Розроблено новий засіб для лікування раку, що спричиняє самогубство ракових клітин

На території США вчені приступили до тестування препарату, що змушує ракові клітини самознищуватися. Робота проводиться фахівцями Університету штату Іллінойс.

До тестування вчені залучили громадян, у яких діагностували анапластичну астроцитому і мультиформну гліобластому. Препарат отримав найменування PAC-1, і експерти мають встановити, яким виявиться його реакція при взаємодії з темозолідом. Останній, як правило, задіюють при хіміотерапії.

Метою нового засобу є фермент прокаспаза-3, здатний провокувати самогубство ракових клітин, але вони з часом навчилися його пригнічувати. PAC-1 повинен відновити коректну активацію зазначеного ферменту, що дозволить знищувати  злоякісні клітини, а здорові залишати в початковому вигляді.

Препарат вже пройшов кілька етапів тестування, в тому числі на тваринах і культурі клітин людини. Випробування за участю собак дали позитивні результати, однак про ефективність PAC-1 можна буде судити тільки по закінченню тестування в клінічних умовах, пише gogetnews.info.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.
Модель, телеведуча і світська діва розповіла, як позбутись болю голови,  схуднути і не старіти
48-річна Світлана Вольнова не боїться зйомок у купальнику, носить відкриті сукні, короткі шорти і кардинально змінює не тільки імідж, але й професії.

Новини

16:10
В Україні наклали постійну заборону на застосування і реалізацію частини лікарських засобів від гіпертонії та серцевої недостатності.
12:00
В Україні тимчасово заборонили реалізацію та застосування лікарського засобу "Розчин Рінгера"
10:00
Він почувається здоровим та сповненим сил, а ще здобуває спортивні нагороди.
09:20
Виробники можуть обробляти їх фунгіцидом або восковими сполуками, а вони - небезпечні для здоров'я.
22:18
У Харківській області у зв'язку з грипом та ГРВІ 30 шкіл повністю або частково закриті на карантин.
18:32
Вчені склали карту озонового шару Землі та карту забруднення повітря на планеті, використовуючи дані з супутників, що рухаються навколо Землі.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.