Спеціалісти назвали прості секрети, які продовжать життя ваших батьків

Міжнародна група вчених довела: 150 хвилин будь-якої фізичної активності на тиждень (це трохи більше 20 хвилин на день) сприяють зниженню ризиків ранньої смерті на 28 %. При тім ризику розвитку хвороб серця і судин знижується на 20 %. Що виявилось найцікавішим, фахівці визнали корисним видом фізичної активності
навіть прибирання вдома.

-- То не має значення, чим ми займаємось, головне -- рухатись?!

-- Беззаперечним є твердження, що рух -- це життя. Коли м"язи зазнають навантаження, через нервову систему передають імпульси до серця, отже йдеться про тренування внутрішнього мотора, -- стверджує Анатолiй Магльований, доктор біологічних наук, проректор ЛНМУ iм. Данили Галицького. -- Під час рухової
активності організм насичується киснем і позбавляється вуглекислого газу й продуктів розпаду. Відтак покращується робота серцево-судинної та дихальної систем, посилюється розумова діяльність. Усе це сприяє продовженню тривалості життя.

Що цікаво, певнi домашнi справи нерідко вимагають бiльших витрат енергiї, анiж навіть фiзичнi вправи пiд час фiтнесу, бо при тім ми виконуєм велику кiлькiсть рухових вправ. Для прикладу, пiд час миття вiкон (а це доволі тривале заняття) робимо активнi рухи руками, нахили тулубу, присiдання. Це супроводжується витратами енергії та спаленням калорiй. Пiд час миття пiдлоги часто приймаємо позицію, що й у фiтнесi, мова про чотири точки опори. Ще більше м"язiв задiюється, коли потрiбно помити пiдлогу пiд лiжком.

Єдина проблема полягає у звиканнi до певних вправ, адже йдеться  про так би мовити односпрямованiсть рухiв та адаптацiю тiла. Тому не варто покладатись виключно на чудодійну силу прибирань,  а займатись іншими видами фізичної активності.

До слова, під час підйому по сходинкам органiзм людини зазнає бiльшого фiзичного навантаження анiж пiд час звичайної ходьби. Бо при тім ми виконуємо рухи на витривалiсть та силу, тоді активно задiюються м"язи нижнiх кiнцiвок, спини, мiжреберря. А якщо ритмiчно рухати руками, вiдбувається тонiзацiя м"язiв верхнiх
кiнцiвок. Тому підйом сходами може замiнити заняття в тренажерному залi, а легкий бiг по сходах бодай до 3 -- 5 поверху -- заняття на біговій доріжці.

Загалом це заняття сприяє покращенню роботи органiзму загалом, особливо стану серцево-судинної системи. Скажу більше, американськi й вiтчизнянi вченi рекомендують навіть пiсля перенесеного iнфаркту обов"язково вдаватися до фiзичних навантажень. Адже це покращить стан серця.

-- А коли краще вдаватись до таких занять?

-- Рухова активність є доцільною як зранку, так і у післяобідній час, -- пояснює кандидат наук з фізичного виховання і спорту Любов Чеховська. -- Зранку необхідно займатися руханкою, аби організм прокинувся, щоб у тому числі підготувати всі групи м"язів до активного робочого дня. Але якщо після цього ви ще плануєте вийти на пробіжку чи позайматись у спортзалі, тоді після зарядки має бути легкий сніданок. І майте на увазі, продовжити заняття можна лише через півтори години після прийому їжі, інакше організму буде важко сприймати навантаження.

У післяобідній час завдяки руховій активності відбувається відновлення роботи всіх органів. Тоді людина позбавляється відчуття втоми, наповнюється енергією. Увечері ж приступати до фізкультури можна не пізніше ніж за три години до сну, інакше це
може спровокувати порушення сну й роботу внутрішніх органів. А їсти після такого заняття вже не бажано, можна дозволити собі хіба що фрукт чи чаю, тому обід має бути доволі ситним. А головне, дотримуйтесь правила: найбiльшим рекордом має бути здоров"я, а не вiдстань чи тривалість заняття.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:00
Новоутвір спричиняв часті кровотечі та загрожував життю дитини. На щастя, операція минула успішно.
17:00
Синдром гнівного погляду, сонливість, тріщини на п'ятах, різка зміна ваги - усі ці симптоми можуть мати одну-єдину причину.
10:59
Цінні поради лікаря, як алергіку комфортно пережити цей складний для нього етап.
11:00
Чимало важких випадків, кажуть лікарі, стається у теплий період, під час відпочинку.
13:00
Немає віку, коли тему сексу можна остаточно закрити, кажуть фахівці.
14:00
Це єдиний орган людини, який може триматися на поверхні води!
11:00
Не завжди два негативні результати ПРЛ-досліджень свідчать про повне одужання.
11:00
Паніка, кажуть фахівці, нищить не лише психологічне, але й фізичне здоров'я.
15:00
За словами лікарів, у мешканців сіл хвороба трапляється особливо часто.
17:18
Щороку в Україні кліщі кусають 5-6 мільйонів людей, кажуть науковці.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.