Пекти 40 хвилин - і не менше!

Фахівці пояснили, як готувати м'ясо, щоб не злягти із важкою недугою

Періодично в Україні стаються спалахи сальмонельозу. Причому жертвами інфекції стають навіть ті, хто куштував курку-гриль, запечену у супермаркеті — здавалося б, контроль має бути на всіх етапах. Але...

Що ж це за зараза така, що навіть гриль її не вбиває? Скільки треба смажити м'ясо, аби знищити інфекцію? Як застрахуватися від сальмонельозу?

-- Сальмонела справді стає причиною багатьох випадків масового спалаху  токсикоінфекції, -- каже Мирослав Гушул, експерт з харчової гігієни. -- Найнебезпечніше, коли сальмонелою заражена готова страва. У таких умовах збудник посилено розвивається. І людина, яка скуштувала, наприклад, принесену з крамниці смажену курку, дуже ризикує. Побачити, що страва заражена, неможливо: сальмонела ніяк не змінює вигляду та смаку продуктів.

Якщо ж збудник -- на сировині, є шанс його позбутися. Теоретично при температурі 70 — 100 градусів за Цельсієм сальмонели гинуть протягом 5 -- 10 хвилин. Але у товщі шматка м'яса можуть витримувати кип'ятіння протягом якогось часу, тому м'ясо має проходити термічну обробку щонайменше 40 хвилин.

-- У яких магазинних продуктах, крім курятини, може бути сальмонела?

-- Доведено, що вона тривалий час зберігається у молоці, маслі, сирах, курячих яйцях. Причому може проникати всередину яєць через неушкоджену шкаралупу і розмножуватися в жовтку. Це слід пам'ятати любителям сирих і слабо проварених яєць. Дуже важливо дотримуватися і загальних правил гігієни. Про деякі,  найпростіші з них (як-от окремі дощечки на кухні: ця -- лише для сирого м'яса, а ця -- для салатів чи хліба), люди, на жаль, нерідко забувають.

-- Чи правда, що птахи можуть хворіти на сальмонельоз безсимптомно? Звідси і часті випадки зараження сальмонелою саме через страви з курятини?

-- Джерелом інфекції є багато видів сільськогосподарських і диких тварин. У них хвороба справді може бути без симптомів. Сальмонельоз дуже поширений серед  диких птахів (голубів, шпаків, горобців, чайок тощо). Тож людина може заразитися  не лише при вживанні інфікованого м'яса, а й через забруднені пташиним послідом предмети, пилюку.

Звісно, у заклади харчування заражена продукція надходити не повинна. На підприємствах ветеринарна служба має проводити регулярний вибірковий контроль кормів, планову дезінфекцію на харчових і сировинних складах, у холодильниках, вакцинацію сільськогосподарських тварин. Уявіть собі: у заморожених тушках птахів сальмонела може зберігатися понад рiк!

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Як виглядають чудодійні зимові процедури для оздоровлення? Докладніше про це розповіла Людмила Стеценко, лікар нетрадиційної медицини. -- Чому лікування холодом дієве?
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.

Новини

16:20
Регулярний огляд може допомогти зменшити захворюваність та смертність українок від раку шийки матки, що є четвертою найпоширенішою онкохворобою серед жінок у світі.
12:50
У цьому епідсезоні прогнозують два нові штами вірусу. Один із них називають особливо небезпечним.
10:20
37-річна біологиня Марія Байляк стала переможницею премії "Для жінок у науці".
08:40
Чадний газ не можна побачити чи відчути його запах
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.