Якщо почало боліти горло, полоскайте його мінімум 5-6 разів на день

Осінні віруси більш стають більш активними з кожним днем. Тож навколо багато хто жаліється, що боляче ковтати, інші шморгають носами, хтось вже й покашлює.

-- Якщо заболіло горло і почався нежить, це означає, що вірус вже проник в організм?

-- Дуже близько, але скажу так: наприклад, бiль у горлi означає, що вiрус спровокував активiзацiю патогенної мiкрофлори на слизовiй, -- каже Ігор Цебрик, ЛОР-лікар. --   Наприклад, фарингiт (запалення глотки) супроводиться першiнням в горлi, болями при ковтаннi. А для ларингiту (запалення гортанi) характерна осиплiсть голосу, кашель. Тобто, бiль у горлi -- лише симптом, який вказує на ушкодження слизової оболонки.

Тому варто вiдразу вживати заходiв. Щойно вiдчули бiль у горлi, приймiть антисептичнi льодяники або пiгулки для горла -- вони мiстять знеболювальнi та антибактерiальнi речовини, якi сповiльнюють розмноження патогенної мiкрофлори, i, що надзвичайно важливо, -- зволожують запалену слизову оболонку, полегшують ковтання.

Крiм того, обов'язково треба полоскати хворе горло -- мiнумум 5-6 разiв на день. Для цього пiдiйде сольовий розчин, до якого можна додати трохи соди та кiлька крапель йоду. Таке полоскання пом'якшить горло, на якийсь час знiме бiль.

Добре полоскати горло вiдварами трав -- ромашки, кори дуба, iван-чаю. Їх  запарюють по столовiй ложцi на склянку i полокають горло якомога частiше. Цi трави мають протизапальний ефект.

-- Для запобiгання розвитку бактерiальної iнфекцiї у горлi треба робити наступне: спочатку прополоскати горло сильним сольовим розчином (столова ложка на склянку), а через деякий час -- трав'яним вiдваром (ромашка, нагiтки або шавлiя).  Пiсля такої процедури не можна їсти двi години, – радить Георгій Гах, травознай.

А при ураженнi слизової оболонки носу старайтеся не користуватися краплями, якi зупиняють вiдток видiлень з носу. Навпаки, треба стимулювати активне вiдходження слизу -- тодi не буде затяжних нежитiв. Насамперед, раджу промивати нiс слабким сольовим розчином (чайна ложка на пiвлiтра теплої кип'яченої води). Рiдину втягують однiєю нiздрею, а випускають через iншу (або, якщо не вдається, через рот). Така процедура добре промиває носовi ходи та є профiлактикою гайморитiв.

Якщо почалися гнiйнi видiлення, що свiдчить про приєднання бактерiальної iнфекцiї, до сольового розчину, яким промиваєте нiс, додайте вiдвар звiробою (столова ложка на пiвлiтра води плюс чайна ложка солi). Дуже добре витягує гнiйнi  видiлення свiжий сiк каланхое.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:05
За яких умов сімейний лікар може викликати для пацієнта мобільну бригаду і що вважається легкими симптомами хвороби?
11:00
Науковці кажуть, що читання здатне пригальмувати старіння мозку.
18:00
"Однією з найважливіших для імунітету є робота імунної системи кишківника", - каже науковиця.
11:01
Лікар розповідає про фалопластику та причини, які призводять до необхідності провести таку операцію.
11:00
Епідеміологи прогнозують, що цього епідсезону українцям загрожує чотири штами грипу.
11:00
Осінь - пора, коли кількість пацієнтів із такою проблемою зростає.
13:00
Люди з таким розладом не мають сили та бажання навіть встати з ліжка. Їм загрожують хвороба Паркінсона, недуги серця та шлунка.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.