Вчені довели: порушення в роботі мозку провокує глюкоза

Підвищений рівень глюкози в мозку має прямий зв’язок з кількістю амілоїдних бляшок, а також з проявами зовнішніх симптомів хвороби Альцгеймера. Про таке заявили дослідники Національного інституту з проблем старіння (NIA, США).

Керівник відділу клінічної нейронауки НЯ Мадхав Тамбісетті разом з колегами дослідив зразки тканин головного мозку, отримані при аутопсії померлих учасників Балтиморского лонгитюдного дослідження старіння (BLSA), пише ukrhealth.net.

Вчені вимірювали рівні глюкози в різних ділянках мозку. У ході дослідження були виявлені різні аномалії в гліколізі – основному процесі, за допомогою якого мозок розщеплюює глюкозу. Вчені виявили, що активність ферментів, які контролюють етапи гліколізу, була значно нижчою у випадках хвороби Альцгеймера в порівнянні 
зі зразками тканини головного мозку здорових людей.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Щодня з прогулянки моя дитина приносить каштани, які трохи рано цього року почали падати. Я думала викинути, а мама каже, що з них можна робити ліки -- десь читала про це.
"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".

Новини

09:03
ВООЗ рекомендує розширити програму «Доступні ліки» в Україні та додати ще кілька груп медикаментів
07:47
Дітей оточує реклама продуктів із високим вмістом жирів, солі та цукру. Лише в половині з 53 країн Європейського регіону ВООЗ було вжито заходів щодо обмеження такої реклами.
23:46
Дослідники з Національного університету Инчхона (Південна Корея) проаналізували склад 39 зразків харчової солі і виявили у 36 з них мікропластик.
22:12
Згідно з графіком ефективної температури по показнику Міссенарда, в Україні на цьому робочому тижні, 22-25 жовтня, очікуються субкомфортні та дискомфортні погодні умови.
13:34
Хвора жінка перебуває в лікарні у важкому стані.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.