Понижена температура тiла, як i пiдвищена, може вказувати на проблеми iз здоров'ям

Усi знають, що температура "за 37" вважається ознакою хвороби. А варто їй пiдвищитися ще на 2-3 градуси, як може настати небезпечний для життя стан.

Цiкаво, а на що може вказувати понижена температура тiла? Якщо нормою здорової людини вважається показник 36,6, то все, що нижче, -- вже патологiя? Чи, може, є люди, для яких i температура 35,9 градусiв є нормою?

-- Зазвичай нормальною температурою тiла вважається iнтервал вiд 36,6 до 37 градусiв за Цельсiєм. А якщо людина має нижчi показники, чи може це означати, що з нею щось негаразд?

-- Далеко не зважди. Понижена температура тiла може бути особливiстю органiзму людини. I нема нiчого страшного у тому, що робоча температура становить, скажiмо, 35,9 градуса, – каже Олена Решетник, сімейний лікар вищої категорії. -- А короткочаснi зниження можуть настати внаслiдок переохолодження чи бути неадеквантою вiдповiддю органiзму на прийом жарознижувальних препаратiв

Але понижена температура тiла поже свiдчити й про певні патологiчнi процеси. Наприклад, понижена температура тiла часто фiксується в ослаблених пацiєнтiв, якi перенесли сильну вiрусну iнфекцiю чи iнтоксикацiю, серйозну травму, а також при вегетативних розладах, коли зниження температури є реакцiєю нервової системи. Зниження температури може викликати й якась хронiчна iнфекцiя в органiзмi -- наприклад, тi самi карiознi зуби. Хоча найчастiше розлади терморегуляцiї все-таки  бувають у виглядi пiдвищеної температури.

-- Є думка, що понижена температура тiла є симптомом гiпофункцiї щитоподiбної залози...

-- Ендокринологiчнi причини також вiдiграють у цьому станi неабияку роль. Адже центр терморегуляцiї органiзму розташований в гiпоталамусi. Саме дисфункцiя гiпоталамо-гiпофiзарної системи може викликати стiйке зниження температури тiла. Щодо щитоподiбної залози, то на це скорше можуть вказувати сонливiсть, блiдiсть шкiри, частi змiни настрою, надмiрна маса тiла тощо.

-- Якщо у людей з нормальною температурою тiла початок захворювання чи запалення супроводжується пiдвищенням температури, то як буде у "холодних" людей?

-- Так само. Адже гарячка -- не що iнше, як iмунна вiдповiдь органiзму на вторгення вiрусу, коли виробляються антитiла, краще виводяться токсини. Пiдвищенням температури супроводжуються й запальнi процеси, кишковi iнфекцiї, якiсь гострi стани (апендицит, зубний бiль тощо).

-- Як може людина з пониженою температурою тiла дiзнатися, є це проявом патологiї чи нормою для цiєї людини?

-- Якщо людина не почуває слабкостi чи якогось дискомфорту, це можна назвати її робочою нормою. Але не завадить здати загальний аналiз кровi та сечi, зробити бiохiмiю кровi, проконсультуватися в iмунолога та ендокринолога, пройти рео- та ехоенцефалограму (щоб виключити змiни у мозку).

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.