Хворий на грип чи ГРВІ передає заразу щонайменше 7 особам вже у перший день

Байдуже, що ви кашляєте лише в одноразову хустинку та п'єте протизастудний чай. Більшість тих, хто перебуває з вами в офісі, шкільному класі, коридорі поліклініки чи у крамниці, приречені на ту ж, що й ви, вірусну хворобу.

Такого висновку дійшли науковці з університету Каліфорнії, які досліджували шляхи передачі вірусів грипу i ГРВІ. Щойно хвора людина прийшла у приміщення, її віруси "захоплюють" до 70% простору і втримуються там, як з'ясували вчені, до двох діб, уражаючи щонайменше сімох осіб у перший же день.

-- Коли людина, інфікована грипом чи ГРВІ, найбільш небезпечна?

-- Вона небезпечна навіть тоді, коли ще не почувається хворою, -- відповідає Оксана Пушкарьова, епідеміолог. -- Грип може розвиватися упродовж кількох годин до кількох днів (усе залежить від агресивності конкретного типу вірусу, кількості вірусних частинок і стану захисних сил дихальної системи) з моменту потрапляння збудника в організм. Зважаючи на такий короткий інкубаційний період, людина, котра ще вранці була здоровою, в обід може відчути легкі симптоми недуги й одночасно стати джерелом інфекції для усіх, хто її оточує, -- колег, однокурсників, однокласників чи просто сусідів у маршрутному автобусі.

-- Навіть якщо недужий ввічливо кашляє в хустинку?

-- По-перше, чимало людей цього просто не роблять. По-друге, віруси так чи інакше осідають на предметах, з якими контактує хворий (на дверних ручках, поверхні меблів, кнопках ліфта, телефоні, дитячих іграшках тощо), адже збудники грипу чи ГРВІ поширюються і під час розмови. Експериментально доведено, що інфекційні властивості вірусів грипу зберігаються у повітрі приміщень у середньому до 9 годин, а на предметах -- ще довше.

Для вірусів грипу та ГРВІ характерна й висока швидкість репродукції: щойно ми вдихнули збудник, з однієї вірусної частинки вже через 8 годин утворюється понад 100 одиниць інфекційного потомства. Власне, високою швидкістю розмноження збудників грипу пояснюються його такий короткий інкубаційний період і висока заразність. Усі, хто перебував із хворим у приміщенні, ризикують заразитися. Лише дуже невеликий відсоток населення має настільки сильну імунну систему, що "зустріч" iз грипом та ГРВІ минає майже непомітно.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.