Лікар: "Коли протягнуло шию, розігрівальні мазі можуть спровокувати ускладнення"

Цьогорічна осінь супроводжується сильними вітрами і раптовим похолоданням. Медики кажуть, що в цей період більшає хворих зі скаргами на те, що скрутило шию. Пацієнти жаліються на біль та неприємні відчуття, коли шиєю неможливо порухати, ніби її заблокувало.

-- Шию може скрутити з багатьох причин, найчастіше це стається  внаслідок протягу. Приміром, жінки часто стають жертвою такої  ситуації під час приготування їжі, коли від плити йде тепло, а з  кватирки дме холодне повітря. Таке дуже часто стається і в  транспорті, якщо пасажир сидить біля відчиненого вікна 
(особливо, якщо перед тим тіло розігрілось під дією тепла в  салоні чи сонячних променів з вікна), -- говорить Ірина Шваб,  невропатолог, завiдувач неврологiчного вiддiлення. 

Крім того, шию може скрутити після сну в незручній позі, в  результаті різких рухів (мова про повороти голови) або навіть  внаслідок носіння важкої торби через плече. Тоді розвивається  защемлення нерва в шийно-грудному відділі хребта, вторинний
міозит (запалення м'язів), притім хворий потерпає через больовий синдром.

-- Чи можна цього швидко позбутися?

-- Допомагають масаж, мазі, натирання, однак спершу варто звернутись до лікаря. Проблема в тому, що нерідко пацієнти з такими скаргами одразу ж застосовують розігрівальні мазі, а пізніше приходять до лікаря із висипом (часто виникає внаслідок розвитку оперізувального лишаю) чи навіть лімфаденітом (запалення
лімфатичних вузлів), що супроводжуються болями в ділянці шиї. А при таких недугах розігрівальні мазі протипоказані, можуть спровокувати важкі ускладнення.

Тож лікар поставить діагноз, а тоді призначить адекватне лікування. В таких ситуаціях слід застосовувати протизапальні та знеболювальні мазі чи гелі. Крім того, для швидкого одужання призначають ліки в таблетованій формі чи в ін'єкціях (залежно від  важкості ураження), мова про нестероїдні протизапальні препарати та міорелаксанти. А якщо причиною проблеми став протяг, що призвів до защемлення нерва, чи запальний процес м'язів, ефективним буде й застосування розігрівальних мазей.

Додам, що за умови вчасного й правильного лікування полегшення для хворого 
настає вже впродовж дванадцяти годин. Тоді як самолікування може призвести до загострення проблеми й потребуватиме тривалого лікування (нерідко понад тиждень).

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:15
Недосипання призводить до загибелі нейронів і пов'язаної з цим невиліковної патології.
15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.