Від сезонного погіршення емоційного стану врятують ці продукти

Без достатньої порції сонячного світла може розвинутись астенія. Про таке попередили фахівці Європейської спільноти сімейних лікарів. Виявляється, не дарма взимку більшість із нас потрепає  через поганий настрій та сонливість. Ці симптоми є першими у списку астенічного сидрому, внаслідок якого може розвинутись навіть невроз. Тож що це за напасть така?

-- Яким є зв"язок між сонячним світлом та негараздами в роботі 
організму?

-- Механізм такої залежності нещодавно довели науковці на прикладі жителів Скандинавських країн та крайної півночі. Справа в тому, що нестача сонячного світла стає причиною порушення обміну в організмі людини вітаміну D, що призводить до зниження продукування серотоніну й мелатоніну, - говорить Петро Бідзіля, кандидат медичних наук. - А основною функцією цих, так званих гормонів радості, є регуляція нейром"язової передачі (мова про передачу нервових імпульсів).

Отож в результаті такої ланцюжкової реакції починає розвиватися астенія (ще таку проблему зі здоров"ям називають астеноневротичним синдромом). До групи ризику може потрапити будь-хто, опинившись в умови короткого світлового дня, холоду та хмарності.

-- В який спосіб це проявляється?

-- Астенія супроводжується зниженням або відсутністю сил, переважно поганим настроєм із депресивним налаштуванням, сумом, різким зниження працездатності. Також при цьому людина може потерпати через порушення сну, у тому числі мова про безсоння. А ще серед наслідків астенічного синдрому є гіповітаміноз.

Майте на увазі, загалом цей вітамін відіграє важливе значення у функціонуванні кітскової та нервової тканин, він є важливим для стану шкіри. Тож нестача в організмі вітаміну D призводить до появи проблем із кістками (що особливо небезпечно взимку, зважаючи на ожеледицю), згодом із нирками.

При його нестачі відбувається порушення нервово-м"язової  провідності. Одним із наслідків такої проблеми є гіперстенія  (надмірна чутливість до звичних подразників). В такому стані  людину починає дратувати те, на що вона раніше не звертала б  уваги. Звичні звуки їй можуть здаватися занадто гучними,  незначний біль може сприйматись як больовий синдром. Загалом при астенії  людина почувається вкрай виснаженою і втомленою.

-- А застуди не можуть стати спусковим механізмом для розвитку 
астенії?

-- Навпаки, застуди в таких випадках слід розглядати як наслідок астенічного стану. Адже нестача сонячного світла негативним чинов позначається на обміні в організмі серотоніну, мелатоніну, вітаміну D, як наслідок погано починає працювати імунна система. Захисні функції знижуються, віруси й інфекції все частіше уражають слабкий організм.

Зважаючи на такі наслідки, люди котрі працюють в умовах нестачі  сонячного світла (полярники, космонавти, підводники) регулярно проходять кварцування. Також ця процедура показана дітям із рахітом (хвороба розвивається на тлі нестачі вітаміну D). В такий спосіб організм людини отримує необхідні біодози світла.

-- Може в першій половині дня варто побільше бувати  надворі?

-- По-перше, взимку небо зазвичай у хмарах, пряме сонячне світло знайти буде важко. По-друге, отримати сонячне світло вдасться лише шкірі обличчя чи кистям рук, а цього все одно надто мало для цілого організму. Тому необхідно допомогти собі в інший спосіб. 

Приміром, дуже помічними в таких випадках є вітамінні комплекси,  до складу яких входять серотонін чи мелатонін. А ще краще  регулярно споживати чорний шоколад (в день не більше кількох  квадратиків) та банани. Бо саме ці продукти найкраще і найшвидше  поповнюють в нашому організмі запаси гормонів радості. 
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Як виглядають чудодійні зимові процедури для оздоровлення? Докладніше про це розповіла Людмила Стеценко, лікар нетрадиційної медицини. -- Чому лікування холодом дієве?
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.

Новини

16:20
Регулярний огляд може допомогти зменшити захворюваність та смертність українок від раку шийки матки, що є четвертою найпоширенішою онкохворобою серед жінок у світі.
12:50
У цьому епідсезоні прогнозують два нові штами вірусу. Один із них називають особливо небезпечним.
10:20
37-річна біологиня Марія Байляк стала переможницею премії "Для жінок у науці".
08:40
Чадний газ не можна побачити чи відчути його запах
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.