Сексологи попередили про сезонне зниження лібідо і дали пораду, як це виправити

Виявляється, восени лібідо в чоловіків знижується, і це природній процес. Про таке попередили фахівці Європейської спільноти  сексологів. І запевнили, що навесні все обов"язково повернеться до норми.

Тож лібідо залежить не від віку чи стану здоров"я, а від сезону?!

-- Вік і стан здоров"я, звісно, мають значення, але важливою є й сезонна залежність. Цей процес можна порівняти зі змінами, які відбуваються в природі. Мова про процеси завмирання, коли листя опадає, дерева готуються до "зимового сну", тварини в цей час не спарюються й не дають потомства. А людина є частиною природи, що позначається навіть на статевому потязі. Тож під час холодного
періоду знижується енергетичний потенціал, слабшає лібідо, -- стверджує лікар -- сексопатолог Ростислав Білобривка.

-- Вирішальне значення в цьому процесі відіграє тривалість світлового дня, яка восени різко знижується. Цей фактор впливає на роботу всієї репродуктивної системи, -- додає лікар -- андролог, фахівець з репродуктивного здоров"я населення Роман Копець. -- Справа в тому, що на зміни тривалості світлового дня  чутливо реагує центральна нервова система, мова, зокрема, про одну з її структур, яка знаходиться в головному мозку, -- гіпоталамо-гіпофізарну. Ця структура впливає на залози внутрішньої секреції (це не лише щитоподібна залоза й надниркини,
але і яєчка, яєчники) і на продукування статевих гормонів. 

Так от, під впливом осіннього сезону активність роботи гіпоталамо-гіпофізарної системи змінюється відтак, менше виробляється статевих гормонів. А оскільки статевий потяг є гормонозалежним процесом, лібідо знижується. 

Важливе значення має й вітамін D, який виробляється під дією сонячних променів. Він впливає на всі обмінні процеси й на роботу нервової системи, тому його ще називають головним деригентом обміну статевих гормонів в організмі людини. Адже цей вітамін є  стероїдоподібним, а статеві гормони є стероїдними. 

-- Така залежність утримуватиметься до весни?

-- Мова про піврічний цикл, який можна порівняти з ситнусоїдою,  восени ця крива спадає, адже відбувається загальнорічне зниження рівня статевих гормонів. З пратики можу костатували, що з приходом осені значно більшає пацієнтів чоловічої статі зі скаргами на лібідо. Чимало з них панікують, адже вважають, що почались проблеми з потенцією. Натомість йдеться про природній процес, що залежить від сезону.

-- Це позначається лише на чоловіках?

-- Хоча в жінок коливання гормонів відбувається в межах месячних циклів, осінь позначається й на проботі їх репродуктивної системи. Адже при зниженні рівня вітаміну D збільшується кількість гормонів стресу, що впливає в тому числі на лібідо. Скажу більше, в північних країнах (зокрема, в Норвегії, Фінляндії), де тривалі полярні ночі, при збоях в роботі репродуктивної системи жінкам призначають таку собі світлотерапію. При тім застосовують спеціальні лампи зі спектром світла, що стимулює гіпоталамус. Можна навести й аналог з тваринного світу: на птахофабриках вмикають світло, аби кури несли яйця.

Іншими словами, наша репродуктивна сфера (мова в тому числі й  про статевий потяг) має сезонну залежність, адже в цей час різко знижується рівень сонячної інсоляції. А для того, аби покращити лібідо, раджу додавати до раціону шоколад і банани, ці продукти є донорами серотоніну, відомий як гормон задоволення.
Насправді ж це медіатор централньої нервової системи, який в результаті позитивно позначається на лібідо.

-- Ше древнi мудрецi казали, що для пiдвищення статевого потягу слiд їсти овочi та фрукти, котрi за формою нагадують статевi органи. Це, зокрема, бобові, огiрки й банани, -- говорить Юрiй Гурженко, старший науковий спiвробiтник вiддiлу сексопатологiї та андрологiї Iнституту урологiї АМН України. -- Загалом же жінкам
раджу посилювати раціон чоловіків такими афродизіаками, як iмбир, кріп, кедровi горiшки, мед, зародки пшеницi, спаржа, морепродукти. Не завадить і келих вина з шоколадом, аби розслабитись і зняти напругу. 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
"Пацієнтка розповідала, що лише раз за багато років подружнього життя відчула оргазм і ледь не померла від сорому", - лікар-сексолог.
12:00
15-20 хвилин дрімоти вдень дозволяють підвищити продуктивність праці, кажуть фахівці. Але є деякі нюанси.
09:37
Чому кожен реагує на однакову температуру навколишнього середовища по-різному і як натренувати організм до її перепадів?
13:00
І як правильно поводитися, коли температура тіла “зашкалює”.
11:00
Нещодавно у Львові жінка з коронавірусом народила здорових двійнят.
13:00
Нова модна дієта, яка буцімто рятує від онкохвороб, - цілковито антинауковий міф.
11:56
Фахівці кажуть, що логопедичні недоліки, які не зникли після п'яти років, ймовірно залишаться й у дорослому віці.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.