Ці природні ліки позбавлять від хвороб шлунка

Нерiдко на стовбурах дерев можна побачити своєрiдний нарiст, який насправдi є грибом. Зокрема, доволi знаний серед травникiв гриб чага --  це паразит, який використовують для лiкування рiзних хвороб. 

"Найкраще заготовляти його тодi, коли на деревах немає листя, -- розповiдає Тамара Бардиш, вiдома травниця з мiста Луцька. -- Примiром, ми з чоловiком нерiдко вирушаємо на пошуки чаги i взимку, бо в заснiженому лiсi дуже добре видно цi гриби на стовбурах дерев. Подекуди навiть доводиться робити  "драбинку", щоб дiстатися диво-гриба, який росте на дубi, осицi, горобинi. Однак найбiльше цiнують той, який вирiс на березi. Зрiзаємо  гриб, який може сягати навiть 30 сантиметрiв, i несемо його додому,  кладемо сушитися в мiсцi, куди не потрапляють сонячнi променi".

Коли ж гриб трохи пiдсохне, то травниця тре його на тертцi з дрiбними вiчками. "Або ж можна подрiбнити на частинки i змолоти на млинку для кави, -- розповiдає вона. -- Саме з цього порошку можна буде приготувати рiзноманiтнi лiки, якi допоможуть при хворобах шлунка, активiзують обмiн речовин i знiмуть бiль при онконедугах. 

Отже, треба взяти двi столовi ложки порошку чаги i засипати його  у термос. Залити холодною водою, якої знадобиться 0,5 лiтра, i настоювати протягом 4 годин. Тодi процiдити крiзь складену в кiлька шарiв марлю, цю рiдину довести до кипiння.
Охолодивши до температури близько 50 градусiв, її треба знову влити у термос i настоювати упродовж доби. Усе, настоянка готова.

При виразцi шлунка потрiбно пити по половинi склянки за пiвгодини до їди три-чотири рази на день. Коли ж треба полегшити бiль при онкологiчних хворобах, то цю настоянку слiд пити по однiй третинi склянки шiсть разiв на день".

Також iз чаги роблять настоянку на горiлцi. Її слiд готувати з розрахунку одна частина чаги на п'ять частин горiлки. Заливши гриб горiлкою, потрiбно щiльно закрити банку i поставити на два тижнi у темне мiсце. 

"Цю настоянку також можна використовувати при гастритi, виразцi шлунка, -- розповiдає панi Тамара. -- Щоправда, потрiбно пити по однiй столовiй ложцi за пiвгодини до їди. Також настянку треба  приймати по однiй столовiй ложцi за 20 хвилин до снiданку i через 20 хвилин пiсля вечерi в холодну пору року. Адже взимку дуже легко занедужати на рiзнi вiруснi хвороби, тож настоянка дуже гарно змiцнить 
iмунiтет i стане доброю профiлактикою застуди".

Трапляється, що пiсля якоїсь хвороби чи виснажливої роботи людина почувається вкрай втомленою. У такому разi можна приготувати чай iз чаги, дiя якого буде дещо меншою вiд дiї двох попереднiх рецептiв, однак добре збадьорить. Для цього слiд лiтр води  довести до кипiння i всипати в окрiп 50 -- 70 грамiв подрiбненої чаги. Покип'ятити протягом чвертi години на малесенькому вогнi, вiдставити i, коли трохи охолоне, пити.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
14:20
Доволі часто з роками імунна пам'ять слабшає.
13:06
За рік у нас проводиться близько 581 тисяча донацій. А мало би бути щонайменше 1,3 мільйона.
18:30
У нашому тексті ви дізнаєтеся про втручання у геном на стадії ембріону і про те, що з цього може вийти.
16:22
Досліджено, що під час спортивних занять робота ендорфінів стає помітною вже за 15 хвилин, а через півгодини після початку тренування концентрація “гормонів щастя” збільшується уп'ятеро.
14:44
Підвищення атмосферного тиску понад 760 мм характерне для сухої й спекотної погоди, тоді кров стає густішою через випаровування рідини (пітніння), артеріальний тиск підвищується, збільшується ризик інфарктів та інсультів.
16:28
Черешні зменшують ризик варикозу, безсоння, серцевих недуг та позбавляють проблем зі шкірою і метаболічних розладів.
14:55
Клінічні дослідження показують, що вже за місяць у людини розвивається рубцеве звуження стравоходу, з'являються виразкові кровотечі в шлунку і всі симптоми токсичного набряку легень.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.