Науковці довели: стрес тренує імунну систему

Міжнародна група вчених довела: стрес малими дозами - корисний для здоров'я. Науковці дійшли висновку, що цей фактор, який  аніше вважався небезпечним, має позитивний вплив на організм людини, адже робить нас сильнішими й витривалішими, пише expres.ua. Зокрема, фахівці з Торонто запевняють, що без стресу продуктивність роботи головного мозку знижується. А завдяки емоціям цей орган  працює активніше, шукаючи щоразу нові шляхи для вирішення проблеми.   

"Усе залежить від його рівня, частоти й тривалості. Приміром, значна кількість сильних стресів виснажує та навпаки провокує розвиток різних хвороб. Водночас сучасні науковці визнали, що цілковита відсутність стресу шкідлива для здоров'я (мова, зокрема, про імунну систему, від чого залежить і діяльність всього організму), психіки та роботи мозку, - стверджує Євген Заїка, професор Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. - Середнього рівня стрес оздоровлює та активізовує нас. Якщо людина перiодично опиняється
в незначних стресових ситуацiях, як доводять науковці, то це, так би мовити, норма, передбачена бiологiєю. 

Наведу як приклад людиноподібних предків, які перебували в небезпеці через диких тварин та негоду. Хоч вони ніколи не жили в ідеальних умовах, але й не потерпали через важкі стреси щодня. Адже нервова система й психіка адаптувались до таких умов. Якби наші предки не навчились долати стреси, то не вижили б. Завдяки такому досвіду клітини нашого організму запрограмовані на долання наслідків сильних переживань та вирішення проблем. Людина так влаштована, аби
рухатись уперед, хоч нервувати, але досягати успіху". 

На фоні помірного стресу відбувається активізація роботи головного мозку й продукування так званих гормонів стресу, все це змушує організм працювати в
режимі посилення. У такий спосіб відбувається тренування, зокрема, роботи нервової системи, а відтак, ми стаємо менш вразливими перед наступними неприємностями. Тоді як непідготовленість до таких ситуацій робить нас вразливими, через що потерпає імунітет, а згодом окремі органи.

До слова, стресостійкість має сезонну залежність. Найбільше ми піддаємось
дії стресів навесні, коли організм потерпає через нестачу вітамінів у раціоні й через часті застуди. Тоді як восени можемо посилено тренуватись, долаючи нові прикрості.  

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:00
За останніми даними, чоловіки частіше хворіють на БАР, аніж жінки. Точні причини проблеми досі не з'ясовані.
09:32
Сульфат кальцію у крем-сирі використовують як кальцієвмісну харчову добавку. До слова, він є одним із компонентів цементу.
08:30
"Дехто вірить, що допоможуть перекис водню, мухомори, голодування. Але найкраще допомагає лікування при ранній діагностиці хвороби".
15:00
Фахівці радять купувати рибу у супермаркетах і не лінуватися вимагати необхідні супровідні документи. Розповідаємо, чому.
11:00
Медицина виокремлює три основні види раку молочної залози. Один із них - гормонозалежний.
11:00
Все почалося з того, що у пацієнта раптом стали набрякати і боліти суглоби, а згодом погіршився зір.
09:00
"Коли я вийшов на пенсію, зрозумів: щоб почуватись краще, треба більше рухатись", - каже чоловік.
14:15
Ревнощі неабияк впливають на організм людини. Вона при цьому може відчувати і фізичний біль - голови та серця, може стрибати тиск.
15:00
Про молекулярні "датчики" кисню, супердопінг і боротьбу з онкоклітинами.
11:00
"Ми навіть не усвідомлюємо, наскільки поліпшилося наше харчування за останні сто років, і вважаємо поганим і неправильним те, про що наші предки могли тільки мріяти!"
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.