Після видалення жовчного міхура про смажене доведеться забути

На жаль, наслідком появи каменів у жовчному міхурі та протоках часто є видалення міхура. А після того у людини настає зовсім інше життя. Зокрема, протипоказано вживати смажене, не можна алкоголь. А які ще нюанси життя без жовчного міхура?

-- Дієта після видалення жовчного міхура -- це норма до кінця життя. Бо  порушення, що призвели до каменеутворення, нікуди не зникли, -- пояснила лікар-дієтолог Світлана Фус. -- Прооперований повинен розуміти, що жовч при  видаленому міхурі потрапляє просто в кишкiвник, і якщо не дотримуватися дієти, почнуться проблем уже з ним.

А отже, смаженого не можна їсти взагалі. Усі продукти потрібно попередньо обробляти: варити, пекти у власному соку, готувати на парi. Перші страви повинні бути з натуральних овочів, їсти їх слiд перетертими. Ніяких жирних бульйонів! Можна їсти нежирні м'ясо (телятина, грудинка курятини) і рибу, як-от тріска, судак, лящ. Крупи обов'язково доводити до повного розварювання. Корисно їсти кабачки,  гарбуз, печені в духовці. Важливо їсти часто (невеликими порціями 6 разів на день), їжа має бути подрібненою, помірно теплою (уникайте гарячого і холодного). А про спиртне слід забути назавжди.

Щоб пришвидшити процес одужання після операції з видалення жовчного міхура, слід носити спеціальний бандаж, проводити гімнастику для передньої черевної стінки. Вправи дуже прості. Наприклад, "велосипед". Підніміть трохи зігнуті в  колінах ноги, робите рухи -- ніби крутите педалі. Наступна -- звичайні повороти тулуба в сторони. Станьте прямо, ноги -- на ширину плечей, робіть повороти тулуба вправо-влiво, тримаючи спину прямо. А от важких предметів (бiльш як 5 кг на одну руку) піднімати не можна, вам слід остерігатися будь-яких різких навантажень на черевний прес.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
19:16
Мої слова можуть обурити. Це залежатиме від того, як багато людей із вашого близького оточення чекають на нирку чи печінку для пересадки.
10:00
Що не так із даними медичних лабораторій і як дорого це може коштувати пацієнтам?
14:10
"Організм українців генетично не розрахований на перебування в умовах надмірної спеки".
10:35
За свідченням істориків, вони вперше були описані в індійській поезії, а в поширенні їх на терени Європи свою роль зіграв Олександр Македонський.
16:30
Згідно із статистичними даними ВООЗ, на преаналітичному (долабораторному) етапі стається до 70% помилок, які впливають на результати лабораторних досліджень.
20:45
Ця підступна недуга тривалий час може розвиватися непомітно.
16:38
Пити більше за потребу також не варто - вода може вимивати корисні мікроелементи.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.