Відчуття втоми, слабкості й сонливості позбудитесь завдяки цій каші

Швидка втомлюваність, слабкість, зниження працездатності, сонливість? І ви списуєте все на осінь? Дарма! Медики кажуть, ці  симптоми нерідко свідчать про нестачу в організмі магнію.  А з часом цей дефіцит дається взнаки більш вираженими наслідками, як то, порушення роботи м'язів, відчуття оніміння, нервові тики. А в задавнених випадках дефіцит цього елементу може спричинити судоми і навіть позначитись на роботі серця (мова про порушення серцебиття).

Медики попереджають, мовляв, магній виводять з організму газовані
напої, цукор, алкоголь. А як його поновити?

-- Почнімо з того, що в нормі рівень магнію в крові має бути на позначці 2 -- 3 мілімоля на літр, нестача цього хімічного елементу справді позначається не лише на самопочутті людини, але й на її здоров"ї, -- пояснює Звенислава Костур, лікар --
гастроентеролог обласної консультативної поліклініки. -- Важливим є той факт, що зміна цього показника призводить до порушення співвідношення між такими елементами, як магній, калій, кальцій. Вони відіграють основну роль в роботі мускулатури нашого організму, мова як про скелетку мускулатуру (м"язи, зокрема,
серцевий), так і гладкі м"язи (складова частина внутрішніх органів та судин).

Ці хімічні елементи відповідають за скорочення чи розслаблення мускулатури, себто за періоди збудження, спокою й роботи м"язів. Приміром, серцеввий м"яз має працювати безперебійно вдень і вночі, скелетні починають працювати під час фізичної активності, а робота м"язів внутрішніх органів залежить, зокрема, від ритму прийому їжі.

-- Якими є наслідки нестачі магнію в організмі?

-- Якщо вказане співвідношення порушується внаслідок нестачі магнію, виникає м"язова слабкість, знижується працездатність, з"являється швидка втомлюваність, збільшується ризик розвитку судом скелетних м"язів. При тім розслаблення зазнає й мускулатура внутрішніх органів, через що знижується тонус м"язів шлунка,
жовчовивідних шляхів, стравоходу. Як наслідок, відбувається закид жовчі в шлунок, а вмісту шлунку -- у стравохід, розвивається печія, нудота, блювота, закрепи. Крім того можуть розвинутись спазми стравоходу, навіть синдром подразненого кишківника.

Всі ці симптоми можуть вказувати на нестачу в організмі магнію. За таких осбтавин варто здати аналіз крові на визначення рівня цього елементу. Виправити ситуацію допоможуть медикаменти на основі магнію, а ще покращення раціону, в меню обов"язково мають бути каші, бо саме в таких старвах міститься найбільше магнію. 
Найбільше магнію у гречці. 

-- То цю кашу слід регулярно додавати до раціону?

-- Починати день справді варто із гречки, адже в гречаній каші міститься багато харчових волокон та мікроелементів, серед яких найбільше магнія та заліза, а крім того, є йод, кальцій, селен, фосфор, мідь. Додайте наявність вітамінів групи В, також вітамін А, Е. Дуже важливим є й той факт, що гречана каша має найменше крохмалю.

А завдяки вітамінам групи В та вмісту мікроелементів гречка сприяє посиленню розумової діяльності, покращенню працездатності. Якщо у вас сидяча робота, гречка корисна тим, що посилює моторну функцію кишківника, чим сприяє очищенню, а отже, запобігає ожирінню. Гречка повільніше всмоктується в шлунково-кишковому тракті (по відношенню до інших каш), що знижує ймовірність
підвищення рівня цукру в крові.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Щодня з прогулянки моя дитина приносить каштани, які трохи рано цього року почали падати. Я думала викинути, а мама каже, що з них можна робити ліки -- десь читала про це.
"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".

Новини

22:47
Наявність рослин у будинку може зробити нас здоровими завдяки поліпшенню якості вдихуваного повітря та насичення його великою кількістю кисню.
21:47
В Україні за останні 20 років захворюваність на рак молочної залози зросла майже у 3 рази.
15:58
Мікробіологи та хіміки синтезували сироватку для боротьби з тютюновою залежністю.
14:23
Минулого року цей діагноз почули 14 170 українців, зокрема, 14 057 жінок та 113 чоловіків.
13:49
Для того, щоб не пересихало око, під час роботи за комп'ютером слід кліпати не менше 18 разів на хвилину.
13:43
Однією із найпоширеніших причин болю в животі є печія, заявила Уляна Супрун.
11:12
Псуватися погода розпочне із західних областей
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.