Стало відомо, чи небезпечно чоловікам із хворим серцем займатись сексом

"Через який час чоловiку можна займатися сексом, якщо вiн перенiс
iнфаркт i хiрургiчне втручання на серцi?
". Про таке читачка запитала в "Доброго лікаря".

-- Дослiджено, що за рiвнем навантаження статевий акт можна порiвняти з пiднiманням по сходах, -- вiдповiдає сексопатолог Василь Черепанин. -- Це доступне кожному i корисне помiрне навантаження. Але iнодi пiд час оргазму артерiальний тиск пiдвищується до 240/120, пульс пришвидшується до 120 -- 140 ударiв за хвилину. Тож чоловiкам пiсля iнфаркту й операцiї потрiбно дати серцю час на адаптацiю i утриматися вiд статевої близькостi бодай упродовж мiсяця-двох.

Потрiбно брати до уваги вiк хворого. Iнфаркт може статися i у 70, i навiть у 35 рокiв. Його наслiдки, як i реабiлiтацiйний перiод, можуть бути рiзнi. Але щойно чоловiк змiг самостiйно ходити, їсти, пити i жити повноцiнним життям, вiн не повинен сумувати в лiжку, особливо якщо статеве утримання для нього -- випробування.

Звiсно ж, слiд вибирати найбiльш комфортну для чоловiка позицiю, щоб м'язи, судини не зазнавали додаткового навантаження. Якщо чоловiк, який перенiс iнфаркт i операцiю, може пiднятися на другий-третiй поверх без задишки i болю за грудиною, -- це сигнал того, що можливий i секс.

I ще. Слiд мати на увазi, що нiтроглiцерин, який часто застосовують, щоб зняти бiль у грудях, не можна приймати одночасно з "Вiагрою" та препаратами, що мiстять подiбну речовину, адже це загрожує рiзким зниженням артерiального тиску, запамороченням i розвитком  небезпечних для здоров'я станiв.

До i пiсля сексу слiд також утримуватися вiд кави та спиртного -- вони  пiдсилять навантаження на серце i судини.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Як виглядають чудодійні зимові процедури для оздоровлення? Докладніше про це розповіла Людмила Стеценко, лікар нетрадиційної медицини. -- Чому лікування холодом дієве?
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.

Новини

16:20
Регулярний огляд може допомогти зменшити захворюваність та смертність українок від раку шийки матки, що є четвертою найпоширенішою онкохворобою серед жінок у світі.
12:50
У цьому епідсезоні прогнозують два нові штами вірусу. Один із них називають особливо небезпечним.
10:20
37-річна біологиня Марія Байляк стала переможницею премії "Для жінок у науці".
08:40
Чадний газ не можна побачити чи відчути його запах
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.