Імунолог назвав норму кількості застуд на рік і вказав, як посилити імунітет

Ще зима не почалась, а мало не кожен уже перенiс застуду, а дехто встиг перехворiти кiлька разiв. А є й такi, що кожного разу потерпають не лише вiд респiраторного захворювання, а й вiд важких ускладнень, як-от ангiна, затяжний бронхiт чи навiть запалення легень. 

-- Якщо людина слабує бiльш як шiсть разiв на рiк або якщо впродовж короткого перiоду (примiром, за кiлька мiсяцiв) застуда повертається (ще й з ускладненнями) -- це свiдчення iмунної дисфункцiї. Iншими словами, йдеться про порушення
активностi iмунiтету, -- пояснює Олег Назар, директор Київського центру клiнiчної iмунологiї. -- За таких обставин треба звернутися до iмунолога, який призначить пройти аналiз на визначення стану iмунної системи. Для цього потрiбно здати кров з вени зранку натщесерце (знадобиться 8 -- 10 мiлiлiтрiв кровi), а на обробку результату пiде 3 -- 5 днiв. Це буде ваша iмунограма.

-- Якi саме показники при тiм визначають?

-- Кiлькiсть клiтин iмунної системи, зокрема мова про лiмфоцити (норма -- вiд 18% до 40%), iмуноглобулiни основних класiв (А, М, G). Саме цi структури вiдповiдають за клiтинний iмунiтет i вироблення антитiл. Крiм того, проводячи iмунограму,
визначають функцiональну здатнiсть клiтин iмунної системи, йдеться про активнiсть фагоцитозу (процес захоплення i знищення чужорiдних клiтин). У такий спосiб можна визначити слабке мiсце iмунної системи, примiром, нестачу певних клiтин, їх низьку чи надмiрну активнiсть.

Для коригування порушення призначають iмунотропну терапiю, що передбачає прийом таблетованих препаратiв, iн'єкцiї, фiзiотерапiю. Але майте на увазi: таке лiкування не може тривати менш як два тижнi (iнакше результату не чекайте), здебiльшого курс становить один-два мiсяцi.

-- А чи правда, що при цьому можуть допомогти звичайнi пробiотики?

-- У схему лiкування iмунної дисфункцiї входять пробiотики -- їх, до речi, сiмейнi лiкарi мають призначати хворим на респiраторнi застуди паралельно з антибiотикотерапiєю. Але зазвичай цього не роблять, вiдтак робота iмунної системи порушується.

Я поясню: найбiльше клiтин iмунної системи скупчується в мiсцях контакту органiзму iз зовнiшнiм середовищем, аби швидко захистити його вiд iнфекцiї. Йдеться про шкiру, слизовi оболонки i кишкiвник. На фонi прийому антибiотикiв порушується мiкрофлора кишкiвника, що позначається на загальному функцiональному станi iмунної системи. Тому вкрай потрiбно пройти курс пробiотикiв, щоби вiдкоригувати мiкробiоценоз, зробити це варто i якщо ви раптом почали часто хворiти. Хоча краще таки пройти обстеження й визначити слабку ланку.

-- Величезна концентрацiя вiтамiну С (й iнших груп вiтамiнiв i мiкроелементiв) в облiписi. Тож ягоди облiпихи надзвичайно ефективнi в процесi посилення роботи iмунної системи й порятунку вiд застуд взимку, -- додає фiтознай Людмила
Васьковська. -- Треба лише перетерти облiпиху з цукром (у пропорцiї один до двох), закрити кришкою -- i матимете загальнозмiцнювальний засiб. А можна приготувати квас: для цього змiшайте склянку ягiд, 2 -- 3 ложки меду, 3 лiтри холодної води, один порiзаний зi шкiркою лимон (без кiсточок). Пити по пiвсклянки на день.

Дуже ефективний такий простий рецепт: заморозити на зиму помитi й просушенi ягоди облiпихи, а тодi щодня розморожувати й з'їдати по 10 -- 12 ягiдок. Вони мають протимiкробну й протизапальну дiю. Про застуди забудете! Але треба знати: якщо є
схильнiсть до тромбоутворення, варто паралельно до страв додавати суху кропиву.

Або ж для посилення роботи iмунної системи можна скористатися плодами шипшини травневої (цей вид мiстить найбiльше вiтамiнiв). Але не кип'ятiть сировину, а залийте столову ложку ягiд (можна перед тим їх помолоти) 500 мiлiлiтрами окропу й дайте настоятися (краще в термосi на нiч), тодi впродовж дня додавайте до чаю. Бажаю не хворiти!

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:15
Недосипання призводить до загибелі нейронів і пов'язаної з цим невиліковної патології.
15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.