Лікар розповів, чому починає дерти в горлі, і як швидко цього позбутись

Восени ми нерідко починаємо покашлювати вiд неприємного вiдчуття, нiби дере в горлі. Медики кажуть, що цей симптом потребує уваги, адже може свiдчити про початок захворювання. Якщо вчасно не почати лiкування, iнфекцiя  почне поширюватись.

Про те, як впоратися з проблемами горла, розповiв Василь Дячук, лiкар-отоларинголог вищої категорiї, кандидат медичних наук.

-- Внаслiдок чого в горлi починає дерти?

-- Проблеми iз горлом з"являються в результатi потрапляння до органiзму вiрусної iнфекцiї. Внаслiдок чого може розвинутись грип чи ГРВI. Або ж причина може полягати у бактерiальнiй iнфекцiї. А це прямий шлях до ангiни, фарингiту (запалення глотки) або трахеїту (запалення трахеї, котре супроводжується ще й важким кашлем). При цьому може пiдвищуватись температура тiла, з"являється вiдчуття слабкостi.

Якщо ж iнфекцiю не зупинити, то вона може поширитись вверх (при цьому може розвинутись гайморит) або вниз (що загрожує бронхiтом).

-- Що слiд робити, аби зупинити цей процес?

-- Головне, не бiгти до аптеки i не скуповувати лiки. Якщо проблеми iз горлом почалися у дорослої людини, в перший же вечiр варто випити теплого сухого вина (якщо немає протипоказiв). Циркуляцiя кровi при цьому покращується, на ранок проблема має минутися. 

Знаєте, на Закарпаттi кажуть, що найкращими лiками в таких ситуацiях є липа, малина, перина. Аби заблокувати розповсюдження iнфекцiї, потрiбно сидiти вдома у теплi та придiлити увагу хворому горлу. В першу чергу йдеться про часте (кожнi 15 -- 20 хвилин) пиття теплих напоїв. Заварiть липу, шипшину, а ще краще, малину, адже в нiй мiстяться аспiриноподiбнi компоненти. Важливо також за таких обставин не споживати екзотичних фруктiв -- будь-яка iнфекцiя може нести за собою шлейф алергiї.

-- А лiки взагалi не потрiбно зуживати?

-- Найголовнiше, не починати на власний розсуд приймати антибiотики. Тим паче, що проти вiрусу вони не дiють. Якщо докучатиме сильний бiль, можна прийняти знеболююче. Також можуть допомогти спецiальнi льодяники на основi прополiса, з евкалiптом чи м"ятою. Але при цьому потрiбно зважати на особливостi органiзму. Щоб не було загрози алергiчних реакцiй чи непереносимiсть певного компоненту.

Також горло можна полоскати. Але мало хто це вмiє робити правильно. Аби добре полоскати горло, треба глибоко запускати рiдину. Дiти цього точно не зроблять. До того ж, ранiше полоскали горло фурацилiном. Зараз доведено, що це не ефективно -- мiкроби в ньому розмножуються. Содовий розчин допомагає при гнiйних утвореннях. А за iнших умов сода має подразнюючу дiю. Найкраще ж все-таки скористатися аерозольними антисептиками.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:15
Недосипання призводить до загибелі нейронів і пов'язаної з цим невиліковної патології.
15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.