Вітамін D визнали відповідальним за народження нащадків

Вітамін D підвищує шанси жінок на успішне зачаття: пацієнтки, що мали нормальний рівень вітаміну, на 33% частіше народжували і на 46% частіше вагітніли — такі дані нового дослідження вчених з Бірмінгемського університету, які спостерігали за 2700 жінками, що лікувалися у репродуктологів.

Це пояснює, чому легше зачати влітку і восени, коли в тілі встигає накопичитися “сонячний вітамін”. Причому ці висновки актуальні як для жінок, що проходять ЕКЗ, так і і для жінок, які збираються зачати дитину природним шляхом.

Зокрема, вітамін D пригнічує запальну відповідь з боку імунної системи. Це збільшує шанси ембріона на успішне прикріплення до матки на самому початку вагітності, пише med.news.am. До речі, вітамін D важливий і для розвитку плода: він впливає на ріст кісток дитини на стадії внутрішньоутробного розвитку.

Щоправда, надлишок вітаміну D може привести до того, що в тілі почне накопичуватися занадто багато кальцію. А це, навпаки, послабить кістки, зашкодить серця і нирок.

Ще одне дослідження, опубліковане в Journal of Allergy and Clinical Immunology, показало, що прийом вітаміну D під час вагітності може допомогти в подальшому знизити ризик розвитку астми у дитини.

Більш того, насичений вітаміном D раціон знижує ризик настання передчасної менопаузи на 17%: про це йдеться в дослідженні, опублікованому в American Journal of Clinical Nutrition.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.