Лікар розповів, коли без видалення мигдаликів не обійтися

Раніше видалення мигдаликів було чи не найпопулярнішим лікуванням тонзилітів та частих запальних захворювань горла. Проте останнім часом лікарі надають перевагу щадній терапії, коли намагаються залишити мигдалики — адже вони є важливими для формування імунної відповіді організму.

Проте є стани, коли видалення мигдаликів є єдиним виходом. Йдеться про паратонзилярний абсцес.

-- Абсцес горла, або паратонзилярний абсцес, -- це гнійне запалення клітковини і лімфатичних вузлів навколомигдаликової ділянки, -- пояснює Ігор Цебрик, ЛОР-лікар. -- Найчастіше до цього призводять часті ангіни (хронічний тонзиліт), коли на певному етапі мигдалики перестають виконувати свою функцію -- починається їх запалення, розвивається гнійний процес. Нерідко абсцес горла може бути наслідком частих фарингітів, гнійних отитів, травм слизової оболонки глотки тощо.

Захворювання починається гостро, з підвищення температури до 39-40 градусів. Людина відчуває біль при ковтанні, а якщо абсцес горла сягає великих розмірів, ковтання стає неможливим. Є різкий неприємний запах iз рота, пальпація горла ззовні болісна. У гострому періоді застосовують розтин гнійника для того, щоб вийшов гній. І хоча сьогодні перевагу вiддають щадній терапії зi збереженням мигдаликів, абсцес, на жаль, є винятком -- це прямий показ для видалення мигдаликів.

Після цього призначають антибіотики, дезінтоксикаційну терапію, антигістамінні препарати. Обов'язкове регулярне полоскання горла слабким розчином соди з йодом, фурациліну або іншими антисептиками.

До речі, збільшення лімфовузла свідчить про посилення гнійного процесу та запалення, тому раджу не зволiкати з візитом до фахівця.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Медики кажуть, етап видалення підшлункової у донора складніший, ніж її трансплантація реципієнтові.
11:00
Аби спати міцніше, до раціону варто додати деякі продукти, кажуть фахівці.
11:00
Вражаюча історія про те, як медики роками помилялись у діагнозі хлопчика, і внаслідок його життя перетворилось на суцільні страждання.
11:00
Фахівці розповідають про унікальний склад агрусу.
11:00
Ви здивуєтесь, коли замислитесь, яким статеве життя людства було лише сто років тому. І здивуєтеся ще більше, коли дізнаєтесь, яким воно буде в майбутньому.
09:00
Розповідаємо про те, що відомо про вплив цукрового діабету на розвиток важких форм коронавірусної хвороби.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.