Кожен з нас є трохи філософом...

Щороку третього четверга листопада вiдзначається Мiжнародний день фiлософiї. Йдеться не лише про науку. Цього дня усiм нам не завадило б "перемикнутися" з буденних проблем та трохи пофiлософствувати. Адже Україна завжди славилася своїми фiлософами -- здагади хоча б Григорiя Сковороду, Михайла Драгоманова, Володимира Вернадського, Дмитра Донцова.

– Якщо не говорити про філософію як науку — чи кожен з нас у душі є фліософом? Чи кожен може мати і розвивати філософське мислення?

-- А що таке філософський стиль мислення? Це не просто якийсь механізм пошуку, аналізу та осмислення інформації, -- каже Марина Дубовик, психолог. -- Адже філософія перекладається як “любов до мудрості”. Тож філософський тип мислення — це також любов до мудрості, любов до світу, любов до себе.

Коли людина шукає себе, намагається знайти сенс свого життя, вона посідає ту чи іншу життєву позицію, має певні ідеї та цінності, які намагається реалізувати, -- вона вже є філософом.

Відповідно, певний тип мислення визначає і поведінку людини. Тому завжди можна помітити у натовпі філософа — за його спокійним спостереженням та відношенням до дійсності, за його висновками, за ненамаганням насадити комусь свої думки та ідеї, за тим, як він дає іншому свободу вибору.

І якщо час від часу ви роздумуєте, чи на своєму місці перебуваєте, чи своє життя проживаєте, чи змінюєте щось у житті або змінюєте себе (а це неминуче призводить до зміни світу) — можна сказати, що ви також філософ.

Загалом, у певному сенсі кожен з нас є фiлософом -- у широкому значеннi цього слова. Тому розвивайте цю здатність. І пам'ятайте: кожен з нас є неповторним, унікальним і здатним змінити цей світ.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:37
Чому кожен реагує на однакову температуру навколишнього середовища по-різному і як натренувати організм до її перепадів?
13:00
І як правильно поводитися, коли температура тіла “зашкалює”.
11:00
Нещодавно у Львові жінка з коронавірусом народила здорових двійнят.
13:00
Нова модна дієта, яка буцімто рятує від онкохвороб, - цілковито антинауковий міф.
11:56
Фахівці кажуть, що логопедичні недоліки, які не зникли після п'яти років, ймовірно залишаться й у дорослому віці.
12:00
Про їхні переваги і недоліки порівняно з іншими індивідуальними засобами гігієни жінки.
10:14
Вона може нормалізувати рiвень цукру і холестерину у кровi, кажуть лікарі.
11:00
Тепер вона нерідко розвивається у дітей 9-10-річного віку.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.