Слизова оболонка носу та горла першою зустрiчає вiруси грипу та ГРЗ

Нежить та бiль у горлi -- одвiчнi симптоми застуди. Проте мало хто знає, що найбiльше при цьому страждає слизова оболонка носоглотки. Саме вона першою зустрiчає вiруси, де вони починають розмножуватися, а вiдтак запалюється.

Iншими словами, гострий нежить -- не що iнше, як запалення слизової оболонки носу, а бiль у горлi виникає внаслiдок активiзацiї патогенної мiкрофлори на слизовiй оболонцi горлi. Чи можна якось змiцнити цей перший кордон органiзму?

-- Вiдомо, що бiльшiсть вiрусiв, що викликають грип та ГРЗ, проникають до органiзму саме через нiс та рот. Чи можна їх якось затримати?

-- У повiтрi вiруси пересуваються на дрiбних крапельках вологи, якi ми вдихаємо. Вiдтак, вони осiдають на слизовiй оболонци носа чи горлi, -- каже Юрiй Молочек,  ЛОР--лікар.  -- Якщо органiзм вiдразу не дає iмунної вiдповiдi, вiрус починає розмножуватися, пiдпорядковувати собi iншi клiтини органiзму та отруювати його своїми токсинами. Саме тому для запобiгання зараження (наприклад, у перiод епiдемiй) кiлька разiв на день промивайте нiс та полоскайте горло сольовим розчином. Ця процедура механiчно "змиє" вiрус та утворить несприятливе для нього середовище.

Крiм того, їжте бiльше кислого -- апельсинiв, лимонiв. I не лише через вмiст вiтамiну С, а й тому, що вiрус не переносить кислого середовища, а тому осiсти на "кислiй" слизовiй йому не вдасться. А ще пийте бiльше рiдини -- коли ми вдихаємо повiтря, вiрус, що може там бути, осiдає у горлi. Часте пиття змиває його у шлунок, де вiрус гине у кислому середовищi.

-- А як вигнати вiрус, якщо вiн вже закрiпився на слизовiй?

-- Бiль у горлi означає, що вiрус спровокував активiзацiю патогенної мiкрофлори на слизовiй. Наприклад, фарингiт (запалення глотки) супроводиться першiнням в горлi, болями при ковтаннi. А для ларингiту (запалення гортанi) характерна осиплiсть голосу, кашель. Тобто, бiль у горлi -- лише симптом, який вказує на ушкодження слизової оболонки.

Тому варто вiдразу вживати заходiв. Щойно вiдчули бiль у горлi, приймiть антисептичнi льодяники або пiгулки для горла -- вони мiстять знеболювальнi та антибактерiальнi речовини, якi сповiльнюють розмноження патогенної мiкрофлори, i, що надзвичайно важливо, -- зволожують запалену слизову оболонку, полегшують ковтання.

Крiм того, обов'язково треба полоскати хворе горло -- мiнумум 5-6 разiв на день. Для цього пiдiйде сольовий розчин, до якого можна додати трохи соди та кiлька крапель йоду. Таке полоскання пом'якшить горло, на якийсь час знiме бiль.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.