Трiщинки на губах треба обов'язково лікувати - інакше будуть проблеми

У багатьох з приходом осенi "псуються" губи. Вони трiскаються, кровоточать, а у кутиках з'являютьcя болючi трiщини -- у народi бiльш вiдомi як заїди.

Мiж тим, це не просто косметологiчна проблема. Адже трiщини у кутках губ можуть вказувати на авiтамiноз, поганий тонус органiзму, якесь грибкове захворювання. Крiм того, глибокi трiщинки викликають бiль, не дозволяють посмiхатися та  вживати їжу, а також є воротами для будь-якої iнфекцiї. Тому дивитися на них крiзь пальцi не можна. А що ж робити? Розповiдає Жанна Приходько, лiкар-дерматолог вищої категорiї.

-- Чому виникають цi неприємнi заїди?

-- Це свiдчить про брак вiтамiнiв (зокрема, групи В) та деяких мiкроелементiв -- залiза, цинку тощо. Адже шкiра на губах є тоншою, нiж на iнших дiлянках тiла, тож i реагує на їх нестачу першою. Тому сбалансуйте рацiон. Зокрема, потурбуйтеся про надходження продуктiв, що мiстять вiтамiн В2 -- це молочнi продукти, сир, риба, яйця, капуста броколi, шпинат, бобовi (стручкова квасоля, свiжий горох), гриби, печiнка, яловичина, пивнi дрiжджi.

Для забезпечення потрiбного рiвня залiза у кровi їжте горiхи, персики, гранат, спаржу, петрушку, гречку та вiвсянку, а на цинк багатi морепродукти, яйця, гарбузове насiння, пророщенi зерна пшеницi.

Крiм того, не варто забувати про пiдтримання загального тонусу органiзму. Зокрема, забезпечте дитинi надходження вiтамiнiв С (яблука, кiвi, цитрусовi, квашена капуста) та А (олiя шипшини та облiпихи, морква, гарбуз). Коли органiзм отримуватиме все, що треба, трiщини на губах зникнуть самостiйно.

-- Чи треба чимось мастити губи?

-- Оскiльки нинi у домiвках грiють обiгрiвачi, що сушить повiтря, губи необхiдно весь час зволожувати. Для цього пiдiйдуть жирнi креми з вiдповiдним вiтамiнним комплексом. Їх застосовують так -- вдома намастiть губи кремом та потримайте хвилин двадцять, пiсля чого обережно знiмiть залишки серветкою. Недоцiльно  робити це перед виходом на вулицю. Для цього є спецiальнi захиснi креми або гiгiєнiчнi помади. I позбудьтеся звички облизувати губи -- це лише сушить шкiру та сприяє утворенню трiщин.

Заживити трiщини допоможе вiдвар дубової кори (вату змочують у вiдварi та прикладають до проблемних мiсць). Для того, щоб зняти запалення та запобiгти нагноюванню, прикладайте до губ примочки з вiдваром ромашки, шавлiї, календули. Непоганий ефект дає сiк алое -- iз свiжого листя вичавити сiк та нанести його на трiщинки (процедуру роблять 2-4 рази на день). Добре змащувати губи олiйним розчином вiтамiнiв А та Е, а також облiпиховою, шипшиновою, оливковою, лляною олiями. А ще можна запропонувати смачне лiкування -- мастити губи вершковим маслом або медом, якi за 15-20 хвилин може просто злизати.

Але якщо губи дуже сильно потрiскалися, припухли, з'явилися почервонiння, доцiльно застосувати лiкарськi мазi, щоб захиститися вiд проникнення бакетрiй у пошкоджену шкiру.

Загалом, якщо трiщини та заїди не минають протягом тижня, це може вказувати на грибкову чи бактерiальну iнфекцiю, а тому бажано відвідати спецiалiста.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:05
За яких умов сімейний лікар може викликати для пацієнта мобільну бригаду і що вважається легкими симптомами хвороби?
11:00
Науковці кажуть, що читання здатне пригальмувати старіння мозку.
18:00
"Однією з найважливіших для імунітету є робота імунної системи кишківника", - каже науковиця.
11:01
Лікар розповідає про фалопластику та причини, які призводять до необхідності провести таку операцію.
11:00
Епідеміологи прогнозують, що цього епідсезону українцям загрожує чотири штами грипу.
11:00
Осінь - пора, коли кількість пацієнтів із такою проблемою зростає.
13:00
Люди з таким розладом не мають сили та бажання навіть встати з ліжка. Їм загрожують хвороба Паркінсона, недуги серця та шлунка.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.