Лікарі назвали препарати, прийом яких може призвести до розвитку остеопорозу

Через погіршення погодних умов у лікарів побільшало роботи, адже почався сезон ожеледиці, а отже, переломів і травм. Зокрема, лише в столиці за один день через падіння до медиків звернулось 69 осіб. При тім фахівці попереджають, що найбільшу небезпеку така  негода становить для осіб з остеопорозом. 

-- Якими є прояви захворювання?

-- Хвороба впливає на мiцнiсть кiсток, вiдбувається зниження щiльностi кiсток в результатi зменшення кiлькостi кiсткової речовини або її недостатностi. Тому наслiдками остеопорозу є перелами навiть при незначних падiннях, - говорить Роман Стець, лiкар-хiрург вищої категорiї.

Симптомами недуги є ниючi болi в суглобах та нижнiх кiнцiвках, недостатня розвиненiсть м"язiв, швидка втомлюванiсть, набряки нiг. В залежностi вiд дiлянки, котру охопила хвороба, розвивається мiсцевий остепороз (уражена лише дiлянка кiстки), регiонарний (може захоплювати одну кiстку чи бiльше), поширений
(це стосується, скажiмо, кiнцiвок) та системний (охоплює всю кiсткову систему). 

Дiагностується остеопороз на основi рентгенографiї. Мушу наголосити, важливо чим швидше виявити недугу, аби не потерпати вiд її важких наслiдкiв.

-- А чому таке стається, що стає спусковим механiзмом розвитку хвороби?

-- Остеопороз може розвинутись внаслiдок рiзних захворювань, серед яких полiартрит, проблеми кишкiвника, порушення обмiну речовин, кровообмiну, нервової регуляцiї та збої в роботi гормональної системи (гормони щитовидної залози та наднирникiв впливають на формування остеопорозу). Але основною
причиною появи хвороби можна назвати недостатнiсть мiнералiзацiї кiсткових тканин (збiднення органiзму солями кальцiю та фосфору). А ще негативного впливу в цьому планi додає малорухомий спосiб життя.

У зонi ризику -- жiнки з гормональною дисфункцiєю, у першу чергу це стосується жiнок у клiмактеричному вiцi. Тому в цей перiод лiкарi (за показами) нерiдко призначають гормональну замiсну терапiю та препарати, котрi регулюють кальцiєвий обмiн. Але чоловiки також мають проходити регулярно обстеження, адже хвороба може розвинутись i в чоловiчому органiзмi на тлi падiння активностi гормонального фону.

-- За даними медикiв, в нашiй країнi все частiше таку проблему
констатують у дiтей...

-- У дiтей раннього вiку хвороба може з'явитись при запущених формах гiповiтамiнозу, недостатностi або порушеннi обмiну вiтамiну Д. Провокуючими хворобу факторами також є дефiцит солей кальцiю та фосфору, що виникає через пiдвищену фiльтрацiю в нирках або на тлi порушення всмоктування в кишкiвнику.

При цьому зменшується мiнералiзацiя кiсток (що може призводити до їх розм'якшення). На цьому тлi можуть розвиватися деформацiї скелету, серед наслiдкiв також -- переломи (навiть при незначному ударi).

-- Додайте до цього такi вагомi фактори, як погiршення екологiї та надзвичайно низьку фiзичну активнiсть дiтей, - додає Василь Шмагой, лiкар хiрург-реабiлiтологНацiонального iнституту хiрургiї та трансплантологiї iменi О. О. Шалiмова. - Тому раджу батькам регулярно приводити дитину на обстеження й радитися з лiкарем, на яку секцiю варто її записати. Адже спорт є невiд"ємною частиною загартовування органiзму i здорового способу життя в подальшому.

-- Остеопороз може розвинутись на тлi прийому певних медикаментiв?

-- Розвиток хвороби має гормональну залежнiсть. Тому прийом гормональних препаратiв збiльшує ризик. Також пiд загрозою хворi, що змушенi тривалий час зуживати сечогiннi препарати (наприклад, при захворюваннi нирок). Бачте, в нирках у тому числi виробляються гормони, а при активiзацiї дiяльностi цього органу їх продукування збiльшується. Такi нюанси мають бути врахованi
при лiкуваннi. 

-- А чи не варто при цьому вживати препарати з кальцiю?

-- Цього недостатньо. Особливо шкiдливо робити це на власний розсуд. Бо для того, аби "довести" кiстку до нормального стану, потрiбно ще й вживати в певних дозах вiтамiн Д3, гормони росту, препарати, що нормалiзують процес кiсткоутворення. А ще необхiдно, аби кiстка отримувала адекватне навантаження, мова про фiзичну активнiсть.

Додам, що шкiдливi звички отруюють органiзм i збiльшують кiлькiсть проблем зi здоров"ям. Серез яких також i остеопороз.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
14:00
Чим замінити м'ясо та чому важливо вживати багато білка?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.