Лікар назвав несподівані симптоми, які свідчать, що чоловік заразився інфекцією, яка передається статевим шляхом

Прийнято вважати, що така поширена проблема як молочниця в чоловiкiв нiяк не проявляється. Чи так це насправдi? Розiбратися у цьому допомiг Роман Копець, лiкар уролог-андролог.

-- Чи правда, що в чоловiкiв молочниця не має проявiв?

-- Йдеться про активне неконтрольоване розмноження грибка групи кандида. Якщо чоловiк мав статевий контакт iз жiнкою, в якої є молочниця, на головцi члена та крайнiй плотi з"являються дрiбнi червонуватi висипання. Також може з"явитися свербiж та легке вiдчуття печiї пiд час сечовипускання. Але якщо чоловiк має гарне
здоров"я, то впродовж тижня все минає. Тобто, органiзм самотужки може впоратися з такою проблемою.

Iнша справа, коли кандидоз в чоловiка має тривалий перебiг i погано пiддається лiкуванню. Це може свiдчити про високий рiвень цукру в кровi чи про iмунодефiцит.

-- Однiєю з гострих проблем сучасностi є хвороби, що передаються
статевим шляхом. Як про це сигналiзує органiзм чоловiка?

-- Якщо в органiзм чоловiка потрапила iнфекцiя, що передається статевим шляхом, спершу вiдбувається запалення сечовидiльного каналу. При вiдсутностi лiкування запальний процес поширюється на передмiхурову залозу, сiменнi мiхурцi, додатки i яєчка. Тому необхiдно реагувати на першi ж симптоми. 

При запаленнi сечовидiльного каналу з"являється свербiж, вiдчуття печiї пiд час сечовипускання. Також зазвичай зранку з"являються прозорi слизовi видiлення. Але по мiрi наростання iнфекцiї видiлень бiльшає, вони стають мутними, навiть гнiйними. При цьому з"являється бажання часто ходити в туалет, а пiсля цього
залишається вiдчуття неповного випорожнення.

-- А якщо з"являються проблеми з ограстичними вiдчуттями?

-- Буває таке, що пiд час сiм"явиверження в чоловiка з"являються больовi вiдчуття. На це обов"язково слiд звернути увагу, адже проблема може полягати в каменях у передмiхуровiй залозi. Якщо чоловiк не вiдчуває задоволення пiд час  сiм"явиверження, причиною цього може бути запалення сiм"яного горбика (вiд якого напряму залежить вiдчуття оргазму). Якщо ж у спермi з"являється кров, 
це свiдчить про запалення сiм"яних мiхурцiв. 

-- Чоловiки нерiдко потерпають вiд запалення передмiхурової залози,
що провокує проблему?

-- Запалення передмiхурової залози (простати) вiдбувається внаслiдок незахищеного сексу чи неправильно способу життя (зокрема йдеться про сидячий спосiб). При цьому починають турбувати болi не лише в дiлянцi над лобком чи яєчок, а можуть iрадiювати в колiна та хребет. Тому нерiдко хворий навiть не
пiдозрює, у чому ж проблема.

-- А якщо в чоловiка збiльшились паховi лiмфатичнi вузли, про що
це може свiдчити?

-- Спершу треба пояснити, що в лiмфовузлах збираються клiтини, котрi вiдповiдають за iмунiтет. Якщо вони почали активно працювати, значить з"явився агресивний подразник iмунiтету. Збiльшення та болючiсть лiмфовузлiв у цiй дiлянцi є небезпечним сигналом, котрий може свiдчити про важке iнфiкування. Проблема
може полягати в зараженнi сифiлiсом, СНIДом, розвитку онкозахворювання. Тому якщо почали турбувати лiмфовузли, слiд негайно звернутися до лiкаря.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Щодня з прогулянки моя дитина приносить каштани, які трохи рано цього року почали падати. Я думала викинути, а мама каже, що з них можна робити ліки -- десь читала про це.
"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".

Новини

09:03
ВООЗ рекомендує розширити програму «Доступні ліки» в Україні та додати ще кілька груп медикаментів
07:47
Дітей оточує реклама продуктів із високим вмістом жирів, солі та цукру. Лише в половині з 53 країн Європейського регіону ВООЗ було вжито заходів щодо обмеження такої реклами.
23:46
Дослідники з Національного університету Инчхона (Південна Корея) проаналізували склад 39 зразків харчової солі і виявили у 36 з них мікропластик.
22:12
Згідно з графіком ефективної температури по показнику Міссенарда, в Україні на цьому робочому тижні, 22-25 жовтня, очікуються субкомфортні та дискомфортні погодні умови.
13:34
Хвора жінка перебуває в лікарні у важкому стані.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.