Педіатр розповіла про небезпеку аптечних вітамінів для дітей

При частому "пiдгодовуваннi" дiтей вiтамiнами замiсть змiцнення iмунiтету можуть з'явитися новi хвороби

Вченi з Великобританiї проаналiзували вмiст одних з найпопулярнiщих в Європi дитячих жувальних вiтамiнiв. I буквально були шокованi. Як з'ясувалося, регулярне вживання таких вiтамiнiв провокує розвиток карiєсу, астми, ожирiння, дiабету i навiть ураження печiнки.

А все тому, що, крiм синтетичних вiтамiнiв, препарат мiстить пiдсолоджувачi, ароматизатори, барвники, а також мальтодекстрин, дiоксид кремнiю, дикальцiйфосфат... У великих дозах цi складники можуть викликати iнтонсикацiю органiзму, головокружiння, алергiчнi реакцiї.

Прокоментувати це для читачів сайту "Добрий лікар" ми попросили Наталiю Коломiєць, лiкаря-педiатра.

-- Невже навiть у дитячих вiтамiнах можуть бути шкiдливi сполуки?

-- Вже те, що цi вiтамiни є штучними, синтезованими хiмiчним шляхом, має стати сигналом для батькiв. Зараз, напередоднi епiдемiї грипу, їх дуже активно рекламують, а виробники роблять їх i у формi тваринок, i у виглядi цукерок, сиропiв, шипучок... Мiж тим, усе це досягається за рахунок додавання ароматизаторiв, фарбникiв, консервантiв.

Найлегше, що може статися -- такi вiтамiни пройдуть транзитом через органiзм дитини, не заподiявши шкоди. Адже для того, щоб вiтамiни засвоїлися, повинно бути присутнiм щонайменше 20 кофакторiв, iнакше функцiї вiтамiнiзацiї не  вiдбудеться. Але гiрше, коли такi вiтамiни спричиняють негативнi реакцiї -- алергiчнi кропив'янки, набряки, астматичнi напади.

Мало хто знає, що категорично заборонено давати синтетичнi вiтамiни дiтям до трьох рокiв -- можливий розвиток гiперреакцiї, бронхоспазм, набряк Квiнке. Через високий вмiст цукру часте вживання таких вiтамiнiв справдi може спрвокувати  ожирiння та дiабет. А при акумуляцiї шкiдливих речовин (якщо аптечнi вiтамiни дають довготривало та регулярно) можливi i вiддаленi наслiдки, якi ще не вивченi.

-- Але ж лiкарi радять двiчi на рiк проводити дiтям вiтамiнний курс -- восени та навеснi...

-- I це правильно. Проте я не раджу своїм пацiєнтам використовувати для цього синтетичнi препарати. Та й своїм дiтям жодного разу аптечних вiтамiнiв не давала. Адже найкраще вiтамiни засвоюються з натуральних продуктiв харчування.  Причому не треба вишукувати якоїсь екзотики -- доведено, що органiзм, особливо дитячий, краще сприймає продукти, вирощенi у своїй географiчнiй зонi. Це передається генетично, з поколiння в поколiння.

Тому нашi яблука, грушi, морква, капуста, бурячок, гарбуз дадуть бiльше користi, нiж банани чи кiвi. Просто нехай  дитина щодня з'їдає п'ять порцiй (порцiя становить 80 грамiв) свiжих овочiв та фруктiв (це вiтамiни А, С, Е), кисломолочнi продукти, кашi (вiтамiни групи В), яйця (жиророзчиннi вiтамiни), домашнiй сир (кальцiй), частiше буває на сонечку (вiтамiн D) тощо.

Для змiцнення iмунiтету давайте слабкий вiдвар шипшини, салат iз свiжої капусти чи квашену капусту, робiть фруктовi соки. Органiзм вiзьме все, що йому треба, iз звичайних продуктiв. Просто намагайтеся урiзноманiтнити рацiон, а не давати дитинi лише картоплю з котлетою, i тодi не буде потреби додатково давати аптечнi вiтамiни.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
14:00
Чим замінити м'ясо та чому важливо вживати багато білка?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.