Лікар розповів, чому починає дерти в горлі, і як швидко цього позбутись

Восени ми нерідко починаємо покашлювати вiд неприємного вiдчуття, нiби дере в горлі. Медики кажуть, що цей симптом потребує уваги, адже може свiдчити про початок захворювання. Якщо вчасно не почати лiкування, iнфекцiя  почне поширюватись.

Про те, як впоратися з проблемами горла, розповiв Василь Дячук, лiкар-отоларинголог вищої категорiї, кандидат медичних наук.

-- Внаслiдок чого в горлi починає дерти?

-- Проблеми iз горлом з"являються в результатi потрапляння до органiзму вiрусної iнфекцiї. Внаслiдок чого може розвинутись грип чи ГРВI. Або ж причина може полягати у бактерiальнiй iнфекцiї. А це прямий шлях до ангiни, фарингiту (запалення глотки) або трахеїту (запалення трахеї, котре супроводжується ще й важким кашлем). При цьому може пiдвищуватись температура тiла, з"являється вiдчуття слабкостi.

Якщо ж iнфекцiю не зупинити, то вона може поширитись вверх (при цьому може розвинутись гайморит) або вниз (що загрожує бронхiтом).

-- Що слiд робити, аби зупинити цей процес?

-- Головне, не бiгти до аптеки i не скуповувати лiки. Якщо проблеми iз горлом почалися у дорослої людини, в перший же вечiр варто випити теплого сухого вина (якщо немає протипоказiв). Циркуляцiя кровi при цьому покращується, на ранок проблема має минутися. 

Знаєте, на Закарпаттi кажуть, що найкращими лiками в таких ситуацiях є липа, малина, перина. Аби заблокувати розповсюдження iнфекцiї, потрiбно сидiти вдома у теплi та придiлити увагу хворому горлу. В першу чергу йдеться про часте (кожнi 15 -- 20 хвилин) пиття теплих напоїв. Заварiть липу, шипшину, а ще краще, малину, адже в нiй мiстяться аспiриноподiбнi компоненти. Важливо також за таких обставин не споживати екзотичних фруктiв -- будь-яка iнфекцiя може нести за собою шлейф алергiї.

-- А лiки взагалi не потрiбно зуживати?

-- Найголовнiше, не починати на власний розсуд приймати антибiотики. Тим паче, що проти вiрусу вони не дiють. Якщо докучатиме сильний бiль, можна прийняти знеболююче. Також можуть допомогти спецiальнi льодяники на основi прополiса, з евкалiптом чи м"ятою. Але при цьому потрiбно зважати на особливостi органiзму. Щоб не було загрози алергiчних реакцiй чи непереносимiсть певного компоненту.

Також горло можна полоскати. Але мало хто це вмiє робити правильно. Аби добре полоскати горло, треба глибоко запускати рiдину. Дiти цього точно не зроблять. До того ж, ранiше полоскали горло фурацилiном. Зараз доведено, що це не ефективно -- мiкроби в ньому розмножуються. Содовий розчин допомагає при гнiйних утвореннях. А за iнших умов сода має подразнюючу дiю. Найкраще ж все-таки скористатися аерозольними антисептиками.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.