Лікар розповів, чому починає дерти в горлі, і як швидко цього позбутись

Восени ми нерідко починаємо покашлювати вiд неприємного вiдчуття, нiби дере в горлі. Медики кажуть, що цей симптом потребує уваги, адже може свiдчити про початок захворювання. Якщо вчасно не почати лiкування, iнфекцiя  почне поширюватись.

Про те, як впоратися з проблемами горла, розповiв Василь Дячук, лiкар-отоларинголог вищої категорiї, кандидат медичних наук.

-- Внаслiдок чого в горлi починає дерти?

-- Проблеми iз горлом з"являються в результатi потрапляння до органiзму вiрусної iнфекцiї. Внаслiдок чого може розвинутись грип чи ГРВI. Або ж причина може полягати у бактерiальнiй iнфекцiї. А це прямий шлях до ангiни, фарингiту (запалення глотки) або трахеїту (запалення трахеї, котре супроводжується ще й важким кашлем). При цьому може пiдвищуватись температура тiла, з"являється вiдчуття слабкостi.

Якщо ж iнфекцiю не зупинити, то вона може поширитись вверх (при цьому може розвинутись гайморит) або вниз (що загрожує бронхiтом).

-- Що слiд робити, аби зупинити цей процес?

-- Головне, не бiгти до аптеки i не скуповувати лiки. Якщо проблеми iз горлом почалися у дорослої людини, в перший же вечiр варто випити теплого сухого вина (якщо немає протипоказiв). Циркуляцiя кровi при цьому покращується, на ранок проблема має минутися. 

Знаєте, на Закарпаттi кажуть, що найкращими лiками в таких ситуацiях є липа, малина, перина. Аби заблокувати розповсюдження iнфекцiї, потрiбно сидiти вдома у теплi та придiлити увагу хворому горлу. В першу чергу йдеться про часте (кожнi 15 -- 20 хвилин) пиття теплих напоїв. Заварiть липу, шипшину, а ще краще, малину, адже в нiй мiстяться аспiриноподiбнi компоненти. Важливо також за таких обставин не споживати екзотичних фруктiв -- будь-яка iнфекцiя може нести за собою шлейф алергiї.

-- А лiки взагалi не потрiбно зуживати?

-- Найголовнiше, не починати на власний розсуд приймати антибiотики. Тим паче, що проти вiрусу вони не дiють. Якщо докучатиме сильний бiль, можна прийняти знеболююче. Також можуть допомогти спецiальнi льодяники на основi прополiса, з евкалiптом чи м"ятою. Але при цьому потрiбно зважати на особливостi органiзму. Щоб не було загрози алергiчних реакцiй чи непереносимiсть певного компоненту.

Також горло можна полоскати. Але мало хто це вмiє робити правильно. Аби добре полоскати горло, треба глибоко запускати рiдину. Дiти цього точно не зроблять. До того ж, ранiше полоскали горло фурацилiном. Зараз доведено, що це не ефективно -- мiкроби в ньому розмножуються. Содовий розчин допомагає при гнiйних утвореннях. А за iнших умов сода має подразнюючу дiю. Найкраще ж все-таки скористатися аерозольними антисептиками.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:30
"У таких ситуаціях народні засоби - прикласти листя подорожника чи промити уражене місце содовим розчином - гайнування часу".
15:27
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
11:30
Наукове пояснення того, як наші клітини усвідомлюють час, чому ідеальний сон насправді не завжди триває 8 годин, а повна темрява для нього - дуже важлива.
10:20
"Наслідки катастрофи ми будемо відчувати принаймні ще 500 років".
18:05
Цій рослині приписують чимало лікувальних властивостей. І саме тепер час її заготовляти.
15:55
Жодних наукових досліджень, які підтверджували би, що гас можна використовувати для лікування, немає.
10:10
Дедалі частіше ми дізнаємось про весілля, яке завершилось для гостей у лікарні. Як уникнути такої проблеми та які ще нюанси варто врахувати, організовуючи весілля?
15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.