Лікар поділилася простим тестом, який перевірить, чи нема у дитини дальтонізму

У чоловікiв дальтонізм дiагностують у 20 разів частіше, ніж у жінок

Сумно, коли людина бачить світ, що її оточує, в одній гамі. Особливо сірій. На жаль, це реальність для осіб iз тяжкими формами дальтонізму (колірної сліпоти).

Як дослідили науковці, ця знижена здатність сприймати відмінності між деякими кольорами пов'язана з проблемами функціонування кольорочутливих рецепторів сітківки ока.

-- Зазвичай природа цього розладу -- генетична, але він може також виникати через ушкодження очей, нервів, мозку чи навіть вплив певних хімічних речовин, -- пояснила лікар-офтальмолог Надія Височина. -- Зокрема, тривалий прийом деяких ліків. Дальтонізм нерідко є спадковою проблемою. Причому в чоловікiв колірна  сліпота виникає у 20 разів частіше, аніж у жінок.

Дальтонізм буває частковим (це нездатність розрізняти деякі кольори, як правило, червоний, зелений та синій) і повним, або ж класичним (варіант, коли людина бачить світ у сірому кольорі). На щастя, повний дальтонізм трапляється украй рідко.

Бувають випадки, коли люди дізнаються про свою особливість сприйняття  кольорів уже у зрілому віці. Наприклад, коли записуються на курси водіння автомобiля -- особам iз порушенням кольоросприйняття дозволено мати посвідчення водія лише найпростішої категорії.

-- Якщо проблема вроджена, то як можна зрозуміти, що дитина -- дальтонік?

-- Є дуже простий тест. Покладіть перед дитиною два однакові формою, але різні кольором предмети. Наприклад, цукерки чи яблука. Діти з нормальним сприйняттям кольорів зазвичай вибирають те, що яскравіше. Або ж можна дати дитині зелений, червоний і синій олівці та запропонувати намалювати небо, траву і  квіти. Якщо ваш син чи доня малює траву червоною, а небо -- зеленим, є привід запідозрити дальтонізм. Підкреслюю -- запідозрити. І звернутися до офтальмолога. Лікар використовує спеціальні картинки, так звані таблиці Рабкіна, за допомогою яких і ставлять діагноз.

-- Чи можна вилікувати дальтонізм?

-- Це залежить від причини виникнення проблеми. Наприклад, якщо вона спровокована катарактою, а це, на жаль, трапляється нерідко, то операція може покращити колірний зір. Якщо його порушення провокують ліки, їх можна спробувати замінити. А от генетично успадкований дальтонізм медики, на жаль, лікувати ще не навчилися.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:00
15-20 хвилин дрімоти вдень дозволяють підвищити продуктивність праці, кажуть фахівці. Але є деякі нюанси.
09:37
Чому кожен реагує на однакову температуру навколишнього середовища по-різному і як натренувати організм до її перепадів?
13:00
І як правильно поводитися, коли температура тіла “зашкалює”.
11:00
Нещодавно у Львові жінка з коронавірусом народила здорових двійнят.
13:00
Нова модна дієта, яка буцімто рятує від онкохвороб, - цілковито антинауковий міф.
11:56
Фахівці кажуть, що логопедичні недоліки, які не зникли після п'яти років, ймовірно залишаться й у дорослому віці.
12:00
Про їхні переваги і недоліки порівняно з іншими індивідуальними засобами гігієни жінки.
10:14
Вона може нормалізувати рiвень цукру і холестерину у кровi, кажуть лікарі.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.