Від сезонних вірусів захистить прополіс

Активність вірусів грипу та ГРЗ зростає. Дедалі більше людей жаліються на біль в горлі, нежить, кашель, високу температуру. Та й лікарі прогнозують підвищення рівня захворюваності.

Які є дієві та безпечні методи захиститися від них?

-- Ефективну противірусну дію має прополіс, або бджолиний клей, -- каже Олексiй Пащенко, відомий апітерапевт. -- Адже організм бджіл виробляє його для захисту вiд вірусiв та бактерiй. У людини прополіс стимулює iмунiтет, збiльшує захиснi можливостi органiзму.

Готових препаратiв iз прополiсу небагато. В аптецi можна придбати хiба спиртову настоянку (до речi, добре допомагає при фарингiтах, тонзилiтах, гайморитах) чи таблетки (гепатопротектор, себто препарат, що захищає клiтини печiнки). Самостійно можна зробити прополiсову мазь для захисту носових слизових оболонок вiд вiрусiв.

Для цього досить змiшати 200 грамiв натурального масла i 20 грамiв прополiсу, розiгрiти та ретельно перемiшати на водянiй банi, процiдити. А коли сумiш загусне, покласти до холодильника i змащувати нею нiс зсередини.

А ще у холодну пору допоможе забрус -- це суміш воскових кришечок, меду та верхніх частинок бджолиних чарунок. Вчені дослідили, що в забрусі протимікробного ферменту лізоциму в чотири рази більше, ніж у звичайному меді.  Забрус полiпшує обмін речовин в організмі, позитивно діє на кровотворення,  підвищує імунітет. Відчуваєте, що застудилися? 1-2 чайних ложки забрусу просто жуйте впродовж 15 хвилин щогодини протягом 4- 6 годин, а коли симптоми застуди вiдiйдуть, робіть це по 3-4 рази на день. Нежить, трахеїти, бронхіти, пневмонія,  ангіна при правильному використанні забрусу лікуються в два-три рази швидше,  ніж при звичайному медикаментозному лікуванні.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Як виглядають чудодійні зимові процедури для оздоровлення? Докладніше про це розповіла Людмила Стеценко, лікар нетрадиційної медицини. -- Чому лікування холодом дієве?
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.

Новини

16:20
Регулярний огляд може допомогти зменшити захворюваність та смертність українок від раку шийки матки, що є четвертою найпоширенішою онкохворобою серед жінок у світі.
12:50
У цьому епідсезоні прогнозують два нові штами вірусу. Один із них називають особливо небезпечним.
10:20
37-річна біологиня Марія Байляк стала переможницею премії "Для жінок у науці".
08:40
Чадний газ не можна побачити чи відчути його запах
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.