Після видалення жовчного міхура про смажене доведеться забути

На жаль, наслідком появи каменів у жовчному міхурі та протоках часто є видалення міхура. А після того у людини настає зовсім інше життя. Зокрема, протипоказано вживати смажене, не можна алкоголь. А які ще нюанси життя без жовчного міхура?

-- Дієта після видалення жовчного міхура -- це норма до кінця життя. Бо  порушення, що призвели до каменеутворення, нікуди не зникли, -- пояснила лікар-дієтолог Світлана Фус. -- Прооперований повинен розуміти, що жовч при  видаленому міхурі потрапляє просто в кишкiвник, і якщо не дотримуватися дієти, почнуться проблем уже з ним.

А отже, смаженого не можна їсти взагалі. Усі продукти потрібно попередньо обробляти: варити, пекти у власному соку, готувати на парi. Перші страви повинні бути з натуральних овочів, їсти їх слiд перетертими. Ніяких жирних бульйонів! Можна їсти нежирні м'ясо (телятина, грудинка курятини) і рибу, як-от тріска, судак, лящ. Крупи обов'язково доводити до повного розварювання. Корисно їсти кабачки,  гарбуз, печені в духовці. Важливо їсти часто (невеликими порціями 6 разів на день), їжа має бути подрібненою, помірно теплою (уникайте гарячого і холодного). А про спиртне слід забути назавжди.

Щоб пришвидшити процес одужання після операції з видалення жовчного міхура, слід носити спеціальний бандаж, проводити гімнастику для передньої черевної стінки. Вправи дуже прості. Наприклад, "велосипед". Підніміть трохи зігнуті в  колінах ноги, робите рухи -- ніби крутите педалі. Наступна -- звичайні повороти тулуба в сторони. Станьте прямо, ноги -- на ширину плечей, робіть повороти тулуба вправо-влiво, тримаючи спину прямо. А от важких предметів (бiльш як 5 кг на одну руку) піднімати не можна, вам слід остерігатися будь-яких різких навантажень на черевний прес.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:13
За даними Національної служби здоров'я України, 20% закладів, що подали заяви на укладення договорів із пацієнтами, - приватні клініки та лікарі-ФОПи.
18:25
Ознакою захворювання є погіршення пам'яті, коли забуваються насамперед поточні події.
16:35
Найчастіше харчі забруднюються поліциклічними ароматичними вуглеводнями (ПАВ), нітрозамінами (НА) та важкими металами.
10:27
Документ про повну вакцинацію дитини продають всього за 400, лікарняний - за 200, а довідку про вагітність - за 300 гривень.
09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.