Трiщинки на губах треба обов'язково лікувати - інакше будуть проблеми

У багатьох з приходом осенi "псуються" губи. Вони трiскаються, кровоточать, а у кутиках з'являютьcя болючi трiщини -- у народi бiльш вiдомi як заїди.

Мiж тим, це не просто косметологiчна проблема. Адже трiщини у кутках губ можуть вказувати на авiтамiноз, поганий тонус органiзму, якесь грибкове захворювання. Крiм того, глибокi трiщинки викликають бiль, не дозволяють посмiхатися та  вживати їжу, а також є воротами для будь-якої iнфекцiї. Тому дивитися на них крiзь пальцi не можна. А що ж робити? Розповiдає Жанна Приходько, лiкар-дерматолог вищої категорiї.

-- Чому виникають цi неприємнi заїди?

-- Це свiдчить про брак вiтамiнiв (зокрема, групи В) та деяких мiкроелементiв -- залiза, цинку тощо. Адже шкiра на губах є тоншою, нiж на iнших дiлянках тiла, тож i реагує на їх нестачу першою. Тому сбалансуйте рацiон. Зокрема, потурбуйтеся про надходження продуктiв, що мiстять вiтамiн В2 -- це молочнi продукти, сир, риба, яйця, капуста броколi, шпинат, бобовi (стручкова квасоля, свiжий горох), гриби, печiнка, яловичина, пивнi дрiжджi.

Для забезпечення потрiбного рiвня залiза у кровi їжте горiхи, персики, гранат, спаржу, петрушку, гречку та вiвсянку, а на цинк багатi морепродукти, яйця, гарбузове насiння, пророщенi зерна пшеницi.

Крiм того, не варто забувати про пiдтримання загального тонусу органiзму. Зокрема, забезпечте дитинi надходження вiтамiнiв С (яблука, кiвi, цитрусовi, квашена капуста) та А (олiя шипшини та облiпихи, морква, гарбуз). Коли органiзм отримуватиме все, що треба, трiщини на губах зникнуть самостiйно.

-- Чи треба чимось мастити губи?

-- Оскiльки нинi у домiвках грiють обiгрiвачi, що сушить повiтря, губи необхiдно весь час зволожувати. Для цього пiдiйдуть жирнi креми з вiдповiдним вiтамiнним комплексом. Їх застосовують так -- вдома намастiть губи кремом та потримайте хвилин двадцять, пiсля чого обережно знiмiть залишки серветкою. Недоцiльно  робити це перед виходом на вулицю. Для цього є спецiальнi захиснi креми або гiгiєнiчнi помади. I позбудьтеся звички облизувати губи -- це лише сушить шкiру та сприяє утворенню трiщин.

Заживити трiщини допоможе вiдвар дубової кори (вату змочують у вiдварi та прикладають до проблемних мiсць). Для того, щоб зняти запалення та запобiгти нагноюванню, прикладайте до губ примочки з вiдваром ромашки, шавлiї, календули. Непоганий ефект дає сiк алое -- iз свiжого листя вичавити сiк та нанести його на трiщинки (процедуру роблять 2-4 рази на день). Добре змащувати губи олiйним розчином вiтамiнiв А та Е, а також облiпиховою, шипшиновою, оливковою, лляною олiями. А ще можна запропонувати смачне лiкування -- мастити губи вершковим маслом або медом, якi за 15-20 хвилин може просто злизати.

Але якщо губи дуже сильно потрiскалися, припухли, з'явилися почервонiння, доцiльно застосувати лiкарськi мазi, щоб захиститися вiд проникнення бакетрiй у пошкоджену шкiру.

Загалом, якщо трiщини та заїди не минають протягом тижня, це може вказувати на грибкову чи бактерiальну iнфекцiю, а тому бажано відвідати спецiалiста.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Щодня з прогулянки моя дитина приносить каштани, які трохи рано цього року почали падати. Я думала викинути, а мама каже, що з них можна робити ліки -- десь читала про це.
"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".

Новини

22:47
Наявність рослин у будинку може зробити нас здоровими завдяки поліпшенню якості вдихуваного повітря та насичення його великою кількістю кисню.
21:47
В Україні за останні 20 років захворюваність на рак молочної залози зросла майже у 3 рази.
15:58
Мікробіологи та хіміки синтезували сироватку для боротьби з тютюновою залежністю.
14:23
Минулого року цей діагноз почули 14 170 українців, зокрема, 14 057 жінок та 113 чоловіків.
13:49
Для того, щоб не пересихало око, під час роботи за комп'ютером слід кліпати не менше 18 разів на хвилину.
13:43
Однією із найпоширеніших причин болю в животі є печія, заявила Уляна Супрун.
11:12
Псуватися погода розпочне із західних областей
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.