Ці кімнатні рослин, якi вважаються декоративними, — дуже отруйні

З настанням холодiв люди переносять вазони з балконiв та дворiв у кiмнати. Але як правильно їх розмiстити, щоб i гарно було, i здоров'ю не нашкодити? Адже
чимало рослин, якi ми сприймаємо як декоративнi, насправдi дуже отруйнi. 

"Наприклад, фiкус, до якого ми так звикли, може спровокувати алергiю верхнiх дихальних шляхiв i навiть бронхiальну астму, -- каже Тетяна Слободяник, фахiвець з
вирощування кiмнатних рослин. -- Звiсно, ця рослина має багато корисних властивостей -- вона очищає повiтря, вбиває хвороботворнi бактерiї. Але шкоди вiд неї бiльше, нiж користi. Тому цей вазон узагалi не варто тримати у квартирi. Не важливо, росте фiкус у спальнi чи на кухнi", пише expres.ua.

Один iз найкращих варiантiв для спальні -- драцена. Ця рослина може виростати до пiвтора метра у висоту. Вiдомо, що одна велика драцена в кiмнатi може очистити до 70% повiтря. Вона нейтралiзує бензол, який видiляється з меблiв та пiдлогового покриття, i вихлопнi гази. Тому насамперед її потрiбно вирощувати в тiй кiмнатi, вiкна якої виходять на проїзну частину. Схожi властивостi має хамедорея (пальма), вона також нейтралiзує шкiдливi речовини з вулицi.   Ще один корисний вазон -- герань. Аромат геранi знiмає нервову напругу, допомагає при безсоннi. Вона незамiнна при рiзноманiтних неврозах та стресах, адже ефiрнi олiї цiєї кiмнатної рослини мають заспокiйливi властивостi. А також видiляє речовину геранiол, яка вбиває вiруси та бактерiї, зокрема, стафiлококу i стрептококу. Людям, якi мають хронiчний бронхiт i бронхiальну астму, корисно тримати вдома кiмнатний розмарин. 

Просто бiля лiжка радять вирощувати декоративнi лимон, апельсин, грейпфрут i мураю. Ефiрнi олiї цих рослин знижують пiдвищений артерiальний тиск.   

Для кухнi підійдуть усi тi рослини, якi назвали, а ще -- хлорофiтум. Вiн просто незамiнний. Ставити його потрiбно неподалiк газової плити. Це одна з найкориснiших кiмнатних рослин. Листя хлорофiтуму здатне поглинати токсичнi
речовини, якi мiстяться в продуктах згоряння газу, зокрема, фармальдегiди та сiрчанi й азотнi сполуки. Його також можна ставити у спальнi та дитячiй кiмнатi. На двадцять квадратних метрiв примiщення потрiбно п'ять-шiсть вазонiв. 

А одна з найотруйнiших кiмнатних рослин -- олеандр. Отрута мiститься у всiх її частинах. Якщо сiк цiєї рослини потрапить на слизову оболонку рота маленької дитини, то маля може не пережити iнтоксикацiї. Рослини родини ароїдних, дифенбахiя, аурум, монстера, фiлодендрон також мають отруйнi властивостi. Їхнiй сiк мiстить щавлеву кислоту. Якщо зiрвати листок без захисних рукавичок, сiк, який потрапить на руку, може спричинити сильний опiк, аж до утворення пухирцiв.
Щоби нейтралiзувати дiю соку, уражене мiсце треба посипати содою.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

14:18
Найвищий відсоток летальності - у Донецькій, Луганській та Одеській областях.
14:00
У США перевіритися на COVID-19 безплатно може кожен охочий - навіть турист чи нелегальний мігрант.
11:00
Медики кажуть, що він може спричиняти біль, запалення і перешкоджати зачаттю.
13:00
Що найбільше впливає на сповільнення чи пришвидшення темпів старіння?
11:00
Медики з різних куточків України розповідають про непросту боротьбу з пандемією. Вони кажуть: працюють на межі виснаження.
11:15
Оціночні дані вказують на існування від 350 000 до 1 000 000 вірусів, що здатні інфікувати всі хребетні організми на Землі!
11:00
Медики не радять пацієнтам постійно лежати в однаковій позиції.
17:00
Меланін зменшує вразливість шкіри до сонячних променів. А там, де пігмент лягає нерівномірно, утворюються плями.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.