Це захистить від надмірної тяги до алкоголю аж на три роки

Чилійські вчені заяви про створення потужної вакцини проти алкоголізму, дія якої триває до року.  За словами розробників, вакцина не дозволяє печінці переробляти
алкоголь. В результаті найменша доза алкоголю викликає важкий похмільний синдром (мова зокрема про появу таких симптомів як сильне серцебиття, нудота). Препарат створили за прикладом роботи організму представників деяких націй, в яких печінка не здатна переробляти алкоголь.

"В основі цієї вакцини, як заявили розробники, лежить блокування синтезу ферментів печінки. В першу чергу йдеться про такий фермент як алкогольдегідрогеназа, котрий відповідає за процес окислення етанолу (до ацетальдегиду). В результаті чого при потраплянні алкоголю в організм людини відбувається накопичення в крові етанолу, - пояснює професор Іван Сосін, кандидат медичних наук, завідувач кафедрою наркології ХМАПО. - А при високiй активностi згаданого ферменту людина може довго не п"янiти. Тоді як його нестача (або блокування його діяльності) сприяє швидкому сп"янінню навіть від невеликої дози алкоголю".

Новий препарат може блокувати дію двох ферментів, обидва з яких є дуже важливими для переробки й виведення з організму алкоголю. Другим ферментом є ацетальдегiддегiдрогеназа, котрий вiдповiдає за розщеплення ацетальдегiду (це один з найбiльш токсичних продуктiв, на які ропадається алкоголь в кровi) до вуглекислоти й води та виведенню його з організму. Якщо ацетальдегiд
накопичується в кровi, з"являються ознаки iнтоксикацiї (почервоніння шкіри, задуха, нудота, блювота). Власне нестача цього ферменту більшою мірою сприяє появі важкого похмільного синдрому. А що вищою є його активнiсть, то швидше
вiдбувається переробка токсичнiх продуктiв у нетоксичнi й виведення їх з органiзму. Тож можливо невдовзі людство і справді  отримає вакцину проти алкоголізму, у всякому разі науковці вже  давно працюють над рішенням цього завдання. 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.
Модель, телеведуча і світська діва розповіла, як позбутись болю голови,  схуднути і не старіти
48-річна Світлана Вольнова не боїться зйомок у купальнику, носить відкриті сукні, короткі шорти і кардинально змінює не тільки імідж, але й професії.

Новини

16:10
В Україні наклали постійну заборону на застосування і реалізацію частини лікарських засобів від гіпертонії та серцевої недостатності.
12:00
В Україні тимчасово заборонили реалізацію та застосування лікарського засобу "Розчин Рінгера"
10:00
Він почувається здоровим та сповненим сил, а ще здобуває спортивні нагороди.
09:20
Виробники можуть обробляти їх фунгіцидом або восковими сполуками, а вони - небезпечні для здоров'я.
22:18
У Харківській області у зв'язку з грипом та ГРВІ 30 шкіл повністю або частково закриті на карантин.
18:32
Вчені склали карту озонового шару Землі та карту забруднення повітря на планеті, використовуючи дані з супутників, що рухаються навколо Землі.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.