Стало відомо, чи небезпечно чоловікам із хворим серцем займатись сексом

"Через який час чоловiку можна займатися сексом, якщо вiн перенiс
iнфаркт i хiрургiчне втручання на серцi?
". Про таке читачка запитала в "Доброго лікаря".

-- Дослiджено, що за рiвнем навантаження статевий акт можна порiвняти з пiднiманням по сходах, -- вiдповiдає сексопатолог Василь Черепанин. -- Це доступне кожному i корисне помiрне навантаження. Але iнодi пiд час оргазму артерiальний тиск пiдвищується до 240/120, пульс пришвидшується до 120 -- 140 ударiв за хвилину. Тож чоловiкам пiсля iнфаркту й операцiї потрiбно дати серцю час на адаптацiю i утриматися вiд статевої близькостi бодай упродовж мiсяця-двох.

Потрiбно брати до уваги вiк хворого. Iнфаркт може статися i у 70, i навiть у 35 рокiв. Його наслiдки, як i реабiлiтацiйний перiод, можуть бути рiзнi. Але щойно чоловiк змiг самостiйно ходити, їсти, пити i жити повноцiнним життям, вiн не повинен сумувати в лiжку, особливо якщо статеве утримання для нього -- випробування.

Звiсно ж, слiд вибирати найбiльш комфортну для чоловiка позицiю, щоб м'язи, судини не зазнавали додаткового навантаження. Якщо чоловiк, який перенiс iнфаркт i операцiю, може пiднятися на другий-третiй поверх без задишки i болю за грудиною, -- це сигнал того, що можливий i секс.

I ще. Слiд мати на увазi, що нiтроглiцерин, який часто застосовують, щоб зняти бiль у грудях, не можна приймати одночасно з "Вiагрою" та препаратами, що мiстять подiбну речовину, адже це загрожує рiзким зниженням артерiального тиску, запамороченням i розвитком  небезпечних для здоров'я станiв.

До i пiсля сексу слiд також утримуватися вiд кави та спиртного -- вони  пiдсилять навантаження на серце i судини.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

13:00
“Усе розпочалося з легкого поколювання у кінчиках пальців”, - каже наш співрозмовник.
11:00
Їх допускають навіть досвідчені у сексі партнери, кажуть фахівці.
11:00
"Пацієнтка розповідала, що лише раз за багато років подружнього життя відчула оргазм і ледь не померла від сорому", - лікар-сексолог.
12:00
15-20 хвилин дрімоти вдень дозволяють підвищити продуктивність праці, кажуть фахівці. Але є деякі нюанси.
09:37
Чому кожен реагує на однакову температуру навколишнього середовища по-різному і як натренувати організм до її перепадів?
13:00
І як правильно поводитися, коли температура тіла “зашкалює”.
11:00
Нещодавно у Львові жінка з коронавірусом народила здорових двійнят.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.