Лікар розповів, чому починає дерти в горлі, і як швидко цього позбутись

Восени ми нерідко починаємо покашлювати вiд неприємного вiдчуття, нiби дере в горлі. Медики кажуть, що цей симптом потребує уваги, адже може свiдчити про початок захворювання. Якщо вчасно не почати лiкування, iнфекцiя  почне поширюватись.

Про те, як впоратися з проблемами горла, розповiв Василь Дячук, лiкар-отоларинголог вищої категорiї, кандидат медичних наук.

-- Внаслiдок чого в горлi починає дерти?

-- Проблеми iз горлом з"являються в результатi потрапляння до органiзму вiрусної iнфекцiї. Внаслiдок чого може розвинутись грип чи ГРВI. Або ж причина може полягати у бактерiальнiй iнфекцiї. А це прямий шлях до ангiни, фарингiту (запалення глотки) або трахеїту (запалення трахеї, котре супроводжується ще й важким кашлем). При цьому може пiдвищуватись температура тiла, з"являється вiдчуття слабкостi.

Якщо ж iнфекцiю не зупинити, то вона може поширитись вверх (при цьому може розвинутись гайморит) або вниз (що загрожує бронхiтом).

-- Що слiд робити, аби зупинити цей процес?

-- Головне, не бiгти до аптеки i не скуповувати лiки. Якщо проблеми iз горлом почалися у дорослої людини, в перший же вечiр варто випити теплого сухого вина (якщо немає протипоказiв). Циркуляцiя кровi при цьому покращується, на ранок проблема має минутися. 

Знаєте, на Закарпаттi кажуть, що найкращими лiками в таких ситуацiях є липа, малина, перина. Аби заблокувати розповсюдження iнфекцiї, потрiбно сидiти вдома у теплi та придiлити увагу хворому горлу. В першу чергу йдеться про часте (кожнi 15 -- 20 хвилин) пиття теплих напоїв. Заварiть липу, шипшину, а ще краще, малину, адже в нiй мiстяться аспiриноподiбнi компоненти. Важливо також за таких обставин не споживати екзотичних фруктiв -- будь-яка iнфекцiя може нести за собою шлейф алергiї.

-- А лiки взагалi не потрiбно зуживати?

-- Найголовнiше, не починати на власний розсуд приймати антибiотики. Тим паче, що проти вiрусу вони не дiють. Якщо докучатиме сильний бiль, можна прийняти знеболююче. Також можуть допомогти спецiальнi льодяники на основi прополiса, з евкалiптом чи м"ятою. Але при цьому потрiбно зважати на особливостi органiзму. Щоб не було загрози алергiчних реакцiй чи непереносимiсть певного компоненту.

Також горло можна полоскати. Але мало хто це вмiє робити правильно. Аби добре полоскати горло, треба глибоко запускати рiдину. Дiти цього точно не зроблять. До того ж, ранiше полоскали горло фурацилiном. Зараз доведено, що це не ефективно -- мiкроби в ньому розмножуються. Содовий розчин допомагає при гнiйних утвореннях. А за iнших умов сода має подразнюючу дiю. Найкраще ж все-таки скористатися аерозольними антисептиками.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

За даними ВООЗ, близько 90% населення планети має ті чи інші проблеми зі шлунком, а лідирує - запалення слизової оболонки шлунка
Чимало людей не снідають зранку. Випили чай чи каву, з'їли канапку — і гайда по справах. На обід якийсь перекус, а на вечерю, прийшовши додому, - все, що є в холодильнику. Впізнали себе?
Не так важко перенести гостру респіраторну вірусну інфекцію, як одужати після неї.

Новини

14:05
За даними ВООЗ, близько 90% населення планети має ті чи інші проблеми зі шлунком, а лідирує - запалення слизової оболонки шлунка
14:00
Заборону встановили через побічні реакції
10:30
Лікар "швидкої" з 39-річним стажем потрапив у в'язницю за те, що не діагностував у хворого інфаркт.
09:13
Щоби вступити на «Стоматологію», «Медицину» та «Педіатрію», абітурієнти мають набрати 150 балів ЗНО з профільних предметів
07:59
У всіх, хто утримується від спиртного, поліпшуються аналізи: знижується вага і зменшується відсоток жирової тканини печінки, поліпшується якість сну і здатність до концентрації уваги.
00:30
Носіння високих підборів довгий час є небезпечним.
23:44
У 80% випадків серцево-судинним захворюванням можна запобігти, змінивши спосіб життя.
19:10
Дієтолог розповів про корисні властивості продукту й кому не варто його споживати
17:36
Науковці вперше оцінили зв'язок між тривалістю сну і станом пам'яті
12:54
Виявляєтся, несмачна їжа може зашкодити психічному здоров'ю
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.