Фахівець розповів, чому волосся у жінок втрачає хвилясту структуру

"У мене з народження було дуже хвилясте волосся, скільки себе пам"ятаю, завжди тішилась своїм кучерям. А нещодавно народила дитину, вже кілька місяців годую грудьми, може це не пов"язувані події, але моє волосся розпрямилось. Мама також це помітила, розсміялась і сказала, що в неї було так само, та з часом кучері
не відновились. Але чому таке стається? Може це можна якось виправити?" Таке питання надіслала "Доброму лікарю" читачка.

-- То чи варто перейматись такими змінами?

-- Структура волосся (мова як про товщину волосків і густину, так і про те, хвилясте воно чи рівне) передається нам по спадковості від батьків, -- пояснює Оксана Пантелюк, лiкар-трихолог Центру здоров"я волосся Українського пiвнiчно-схiдного iнституту прикладної та клiнiчної медицини. -- Але з часом під впливом різних факторів (фізичних та хімічних) волосся може розпрямлятись чи набувати хвилястості.

Приміром, під дією сонячної інсоляції відбувається пошкодження поверхневого шару волосків, крім того воно висушується, втрачає воду (кожен волосок на 10 -- 15 % складається з води). Через що  може випрямлятись. Змінювати свою структуру (випрямлятись чи навпаки, вирівнюватись) волосся може під впливом медикаментів, приміром, на фоні прийому антибіотиків чи навіть вітамінних
комплексів. Таке стається тому, що цибулина всмоктує певні речовини, от структура волосся й змінюється, але коли їх дія припиняється, здебільшого повертається до звичайного стану.

-- А зміни гормонального фону можуть позначитись на структурі волосся?

-- Під час вагітності змінюється гормональний фон, але більше значення має лактація й годування грудьми. Якщо молода мама годує дитину грудьми, в її організмі збільшується рівень пролактину (гормон, що відповідає за лактацію), який в тому числі впливає на наявніссть і розмір хвильок. Тому доволі часто за таких обставин волосся втрачає хвилястість. Притім буває, що після припинення годування грудьми (коли рівень пролактину знижується) волосся набуває  попередньої хвилястості, але може так і залишитись назавжди рівним.

У цьому питанні все залежить від генетики по жіночій лінії, якщо в мами після народження дитини й годування грудьми волосся вирівнялось і більше не відновлювало звичної структури, так само буде і в її дочки. Тому можу вас запевнити, це не патологія, з якою слід боротись, так запрограмовано організм. Іншими словами, це варіант вашої фізіологічної норми, обумовленої спадковістю, боротись із  цим марно. Хіба що звернетесь до перукаря. 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.