин.

Нерідко біль у суглобах зап'ястка та пальців може вказувати на розвиток подагри -- хвороби, викликаної відкладення сечової кислоти у суглобах. Проте, як правило, при цьому болітимуть і інші суглоби (зокрема, великого пальця ноги). Біль при  цьому сильний, пекучий, пульсуючий, сягає максимуму вночі, слабшає до ранку.

При остеоартрозі найчастіше бiль у суглобах тупий, турбує зазвичай вдень, посилюється при русі, фізичному навантаженні, помітно зменшується після відпочинку. А от при артриті біль майже постійний (особливо при русі), рухомість пальців обмежена, шкіра над суглобом припухла, червона, часом гаряча. При  хронічному артриті загострення бувають найчастіше восени, коли починається похолодання. Тривале запалення може викликати деформацію суглоба та його руйнування.

Врешті, проблеми з суглобами можуть виникнути через брак або надмiр фізичного навантаження (часто це "професійні" хвороби складальникiв, програмістів, піаністів), адже внаслiдок порушення кровообігу порушується регенерація хрящової тканини, що веде до її руйнування.

На стан суглобів впливає і незбалансований раціон з дефіцитом кальцію, фосфору, калію, цинку. Часто болять та ниють ті суглоби, які зазнали травми, -- тому варто пильнувати, щоб у них не почалися дегенеративні зміни.

-- Як захистити хворі суглоби?

-- Насамперед, якщо є такі прояви, проконсультуйтеся з лікарем. Скажімо, артрити лікують протизапальними засобами, подагру -- препаратами для зменшення рівня сечової кислоти, артрози -- анельгетиками, фізітерапією, грязелікуванням, масажами.

У будь-якому разi руки слід берегти від переохолодження. Тому якщо навіть на вулиці золота осінь, вдягайте рукавички. А жінкам я категорично забороняю мити посуд у холодній воді -- якщо нема іншої можливості, хоча б захищайте руки від дії низьких температур гумовими рукавицями. Радити якісь зігрівальні мазі не буду -- часто вони подразнюють та нагрівають шкіру, не доходячи, проте, до самого суглоба.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Щодня з прогулянки моя дитина приносить каштани, які трохи рано цього року почали падати. Я думала викинути, а мама каже, що з них можна робити ліки -- десь читала про це.
"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".

Новини

12:45
Поліненасичені жирні кислоти знижують ризик інфарктів та інсультів і продовжують життя
09:03
ВООЗ рекомендує розширити програму «Доступні ліки» в Україні та додати ще кілька груп медикаментів
07:47
Дітей оточує реклама продуктів із високим вмістом жирів, солі та цукру. Лише в половині з 53 країн Європейського регіону ВООЗ було вжито заходів щодо обмеження такої реклами.
23:46
Дослідники з Національного університету Инчхона (Південна Корея) проаналізували склад 39 зразків харчової солі і виявили у 36 з них мікропластик.
22:12
Згідно з графіком ефективної температури по показнику Міссенарда, в Україні на цьому робочому тижні, 22-25 жовтня, очікуються субкомфортні та дискомфортні погодні умови.
13:34
Хвора жінка перебуває в лікарні у важкому стані.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.