Як правильно вимiрювати температуру тiла — поради лікаря

Показники температури тіла — важливий симптом при будь-якій хворобі. Тому без термометра вдома не обійтися.

Та як краще вимірювати температуру тіла -- пiд пахвами, у ротовiй порожнинi чи якимось iншими методами? I яким термометром мiряти краще -- ртутним чи електронним?

-- У нас найчастiше застосовують класичний метод вимiрювання температури -- пiд пахвами, -- каже Олена Решетник, сімейний лікар вищої категорії. -- Але людина не повинна бути спiтнiлою, адже це може спотворити реальну картину. Пахвова  западина повинна бути сухою, ртутний резервуар має стикається з тiлом з усiх бокiв i щiльно прилягати до шкiри. Час вимiрювання температури -- близько десяти хвилин у спокiйному станi.

А за кордоном найпопулярнiшим є вимiрювання у ротовiй порожнинi, коли ртутний наконечник помiщають пiд язик на три хвилини. Це досить точний, але незручний спосiб. А для деяких категорiй пацiєнтiв (дiтей, психiчних хворих, при розладах носового лихання) вiн взагалi не пiдходить.

Вимiрювання температури тiла в прямiй кишцi практикують у маленьких дiтей,  виснажених i ослаблених хворих. Перед введенням у пряму кишку кiнчик термометра змащують маслом або вазелiном. Час вимiрювання  температури -- 1-2 хвилини.

Причому  температура, вимiряна одночасно рiзними методами, також буде рiзною. У порожнинах вона завжди бiльша на один градус. До речi, найнижча температура тiла спостерiгається вранцi, на свiтанку, а найвища -- увечерi.

Щодо вибору термометру, то найнадiйнiшим є звичайний ртутний градусник. А от електронний може давати похибки. Тому, якщо мiряєте електронним, зробiть це двiчi, а потiм виведiть середне число.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:00
15-20 хвилин дрімоти вдень дозволяють підвищити продуктивність праці, кажуть фахівці. Але є деякі нюанси.
09:37
Чому кожен реагує на однакову температуру навколишнього середовища по-різному і як натренувати організм до її перепадів?
13:00
І як правильно поводитися, коли температура тіла “зашкалює”.
11:00
Нещодавно у Львові жінка з коронавірусом народила здорових двійнят.
13:00
Нова модна дієта, яка буцімто рятує від онкохвороб, - цілковито антинауковий міф.
11:56
Фахівці кажуть, що логопедичні недоліки, які не зникли після п'яти років, ймовірно залишаться й у дорослому віці.
12:00
Про їхні переваги і недоліки порівняно з іншими індивідуальними засобами гігієни жінки.
10:14
Вона може нормалізувати рiвень цукру і холестерину у кровi, кажуть лікарі.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.