Лікар: "Такі емоції провокують проблем зі спиною, кишківником та серцем"

Найшкідливіші емоції для людини виявили австрійські вчені в результаті п"ятирічних досліджень. Список очолюють жадібність, ревнощі та заздрість, а до п"ятірки лідерів входять ще й жалість до себе, самобичування. За словами науковців з психосоматики, такі переживання не минають безслідно, відкриваючи шлях до
розладів травлення, появі серцевих та гормональних проблемам, хронічним недугам інших органів та систем.
     
Та хіба звичайні емоції, з якими час від часу має справу чи не кожен з нас, можуть спровокувати проблеми зі здоров"ям? Це ж просто емоції!

-- Доволі поширена хибна думка, -- запевняє гештальт-терапевт Наталія Пуляєва. -- Візьмемо, до прикладу, жадібність, ця емоція напряму пов"язана з прагненням накопичування (найчастіше йдеться про гроші). Людина дбає лише про збільшення своїх статків, не бажаючи при цьому витрачатись, наприклад, на власний духовний
розвиток, мандрівки, відпочинок. Жаднюга постійно потерпає через страх втратити те, що вже назбирав.

Ревнивцям також не позаздриш, адже до такої негативної й шкідливої емоції їх спонукає власна невпевненість у собі. Неправильною є версія, "ревнує, отже любить". Бо через власні комплекси й страх втратити партнера людина не намагається покращити свої якості, а постійно допікає ревнощами як партнеру,
так і собі. Роблячи спільне життя нестерпним.

Що ж стосується заздрощів, користь можна отримати від так званої білої заздрості. Бо така емоція спонукає людину до дій (наприклад, йдкеться про досягнення певного рівня достатку чи кар"єрний зріст). Тоді як найчастіше, на жаль, людиною керує "чорна заздрість", це дуже важка емоція, котра практично роз"їдає свого власника ізсередини. Її причиною є нарцистичні риси характеру, бажання засуджувати й обговорювати того, кому заздриш, і небажання діяти задля досягнення бажаного.

-- Хіба це може стати причиною розвитку хвороб?

-- У жаднюг в першу чергу потерпає шлунково-кишкова система. Прямим наслідком жадібності є... закреп, адже людина не воліє щось від себе відпускати. У ревнивців часто відзначаються гормональні порушення, що може позначитися на роботі будь-якої ділянки організму, в тому числі й на статевій сфері. Крім того ревнощі можуть стати причиною розвитку гіпертонічної хвороби (адже йдеться про справи сердечні), появи задухи, навіть нападів астми.

У заздрісників доволі часто страждає опорно-руховий апарат. Бо такі люди не воліють рухатися на шляху до омріяної мети, вони лише "сидять на п"ятій точці" й заздрять. От і починають доймати болі в ногах, проблеми з хребтом.

Нагадаю, до п"ятірки найбільш негативних емоцій також увійшла жалість до себе. А коли людиною керує ця емоція, одним з її проявів є плач. Основними ж наслідками такої ситуації є проблеми з горлом (наприклад, часті ангіни) та щитоподібною залозою. Тоді як самобичування супроводжується неповагою до себе, свій негатив
людина запускає у себе, а не назовні. Через це постраждати може будь-який орган.

Наостанок додам, доволі часто доводиться чути про спадкові хвороби. Але нерідко причиною їх розвитку є не стільки проблеми зі здоров"ям, котрі генетично передалися, скільки нездорова атмосфера в сім"ї. З дитинства ми переймаємо від батьків манеру поведінки й емоції, котрі в дорослому житті можуть стати причиною
погіршення не лише рівня здоров"я, але й життя. Тож задля здоров"я намагайтесь продукувати лише позитивні емоції й привчайте до цього дітей!

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Як виглядають чудодійні зимові процедури для оздоровлення? Докладніше про це розповіла Людмила Стеценко, лікар нетрадиційної медицини. -- Чому лікування холодом дієве?
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.

Новини

16:20
Регулярний огляд може допомогти зменшити захворюваність та смертність українок від раку шийки матки, що є четвертою найпоширенішою онкохворобою серед жінок у світі.
12:50
У цьому епідсезоні прогнозують два нові штами вірусу. Один із них називають особливо небезпечним.
10:20
37-річна біологиня Марія Байляк стала переможницею премії "Для жінок у науці".
08:40
Чадний газ не можна побачити чи відчути його запах
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.