Темні кола під очима треба не приховувати, а позбуватися від них зсередини

Синцi пiд очима першими сповiщають про серйозні хвороби

Кола пiд очима жiнки намагаються замаскувати тональним кремом, а чоловiки надягають темнi окуляри. Проте насправдi синцi треба не приховувати, а звернути на них пильну увагу -- це перший сигнал організму про те, що йому потрібна допомога.

На що вказують темнi кола пiд очима i як їх позбутися, розповiла Ольга Гуска, лiкар-терапевт.

-- Поява синців пiд очима -- це дзвiночок, що в органiзмi починаються якiсь запальнi процеси. Потрібно вiдразу звернутися до лiкаря, щоб визначити їх причину.

-- Про якi саме запальнi процеси йдеться?

-- Синцi пiд очима можуть бути ознакою хронiчних хвороб, якi не завжди мають якiсь iншi прояви. Iнодi без очевидного больового синдрому на шкiрi з'являються ознаки внутрiшнiх недуг, адже шкiра -- дзеркало наших внутрiшнiх органiв. Наявнiсть пiгментних плям, сухостi шкiри, судинних зiрочок, набрякiв на шкiрi свiдчить, що в органiзмi не все гаразд. Темнi кола пiд очима можуть бути симптомом багатьох внутрiшнiх недуг, скажiмо, захворювання нирок, пiдшлункової залози, судинного ураження, патологiї шкiри, синдрому хронiчної втоми, порушення обмiну речовин, наявностi глистiв, анемiї.

Синцi можуть з'являтися у курцiв, а також  внаслiдок алергiчних реакцiй на зовнiшнi подразники.

-- А чи має значення колiр синцiв?

-- Досить часто з певною недугою пов'язують вiдтiнок темних кіл, проте це не зовсiм правильно. Адже потрібно зважати, що в людей рiзнi вiдтiнки та товщина шкiри. Темнi кола можуть бути причиною близького розміщення венозної сiтки до поверхнi шкiри. Тому треба звертати увагу на сукупнi симптоми.

-- Не раз доводилося чути, що темнi кола пiд очима найчастiше з'являються у людей, якi мають хворi нирки. Чи це правда?

-- Це правда, але слід зважати ще й на додатковi симптоми. Зокрема, мiшки пiд очима, якi переважно з'являються вранцi, коли людина прокидається. Окрiм того, наявнi проблеми iз частим сечовидiленням, перепадами артерiального тиску. Незапальнi процеси в нирках відзначаються особливiстю: вони можуть не мати очевидних симптомiв, проте в подальшому спричинити  порушення їх функцiй.

Темні круги можуть вказувати і на збій у роботі підшлункової залози. Однак супутнiми симптомами тоді є бiль, змiна самої структури шкiри (стає або сухою, або жирною), поява кольорових пiгментних плям. Крiм того, у людини можуть з'являтися нудота, блювота та рiзкий біль у ділянці пiдшлункової залози.

-- Чи правда, що синцi пiд очима вказують на глисти?

-- У цьому разі синцi -- лише додатковий симптом. Якщо поряд iз ним лiкар дiагностує перiодичний бiль та здуття живота, проблеми з випорожненням, а також дратiвливiсть, труднощі iз зосередженням уваги та погiршення успiшностi в дiтей, тодi можна говорити про гельмiнтоз.

Нинi часто молодим людям ставлять дiагноз -- синдром хронiчної втоми. Окрiм темних кругів синього вiдтiнку під очима, основними симптомами цiєї хвороби є швидка втомлюванiсть, сонливiсть удень i безсоння вночi, неуважнiсть, деколи навiть фiзичний бiль. Її потрібно лiкувати, бо надалі вона може призвести навiть допсихiчних розладiв.

-- А якщо, окрiм темних кіл пiд очима, бiльше нiяких проявiв хвороби немає, що тодi?

-- Якщо обстеження не виявили нiякої недуги, то синцi швидше за все "натякають" на те, що час вiдпочити. Можна зробити перерву в роботi, навчаннi, навiть спробувати деякi народнi методи лiкування. Проте, якщо пiсля вiдпочинку темнi круги не минають, треба обов'язково звернутися до лiкаря.

* При темних колах допоможуть:

1. Картопляна маска. Вiзьмiть два кружальця очищеної сирої картоплi, покладiть на темнi кола (або ж повнiстю накрийте очi) на 20 хвилин. Або зварене картопляне пюре змiшайте з молоком i охолодженим накладiть на шкiру пiд очима на 20 хвилин, пiсля чого вмийтеся прохолодною водою.

2. Сирна маска. Розiмнiть домашнiй сир ложкою, потiм покладiть на повiки на 15 -- 20 хвилин. Опiсля змоченим у холодному чорному чи зеленому чаї ватним тампоном заберiть з обличчя.

3. Маска з огiркiв. Свiжий огiрок натрiть на терцi з найменшими отворами. Вiзьмiть половину столової ложки, стiльки ж подрiбненої петрушки чи корiандру i стiльки ж сметани. Змiшайте й нанесiть пiд очi. Через 15 хвилин змийте холодною водою.

4. Живильна маска. Очищенi волоськi горiхи подрiбнiть до стану борошна. Двi чайнi ложки одержаної сумiшi розмiшайте з 1 -- 1,5 столової ложки топленого масла i додайте двi-три краплi натурального лимонного або гранатового соку. Нанесiть маску на шкiру навколо очей i залиште на 15 -- 20 хвилин. Потiм змийте водою кiмнатної температури.

5. "Живильний" крем для повiк. Подрiбнiть листя та стебла петрушки. Одну столову ложку зеленi ретельно розiтрiть з двома чайними ложками м'якого топленого масла до утворення однорiдної маси. Такий крем добре наносити на очi перед сном.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:10
Дедалі частіше ми дізнаємось про весілля, яке завершилось для гостей у лікарні. Як уникнути такої проблеми та які ще нюанси варто врахувати, організовуючи весілля?
15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
14:20
Доволі часто з роками імунна пам'ять слабшає.
13:06
За рік у нас проводиться близько 581 тисяча донацій. А мало би бути щонайменше 1,3 мільйона.
18:30
У нашому тексті ви дізнаєтеся про втручання у геном на стадії ембріону і про те, що з цього може вийти.
16:22
Досліджено, що під час спортивних занять робота ендорфінів стає помітною вже за 15 хвилин, а через півгодини після початку тренування концентрація “гормонів щастя” збільшується уп'ятеро.
14:44
Підвищення атмосферного тиску понад 760 мм характерне для сухої й спекотної погоди, тоді кров стає густішою через випаровування рідини (пітніння), артеріальний тиск підвищується, збільшується ризик інфарктів та інсультів.
16:28
Черешні зменшують ризик варикозу, безсоння, серцевих недуг та позбавляють проблем зі шкірою і метаболічних розладів.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.